Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

Volvo 850 1995
APK betrouwbaarheid

Onderdeel van generatie P80 (1991–1997)

Wij hebben 854 Volvo 850 voertuigen uit 1995 geanalyseerd (31 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit bouwjaar zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Vergelijking per bouwjaar

Hoe verhoudt de Volvo 850 uit 1995 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, alle brandstoffen samen. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. De losse brandstoffen hieronder kunnen daarvan afwijken. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

Volvo 850 1995
% verschil vs gemiddelde, gewogen op brandstof + gewicht 6 bouwjaren
-40% -20% 0% +20% +40% Bouwjaar 1992 · +10% vs gemiddelde · 553 keuringen 1992 553 keuringen Bouwjaar 1993 · +33% vs gemiddelde · 812 keuringen 1993 812 keuringen Bouwjaar 1994 · +16% vs gemiddelde · 2.576 keuringen 1994 2.6K keuringen Bouwjaar 1995 · +21% vs gemiddelde · 5.978 keuringen 1995 6.0K keuringen +21% Bouwjaar 1996 · +12% vs gemiddelde · 6.986 keuringen 1996 7.0K keuringen Bouwjaar 1997 · +23% vs gemiddelde · 651 keuringen 1997 651 keuringen DIT JAAR
Beter dan gemiddelde Slechter dan gemiddelde Dit bouwjaar
Gewogen op brandstof × gewichtsklasse

Milieu & verbruik (1995)

fabrieksopgaven
Benzine Euro 1
Bi-fuel LPG Euro 1

Gemiddeld verloop

De Volvo 850 uit 1995 wisselt 10% minder vaak van eigenaar dan de gemiddelde auto. 5% rijdt nog bij de eerste eigenaar (gemiddeld: 8%). Gemeten over tenaamstellingswissels bij 773 voertuigen uit dit bouwjaar.

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof · Volvo 850 1995

Open een brandstof om de vergelijkingscijfers, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.

Benzine

743 voertuigen · 87,0%

↑ +26% afkeur ↓ -15% advies

Op leeftijd 31 jaar wordt deze benzine Volvo 850 bij gemiddeld 37,5% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 29,7% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 18,9% vs 22,2%.

Gebaseerd op 743 Nederlandse benzine-Volvo 850's uit 1995, waarvan 80% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep bestaat uit Nederlandse auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, dus geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

37,5%

gemiddeld per keuring sinds 2020

Lifetime afkeur

80%

ooit ≥1 afkeur sinds 2020

vs gemiddelde

+26%

afkeur vs vergelijkbaar

Verwachte onderhoudskosten richting APK · benzine

Indicatie op basis van de 10 meest waarschijnlijke gebreken bij de Volvo 850 uit 1995 (benzine).

Het kostenniveau loopt van € (laag) tot €€€€€ (hoog) en geeft de typische reparatiekosten per gebrek aan. Klik op een gebrek of kostenniveau voor de volledige kostenraming.

Sterke en zwakke plekken bij de APK · benzine

Vaker dan bij leeftijdsgenoten
Minder vaak dan bij leeftijdsgenoten

Percentages zijn het aandeel van de gekeurde auto's uit dit bouwjaar waarbij het gebrek ooit tijdens een APK is vastgesteld, vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse. De kans op een gebrek bij de eerstvolgende keuring staat bij de verwachte onderhoudskosten.

Kilometerstand

↓ -16% t.o.v. verwacht

Verwacht op 31 jaar

302.864 km

≈ 11.100 km/jaar (CBS benzine)

Gemeten (mediaan)

255.000 km

215.000–375.000 km · 15 waarnemingen

Een benzine Volvo 850 uit 1995 rijdt naar verwachting rond de 302.864 km (CBS-gemiddelde voor de leeftijd). Gemeten mediaan ligt op 255.000 km, 16% lager.

Motor-gerelateerde afkeurpunten per uitvoering

Afkeurpunten aan motorsteunen, lekkages en het brandstof- en gassysteem, per motorisering vergeleken met vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. 1,0× is gelijk aan die groep, lager is beter.

Motor Voertuigen Afkeurpunten Vergelijking
2.3T 255 50 vooral brandstofsysteem 1,3×
2.0i 175 79 vooral brandstofsysteem 1,9×
2.4i 103 47 vooral brandstofsysteem 2,0×

De APK keurt geen inwendige motortechniek; dit cijfer meet de staat van wat de keurmeester wél ziet. Leeftijd-gewogen, alleen echte defecten (geen slijtage of onderhoud). Voor 2 uitvoeringen is te weinig vergelijkbare data.

Bi-fuel LPG

111 voertuigen · 13,0%

Op leeftijd 31 jaar wordt deze bi-fuel lpg Volvo 850 bij gemiddeld 36,4% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 38,4% bij vergelijkbare bi-fuel lpg-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 24,4% vs 29,9%.

Gebaseerd op 111 Nederlandse bi-fuel lpg-Volvo 850's uit 1995, waarvan 77% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep bestaat uit Nederlandse auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, dus geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

36,4%

gemiddeld per keuring sinds 2020

Lifetime afkeur

77%

ooit ≥1 afkeur sinds 2020

vs gemiddelde

afkeur vs vergelijkbaar

Verwachte onderhoudskosten richting APK · bi-fuel lpg

Indicatie op basis van de 10 meest waarschijnlijke gebreken bij de Volvo 850 uit 1995 (bi-fuel lpg).

Het kostenniveau loopt van € (laag) tot €€€€€ (hoog) en geeft de typische reparatiekosten per gebrek aan. Klik op een gebrek of kostenniveau voor de volledige kostenraming.

Met 111 voertuigen is deze groep te klein voor een betrouwbare vergelijking van gebreken met leeftijdsgenoten, in welke richting dan ook.

Kilometerstand

Verwacht op 31 jaar

362.884 km

≈ 13.300 km/jaar (CBS bi-fuel lpg)

Nog geen marktdata voor deze bi-fuel lpg uit 1995.

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Volvo 850 uit 1995

Andere modellen op dezelfde leeftijd (31 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Volvo 850 1995?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 1995 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Volvo 850 1995, eerlijk vergeleken op leeftijd.

Kenteken-check

Check een specifieke 850 uit 1995

Bekijk de volledige APK-historie, gebreken en betrouwbaarheid van één specifiek voertuig.

Bekijk 601 actieve voertuigen uit 1995 met APK-historie

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Volvo 850 1995

Hoeveel afkeuringen heeft een Volvo 850 uit 1995 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 37,4% van de 854 geanalyseerde Volvo 850 voertuigen uit 1995 afgekeurd, dat is ruwweg 1 op de 3 keuringen. Op een leeftijd van 31 jaar heeft 79,3% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat is 22% hoger dan vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, boven het gemiddelde van leeftijdsgenoten.
Welke APK-gebreken komen bij een Volvo 850 1995 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de Volvo 850 1995 op benzine springt "Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af" eruit: 36,6% van de keuringen, tegen 10,6% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse, 3,5× zo vaak als die groep. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Parkeerrem werkt niet op 2 wielen, Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht.
Op welke APK-punten presteert een Volvo 850 1995 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de Volvo 850 1995 op benzine komt "Remleiding door corrosie aangetast" juist mínder vaak voor: 0,6% tegen 7,8% bij vergelijkbare benzine-auto's. Ook CO meer dan wettelijk toegestaan en Remlicht werkt niet (goed) komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de Volvo 850 1995?
Deze Volvo 850 valt binnen de generatie 1991–1997 (platform P80), gebouwd van 1991 tot 1997. Naburige bouwjaren in dezelfde generatie delen veelal dezelfde techniek en zwakke plekken.
Hoe controleer ik een specifieke Volvo 850 uit 1995?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke Volvo 850 1995.