Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Nissan Pulsar 2015
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 1.394 Nissan Pulsar voertuigen uit 2015 geanalyseerd (11 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Nissan Pulsar uit 2015 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Nissan Pulsar 2015
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
1.321 voertuigen
· 94,8%
Catalogusprijs nieuw: €24.440
(€22.439–€26.940)
↑ +9% afkeur
↑ +16% advies
Benzine
1.321 voertuigen · 94,8%
Catalogusprijs nieuw: €24.440 (€22.439–€26.940)
Op leeftijd 11 jaar wordt deze benzine Nissan Pulsar bij gemiddeld 20,3% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 18,6% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 6,8% vs 5,9%.
Gebaseerd op 1.321 Nederlandse benzine-Nissan Pulsar's uit 2015, waarvan 74% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
20,3%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
74%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+9%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
7,3× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur16,9% van dit cohort · gemiddeld 2,3%
-
6,9× vaker
Emissiebestrijdingssysteem niet compleet
Uitlaat & Emissies Afkeur7,9% van dit cohort · gemiddeld 1,2%
-
6,6× vaker
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur17,1% van dit cohort · gemiddeld 2,6%
-
2,1× vaker
Stadslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur10,8% van dit cohort · gemiddeld 5,2%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur0,2% van dit cohort · gemiddeld 10,0%
-
ver onder gemiddelde
Dim-, grootlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur0,4% van dit cohort · gemiddeld 5,2%
-
ver onder gemiddelde
Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af
Wielophanging & Assen Afkeur1,1% van dit cohort · gemiddeld 5,1%
-
1,7× minder
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur9,6% van dit cohort · gemiddeld 14,9%
-
1,4× minder
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur12,2% van dit cohort · gemiddeld 18,7%
Diesel
73 voertuigen
· 5,2%
Catalogusprijs nieuw: €26.090
(€25.740–€29.140)
↑ +6% afkeur
↓ -6% advies
Diesel
73 voertuigen · 5,2%
Catalogusprijs nieuw: €26.090 (€25.740–€29.140)
Op leeftijd 11 jaar wordt deze diesel Nissan Pulsar bij gemiddeld 30,9% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 29,2% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 11,9% vs 12,7%.
Gebaseerd op 73 Nederlandse diesel-Nissan Pulsar's uit 2015, waarvan 92% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
30,9%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
92%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+6%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
14,2× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur30,9% van dit cohort · gemiddeld 2,2%
-
8,5× vaker
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur26,5% van dit cohort · gemiddeld 3,1%
-
3,1× vaker
Band vertoont uitstulping(en)
Wielen & Banden Afkeur5,9% van dit cohort · gemiddeld 1,9%
-
3,0× vaker
Gordel beschadigd
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur5,9% van dit cohort · gemiddeld 2,0%
-
2,9× vaker
Slijtage/beschadiging wiellager hoorbaar of voelbaar
Wielophanging & Assen Afkeur7,4% van dit cohort · gemiddeld 2,6%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Nissan Pulsar uit 2015
Andere modellen op dezelfde leeftijd (11 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Nissan Pulsar 2015?
RENAULT Captur
PEUGEOT 308
TOYOTA Auris
FORD Focus
SEAT Leon
PEUGEOT 2008
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2015 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Nissan Pulsar 2015 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Nissan Pulsar 2015
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Nissan Pulsar uit 2015?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Nissan Pulsar uit 2015 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Nissan Pulsar 2015 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Nissan Pulsar 2015 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Nissan Pulsar 2015?
Hoe controleer ik een specifieke Nissan Pulsar uit 2015?
Check een specifieke Nissan Pulsar 2015
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Nissan Pulsar 2015.