Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

Audi Q5 2016
APK betrouwbaarheid

Onderdeel van generatie 8R (2008 – nov 2017)

Wij hebben 638 Audi Q5 voertuigen uit 2016 geanalyseerd (10 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit bouwjaar zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Vergelijking per bouwjaar

Hoe verhoudt de Audi Q5 uit 2016 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, alle brandstoffen samen. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. De losse brandstoffen hieronder kunnen daarvan afwijken. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

Audi Q5 2016
% verschil vs gemiddelde, gewogen op brandstof + gewicht 11 bouwjaren
-30% -15% 0% +15% +30% Bouwjaar 2011 · -11% vs gemiddelde · 7.812 keuringen 2011 7.8K keuringen Bouwjaar 2012 · -11% vs gemiddelde · 6.496 keuringen 2012 6.5K keuringen Bouwjaar 2013 · -5% vs gemiddelde · 7.070 keuringen 2013 7.1K keuringen Bouwjaar 2014 · -2% vs gemiddelde · 5.166 keuringen 2014 5.2K keuringen Bouwjaar 2015 · +9% vs gemiddelde · 5.313 keuringen 2015 5.3K keuringen Bouwjaar 2016 · -2% vs gemiddelde · 4.466 keuringen 2016 4.5K keuringen -2% Bouwjaar 2017 · -10% vs gemiddelde · 11.403 keuringen 2017 11.4K keuringen Bouwjaar 2018 · -14% vs gemiddelde · 8.757 keuringen 2018 8.8K keuringen Bouwjaar 2019 · -1% vs gemiddelde · 5.028 keuringen 2019 5.0K keuringen Bouwjaar 2020 · -18% vs gemiddelde · 17.080 keuringen 2020 17.1K keuringen Bouwjaar 2021 · -3% vs gemiddelde · 8.120 keuringen 2021 8.1K keuringen DIT JAAR
Beter dan gemiddelde Slechter dan gemiddelde Dit bouwjaar
Gewogen op brandstof × gewichtsklasse

Marktprijzen

Vraagprijsverloop van de Audi Q5 per bouwjaar

Gemiddelde vraagprijs van het actuele aanbod per bouwjaar, uitgesplitst per brandstof.

Bouwjaar 2018 (Benzine)

€ 30.450

198 waarnemingen

Bouwjaar 2009 (Benzine)

€ 9.209

218 waarnemingen

Per 10.000 km extra

− € 775

prijseffect binnen bouwjaar

Totaal waarnemingen

2.211

peiljaar 2026

Benzine Hybride (benzine)
2025–2009
€ 0 € 25.000 € 50.000 € 75.000 2009 2011 2013 2015 2017 2019 2021 2023 2025 bouwjaar (nieuw → oud)
Gemiddelde vraagprijs per bouwjaar op basis van 2.211 waarnemingen van actueel aanbod (peiljaar 2026). Vraagprijs is niet hetzelfde als verkoopprijs: de uiteindelijke transactieprijs ligt doorgaans lager. Bouwjaren met te weinig waarnemingen zijn weggelaten. Het km-effect vergelijkt uitsluitend auto's uit hetzelfde bouwjaar (8 bouwjaar-groepen), zodat leeftijd het beeld niet vertekent.

Milieu & verbruik (2016)

fabrieksopgaven
Benzine 7,4 l/100km · 1 op 13,5 172 g/km CO2 Euro 6 E
Diesel 5,8 l/100km · 1 op 17,2 152 g/km CO2 Euro 6 C

Gemiddeld verloop

De Audi Q5 uit 2016 wisselt 3% vaker van eigenaar dan de gemiddelde auto. 29% rijdt nog bij de eerste eigenaar (gemiddeld: 20%). Gemeten over tenaamstellingswissels bij 553 voertuigen uit dit bouwjaar.

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof · Audi Q5 2016

Open een brandstof om de vergelijkingscijfers, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.

Benzine

480 voertuigen · 75,2%

Catalogusprijs nieuw: circa €73.600

↑ +6% afkeur ↓ -9% advies

Op leeftijd 10 jaar wordt deze benzine Audi Q5 bij gemiddeld 14,8% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 14,0% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 5,0% vs 5,6%.

Gebaseerd op 480 Nederlandse benzine-Audi Q5's uit 2016, waarvan 64% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep bestaat uit Nederlandse auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, dus geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

14,8%

gemiddeld per keuring sinds 2020

Lifetime afkeur

64%

ooit ≥1 afkeur sinds 2020

vs gemiddelde

+6%

afkeur vs vergelijkbaar

Verwachte onderhoudskosten richting APK · benzine

Indicatie op basis van de 10 meest waarschijnlijke gebreken bij de Audi Q5 uit 2016 (benzine).

Het kostenniveau loopt van € (laag) tot €€€€€ (hoog) en geeft de typische reparatiekosten per gebrek aan. Klik op een gebrek of kostenniveau voor de volledige kostenraming.

Gemiddelde vraagprijs

-23% t.o.v. vergelijkbaar

Actueel aanbod (2026)

€ 21.131

gemiddelde over 64 waarnemingen

Een benzine Audi Q5 uit 2016 staat gemiddeld te koop voor € 21.131, 23% goedkoper dan vergelijkbare modellen (gem. € 27.483 over 1 modellen). Dit is de vraagprijs van het actuele aanbod, geen taxatiewaarde.

Sterke en zwakke plekken bij de APK · benzine

Vaker dan bij leeftijdsgenoten
Minder vaak dan bij leeftijdsgenoten

Percentages zijn het aandeel van de gekeurde auto's uit dit bouwjaar waarbij het gebrek ooit tijdens een APK is vastgesteld, vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse. De kans op een gebrek bij de eerstvolgende keuring staat bij de verwachte onderhoudskosten.

Kilometerstand

↓ -8% t.o.v. verwacht

Verwacht op 10 jaar

135.245 km

≈ 11.100 km/jaar (CBS benzine)

Gemeten (mediaan)

125.000 km

105.000–165.000 km · 65 waarnemingen

Een benzine Audi Q5 uit 2016 rijdt naar verwachting rond de 135.245 km (CBS-gemiddelde voor de leeftijd). Gemeten mediaan ligt op 125.000 km, 8% lager.

Diesel

158 voertuigen · 24,8%

Catalogusprijs nieuw: circa €81.300 (€67.305 tot €81.267)

Op leeftijd 10 jaar wordt deze diesel Audi Q5 bij gemiddeld 18,5% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 22,2% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 9,3% vs 8,8%.

Gebaseerd op 158 Nederlandse diesel-Audi Q5's uit 2016, waarvan 68% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep bestaat uit Nederlandse auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, dus geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

18,5%

gemiddeld per keuring sinds 2020

Lifetime afkeur

68%

ooit ≥1 afkeur sinds 2020

vs gemiddelde

afkeur vs vergelijkbaar

Verwachte onderhoudskosten richting APK · diesel

Indicatie op basis van de 10 meest waarschijnlijke gebreken bij de Audi Q5 uit 2016 (diesel).

Het kostenniveau loopt van € (laag) tot €€€€€ (hoog) en geeft de typische reparatiekosten per gebrek aan. Klik op een gebrek of kostenniveau voor de volledige kostenraming.

Met 158 voertuigen is deze groep te klein voor een betrouwbare vergelijking van gebreken met leeftijdsgenoten, in welke richting dan ook.

Kilometerstand

Verwacht op 10 jaar

214.445 km

≈ 17.600 km/jaar (CBS diesel)

Nog geen marktdata voor deze diesel uit 2016.

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Audi Q5 uit 2016

Andere modellen op dezelfde leeftijd (10 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Audi Q5 2016?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2016 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Audi Q5 2016, eerlijk vergeleken op leeftijd.

Kenteken-check

Check een specifieke Q5 uit 2016

Bekijk de volledige APK-historie, gebreken en betrouwbaarheid van één specifiek voertuig.

26 terugroepacties bekend voor de Q5 Bekijk welke acties er lopen en of ze hersteld zijn.
Bekijk 244 actieve voertuigen uit 2016 met APK-historie

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Audi Q5 2016

Hoeveel afkeuringen heeft een Audi Q5 uit 2016 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 15,7% van de 638 geanalyseerde Audi Q5 voertuigen uit 2016 afgekeurd, dat is ruwweg 1 op de 6 keuringen. Op een leeftijd van 10 jaar heeft 65,2% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat ligt in lijn met vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.
Wat kost een Audi Q5 uit 2016?
Een Audi Q5 uit 2016 op benzine staat te koop voor gemiddeld € 21.131, gebaseerd op 64 waarnemingen van actueel aanbod (2026). Daarmee is hij 23% goedkoper dan vergelijkbare modellen. Vraagprijs is geen taxatiewaarde; werkelijke verkoopprijzen liggen doorgaans lager.
Welke APK-gebreken komen bij een Audi Q5 2016 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de Audi Q5 2016 op benzine springt "Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af" eruit: 38,8% van de keuringen, tegen 2,6% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse, 14,8× zo vaak als die groep. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Retroreflector vertoont gebrek.
Op welke APK-punten presteert een Audi Q5 2016 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de Audi Q5 2016 op benzine komt "Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt" juist mínder vaak voor: 0,0% tegen 6,3% bij vergelijkbare benzine-auto's. Ook Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht en Band beschadigd komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de Audi Q5 2016?
Deze Audi Q5 valt binnen de 8R, gebouwd van 2008 tot nov 2017. Naburige bouwjaren in dezelfde generatie delen veelal dezelfde techniek en zwakke plekken.
Hoe controleer ik een specifieke Audi Q5 uit 2016?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke Audi Q5 2016.