APK-gebreken & betrouwbaarheid
Mazda 6
APK betrouwbaarheid
APK-gebreken analyse van 12.9K Mazda 6 voertuigen — uitgesplitst naar 7 generaties en bouwjaren van 2002 tot 2025.
Hoe betrouwbaar is de Mazda 6?
Op basis van 12.868 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 2002–2025 en 7 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Mazda 6 veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.
Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschafbeslissingen.
Generaties
APK Betrouwbaarheid per generatie Mazda 6
Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.
Generatie 2018–2025
III (GJ/GL) Facelift
1.943 voertuigen ·
8 bouwjaren
Brandstof
Benzine
97%
Diesel
3%
Gewicht
Middenklasse
69%
Compact
31%
Generatie 2018–2025
III (GJ/GL) Facelift
1.943 voertuigen · 8 bouwjaren
9.917 observaties · 610 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
6,2%
per voertuig-jaar in cohort
26% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 8,1% Vergeleken met 11.625.490 observaties op leeftijd 2–8 (7 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -35% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 1,9%
Gemiddelde: 2,9% Vergeleken met 11.625.490 observaties op leeftijd 2–8 (7 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 2 — 8 jaar
Generatie 2015–2018
III (GJ/GL)
2.330 voertuigen ·
4 bouwjaren
Brandstof
Benzine
86%
Diesel
14%
Gewicht
Compact
87%
Middenklasse
13%
Generatie 2015–2018
III (GJ/GL)
2.330 voertuigen · 4 bouwjaren
15.728 observaties · 2.192 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
13,9%
per voertuig-jaar in cohort
59% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 17,2% Vergeleken met 24.242.591 observaties op leeftijd 3–11 (9 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -31% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 4,1%
Gemiddelde: 5,9% Vergeleken met 24.242.591 observaties op leeftijd 3–11 (9 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 3 — 11 jaar
Generatie 2012–2016
III (GJ)
3.561 voertuigen ·
5 bouwjaren
Brandstof
Benzine
86%
Diesel
14%
Gewicht
Compact
94%
Middenklasse
7%
Generatie 2012–2016
III (GJ)
3.561 voertuigen · 5 bouwjaren
24.927 observaties · 5.350 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
21,5%
per voertuig-jaar in cohort
74% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 23,6% Vergeleken met 17.915.043 observaties op leeftijd 4–14 (11 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -35% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 5,5%
Gemiddelde: 8,4% Vergeleken met 17.915.043 observaties op leeftijd 4–14 (11 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 4 — 14 jaar
Generatie 2010–2012
II (GH) Facelift
2.552 voertuigen ·
3 bouwjaren
Brandstof
Benzine
96%
Diesel
3%
Gewicht
Compact
89%
Middenklasse
11%
Generatie 2010–2012
II (GH) Facelift
2.552 voertuigen · 3 bouwjaren
17.864 observaties · 5.807 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
32,5%
per voertuig-jaar in cohort
86% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 31,6% Vergeleken met 11.951.680 observaties op leeftijd 8–16 (9 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -28% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 8,3%
Gemiddelde: 11,6% Vergeleken met 11.951.680 observaties op leeftijd 8–16 (9 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 8 — 16 jaar
Generatie 2007–2010
II (GH)
4.108 voertuigen ·
4 bouwjaren
Brandstof
Benzine
97%
Diesel
2%
Bi-fuel LPG
1%
Gewicht
Compact
96%
Generatie 2007–2010
II (GH)
4.108 voertuigen · 4 bouwjaren
28.756 observaties · 10.829 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
37,7%
per voertuig-jaar in cohort
91% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 36,4% Vergeleken met 11.240.993 observaties op leeftijd 10–19 (10 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -18% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 12,2%
Gemiddelde: 14,9% Vergeleken met 11.240.993 observaties op leeftijd 10–19 (10 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 10 — 19 jaar
Bouwjaren
Generatie 2005–2008
I (GG/GY) Facelift
3.161 voertuigen ·
4 bouwjaren
Brandstof
Benzine
98%
Diesel
1%
Bi-fuel LPG
1%
Gewicht
Compact
97%
Generatie 2005–2008
I (GG/GY) Facelift
3.161 voertuigen · 4 bouwjaren
22.127 observaties · 8.533 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
38,6%
per voertuig-jaar in cohort
91% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 38,6% Vergeleken met 9.849.603 observaties op leeftijd 12–21 (10 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -18% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 14,5%
Gemiddelde: 17,6% Vergeleken met 9.849.603 observaties op leeftijd 12–21 (10 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 12 — 21 jaar
Bouwjaren
Generatie 2002–2005
I (GG/GY)
1.442 voertuigen ·
4 bouwjaren
Brandstof
Benzine
99%
Gewicht
Compact
99%
Generatie 2002–2005
I (GG/GY)
1.442 voertuigen · 4 bouwjaren
10.094 observaties · 3.814 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
37,8%
per voertuig-jaar in cohort
91% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 39,1% Vergeleken met 6.405.305 observaties op leeftijd 15–24 (10 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -13% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 18,3%
Gemiddelde: 21,1% Vergeleken met 6.405.305 observaties op leeftijd 15–24 (10 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 15 — 24 jaar
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Mazda 6
Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Mazda 6?
VOLKSWAGEN Golf
NISSAN Qashqai
AUDI A3
MERCEDES-BENZ A
SKODA Octavia
BMW 1-Serie
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Mazda 6 — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over Mazda 6
Welke generatie van de Mazda 6 is het meest betrouwbaar?
Welke Mazda 6 generatie geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel APK-gebreken heeft een Mazda 6 gemiddeld?
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Hoe kan ik een specifieke Mazda 6 controleren?
Check een specifieke Mazda 6
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Mazda 6.