APK-gebreken & betrouwbaarheid
Hyundai I20
APK betrouwbaarheid
APK-gebreken analyse van 43.1K Hyundai I20 voertuigen — uitgesplitst naar 6 generaties en bouwjaren van 2008 tot 2026.
Hoe betrouwbaar is de Hyundai I20?
Op basis van 43.128 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 2008–2026 en 6 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Hyundai I20 veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.
Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschafbeslissingen.
Generaties
APK Betrouwbaarheid per generatie Hyundai I20
Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.
Generatie 2023–2027
III (BC3/BI3) Facelift
4.188 voertuigen ·
4 bouwjaren
Brandstof
Hybride (benzine)
82%
Benzine
18%
Gewicht
Compact
85%
Licht
16%
Generatie 2023–2027
III (BC3/BI3) Facelift
4.188 voertuigen · 4 bouwjaren
6.039 observaties · 5 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
0,1%
per voertuig-jaar in cohort
0% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Bouwjaren
Generatie 2020–2023
III (BC3/BI3)
7.236 voertuigen ·
4 bouwjaren
Brandstof
Hybride (benzine)
65%
Benzine
35%
Gewicht
Compact
73%
Licht
27%
Generatie 2020–2023
III (BC3/BI3)
7.236 voertuigen · 4 bouwjaren
31.153 observaties · 1.066 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
3,4%
per voertuig-jaar in cohort
14% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 6,2% Vergeleken met 11.395.745 observaties op leeftijd 1–6 (6 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -50% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 0,6%
Gemiddelde: 1,3% Vergeleken met 11.395.745 observaties op leeftijd 1–6 (6 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 1 — 6 jaar
Bouwjaren
Generatie 2018–2020
II (GB) Facelift (Hyundai-Kia GB)
5.901 voertuigen ·
3 bouwjaren
Brandstof
Benzine
99%
Hybride (benzine)
1%
Gewicht
Licht
82%
Compact
18%
Generatie 2018–2020
II (GB) Facelift (Hyundai-Kia GB)
5.901 voertuigen · 3 bouwjaren
40.260 observaties · 3.485 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
8,7%
per voertuig-jaar in cohort
46% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 9,7% Vergeleken met 16.882.289 observaties op leeftijd 1–8 (8 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -21% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 1,9%
Gemiddelde: 2,4% Vergeleken met 16.882.289 observaties op leeftijd 1–8 (8 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 1 — 8 jaar
Bouwjaren
Generatie 2014–2018
II (GB) (Hyundai-Kia GB)
13.404 voertuigen ·
5 bouwjaren
Brandstof
Benzine
99%
Gewicht
Licht
98%
Generatie 2014–2018
II (GB) (Hyundai-Kia GB)
13.404 voertuigen · 5 bouwjaren
93.828 observaties · 16.960 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
18,1%
per voertuig-jaar in cohort
68% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
5 jr
4,3% afkeur · n=10.744
Slechtste leeftijd
10 jr
30,2% afkeur · n=8.443
Gemiddelde: 19,4% Vergeleken met 24.375.242 observaties op leeftijd 2–12 (11 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -12% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 4,6%
Gemiddelde: 5,2% Vergeleken met 24.375.242 observaties op leeftijd 2–12 (11 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 2 — 12 jaar
Bouwjaren
Generatie 2012–2015
I (PB) Facelift (Hyundai-Kia PB)
13.018 voertuigen ·
4 bouwjaren
Brandstof
Benzine
99%
Gewicht
Licht
99%
Generatie 2012–2015
I (PB) Facelift (Hyundai-Kia PB)
13.018 voertuigen · 4 bouwjaren
91.126 observaties · 27.384 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
30,1%
per voertuig-jaar in cohort
85% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
7 jr
7,9% afkeur · n=8.777
Slechtste leeftijd
10 jr
40,0% afkeur · n=13.018
Gemiddelde: 27,4% Vergeleken met 23.727.588 observaties op leeftijd 5–14 (10 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -10% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 7,1%
Gemiddelde: 7,9% Vergeleken met 23.727.588 observaties op leeftijd 5–14 (10 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 5 — 14 jaar
Bouwjaren
Generatie 2008–2012
I (PB) (Hyundai-Kia PB)
15.006 voertuigen ·
5 bouwjaren
Brandstof
Benzine
100%
Gewicht
Licht
99%
Generatie 2008–2012
I (PB) (Hyundai-Kia PB)
15.006 voertuigen · 5 bouwjaren
105.042 observaties · 40.449 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
38,5%
per voertuig-jaar in cohort
92% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
9 jr
30,8% afkeur · n=7.645
Slechtste leeftijd
13 jr
48,0% afkeur · n=15.006
Gemiddelde: 37,0% Vergeleken met 22.806.411 observaties op leeftijd 8–18 (11 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -14% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 10,6%
Gemiddelde: 12,2% Vergeleken met 22.806.411 observaties op leeftijd 8–18 (11 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 8 — 18 jaar
Bouwjaren
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Hyundai I20
Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Hyundai I20?
TOYOTA Yaris
FORD Fiesta
KIA Picanto
HYUNDAI I10
SUZUKI Swift
SEAT Ibiza
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Hyundai I20 — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over Hyundai I20
Welke generatie van de Hyundai I20 is het meest betrouwbaar?
Welke Hyundai I20 generatie geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel APK-gebreken heeft een Hyundai I20 gemiddeld?
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Hoe kan ik een specifieke Hyundai I20 controleren?
Check een specifieke Hyundai I20
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Hyundai I20.