Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Hyundai Santa FE 2013
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 191 Hyundai Santa FE voertuigen uit 2013 geanalyseerd (13 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Hyundai Santa FE uit 2013 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Hyundai Santa FE 2013
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
144 voertuigen
· 75,4%
Catalogusprijs nieuw: €54.680
(€49.730–€55.220)
↑ +29% afkeur
↑ +21% advies
Benzine
144 voertuigen · 75,4%
Catalogusprijs nieuw: €54.680 (€49.730–€55.220)
Op leeftijd 13 jaar wordt deze benzine Hyundai Santa FE bij gemiddeld 27,8% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 21,5% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 10,4% vs 8,6%.
Gebaseerd op 144 Nederlandse benzine-Hyundai Santa FE's uit 2013, waarvan 83% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
27,8%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
83%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+29%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
13,3× vaker
Stuurkogel te veel speling
Stuurinrichting Afkeur39,5% van dit cohort · gemiddeld 3,0%
-
4,2× vaker
Mistachterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur6,5% van dit cohort · gemiddeld 1,5%
-
2,6× vaker
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur9,7% van dit cohort · gemiddeld 3,7%
-
1,7× vaker
Drager/bevestigingsmiddel van remvoering raakt trommel/schij
Reminrichting Afkeur8,1% van dit cohort · gemiddeld 4,7%
Minder vaak dan gemiddelde
Diesel
47 voertuigen
· 24,6%
Catalogusprijs nieuw: €56.685
(€53.135–€58.985)
↑ +6% afkeur
↑ +42% advies
Diesel
47 voertuigen · 24,6%
Catalogusprijs nieuw: €56.685 (€53.135–€58.985)
Op leeftijd 13 jaar wordt deze diesel Hyundai Santa FE bij gemiddeld 28,3% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 26,6% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 16,7% vs 11,8%.
Gebaseerd op 47 Nederlandse diesel-Hyundai Santa FE's uit 2013, waarvan 92% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
28,3%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
92%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+6%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
8,9× vaker
Stuurkogel te veel speling
Stuurinrichting Afkeur54,3% van dit cohort · gemiddeld 6,1%
-
4,5× vaker
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur19,6% van dit cohort · gemiddeld 4,4%
-
3,4× vaker
Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af
Stuurinrichting Afkeur8,7% van dit cohort · gemiddeld 2,6%
-
3,2× vaker
Parkeerrem werkt niet op 2 wielen
Reminrichting Afkeur6,5% van dit cohort · gemiddeld 2,0%
-
2,3× vaker
Remvertraging / remwerking parkeerrem onvoldoende
Reminrichting Afkeur6,5% van dit cohort · gemiddeld 2,8%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Hyundai Santa FE uit 2013
Andere modellen op dezelfde leeftijd (13 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Hyundai Santa FE 2013?
BMW 3 Serie
VOLVO V60
AUDI A4
VOLKSWAGEN Tiguan
VOLVO V70
MERCEDES-BENZ C
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2013 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Hyundai Santa FE 2013 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Hyundai Santa FE 2013
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Hyundai Santa FE uit 2013?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Hyundai Santa FE uit 2013 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Hyundai Santa FE 2013 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Hyundai Santa FE 2013 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Hyundai Santa FE 2013?
Hoe controleer ik een specifieke Hyundai Santa FE uit 2013?
Check een specifieke Hyundai Santa FE 2013
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Hyundai Santa FE 2013.