Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Mazda 6 2010
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 932 Mazda 6 voertuigen uit 2010 geanalyseerd (16 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Mazda 6 uit 2010 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Mazda 6 2010
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
895 voertuigen
· 95,5%
Catalogusprijs nieuw: €31.185
(€29.684–€32.684)
↑ +3% afkeur
↓ -15% advies
Benzine
895 voertuigen · 95,5%
Catalogusprijs nieuw: €31.185 (€29.684–€32.684)
Op leeftijd 16 jaar wordt deze benzine Mazda 6 bij gemiddeld 35,4% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 34,4% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 10,8% vs 12,7%.
Gebaseerd op 895 Nederlandse benzine-Mazda 6's uit 2010, waarvan 89% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
35,4%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
89%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+3%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
3,5× vaker
Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af
Wielophanging & Assen Afkeur25,1% van dit cohort · gemiddeld 7,2%
-
2,3× vaker
Licht- donkerscheiding dimlicht onduidelijk
Verlichting Afkeur14,4% van dit cohort · gemiddeld 6,3%
-
2,1× vaker
Schijf-, trommelrem loopt niet vrij
Reminrichting Afkeur25,3% van dit cohort · gemiddeld 11,9%
-
1,7× vaker
Remverschil op 1 as te groot
Reminrichting Afkeur13,0% van dit cohort · gemiddeld 7,7%
-
1,5× vaker
Drager/bevestigingsmiddel van remvoering raakt trommel/schij
Reminrichting Afkeur7,5% van dit cohort · gemiddeld 4,9%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur0,1% van dit cohort · gemiddeld 10,7%
-
ver onder gemiddelde
Veer gebroken of gescheurd
Vering & Schokdempers Afkeur0,2% van dit cohort · gemiddeld 8,8%
-
ver onder gemiddelde
Stuurkogel te veel speling
Stuurinrichting Afkeur0,4% van dit cohort · gemiddeld 5,2%
-
ver onder gemiddelde
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur0,6% van dit cohort · gemiddeld 5,6%
-
ver onder gemiddelde
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur1,9% van dit cohort · gemiddeld 9,2%
Diesel
37 voertuigen
· 3,9%
Catalogusprijs nieuw: €34.484
(€31.607–€34.984)
↑ +14% afkeur
↓ -3% advies
Diesel
37 voertuigen · 3,9%
Catalogusprijs nieuw: €34.484 (€31.607–€34.984)
Op leeftijd 16 jaar wordt deze diesel Mazda 6 bij gemiddeld 35,5% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 31,3% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 13,9% vs 14,4%.
Gebaseerd op 37 Nederlandse diesel-Mazda 6's uit 2010, waarvan 95% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
35,5%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
95%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+14%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
3,2× vaker
Licht- donkerscheiding dimlicht onduidelijk
Verlichting Afkeur6,7% van dit cohort · gemiddeld 2,1%
-
2,9× vaker
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur13,3% van dit cohort · gemiddeld 4,5%
-
2,3× vaker
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur26,7% van dit cohort · gemiddeld 11,5%
-
2,3× vaker
Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af
Wielophanging & Assen Afkeur16,7% van dit cohort · gemiddeld 7,2%
-
1,8× vaker
Schijf-, trommelrem loopt niet vrij
Reminrichting Afkeur16,7% van dit cohort · gemiddeld 9,1%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Mazda 6 uit 2010
Andere modellen op dezelfde leeftijd (16 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Mazda 6 2010?
VOLKSWAGEN Golf
NISSAN Qashqai
TOYOTA Prius
AUDI A3
BMW 1-Serie
MERCEDES-BENZ A
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2010 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Mazda 6 2010 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Mazda 6 2010
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Mazda 6 uit 2010?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Mazda 6 uit 2010 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Mazda 6 2010 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Mazda 6 2010 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Mazda 6 2010?
Hoe controleer ik een specifieke Mazda 6 uit 2010?
Check een specifieke Mazda 6 2010
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Mazda 6 2010.