Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

Hyundai I20 2023
APK betrouwbaarheid

Overgangsjaar — onderdeel van generaties III (BC3/BI3) Facelift (2023–2027) + III (BC3/BI3) (2020–2023)

Wij hebben 1.895 Hyundai I20 voertuigen uit 2023 geanalyseerd (3 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Cohort-vergelijking

Hoe verhoudt de Hyundai I20 uit 2023 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof — Hyundai I20 2023

Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.

Hybride (benzine)

1.519 voertuigen · 80,2%

Catalogusprijs nieuw: €25.795 (€24.700–€27.495)

↓ -86% afkeur ↓ -100% advies

Op leeftijd 3 jaar wordt deze hybride (benzine) Hyundai I20 bij gemiddeld 0,1% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 0,7% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 0,0% vs 0,1%.

Gebaseerd op 1.519 Nederlandse hybride (benzine)-Hyundai I20's uit 2023, waarvan 0% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

0,1%

per voertuig-jaar

Lifetime afkeur

0%

ooit ≥1 afkeur

vs gemiddelde

-86%

afkeur vs vergelijkbaar

APK-gebreken vs vergelijkbare Hybride (benzine)-voertuigen

Vaker dan gemiddelde
  • Gordel beschadigd

    Veiligheidsvoorzieningen Afkeur
    4,1× vaker

    33,3% van dit cohort · gemiddeld 8,1%

  • Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht

    Zicht & Glas Afkeur
    1,7× vaker

    33,3% van dit cohort · gemiddeld 19,7%

  • Dimlicht onjuist afgesteld

    Verlichting Afkeur
    1,5× vaker

    33,3% van dit cohort · gemiddeld 23,0%

Minder vaak dan gemiddelde
  • Emissiebestrijdingssysteem niet compleet

    Uitlaat & Emissies Afkeur
    komt niet voor

    0,0% van dit cohort · gemiddeld 22,2%

  • Roetfilter werkt niet goed, aantal deeltjes meer dan toegest

    Uitlaat & Emissies Afkeur
    komt niet voor

    0,0% van dit cohort · gemiddeld 14,3%

  • Bedrading ondeugdelijk bevestigd

    Elektrische Installatie Afkeur
    komt niet voor

    0,0% van dit cohort · gemiddeld 20,0%

  • Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af

    Wielophanging & Assen Afkeur
    komt niet voor

    0,0% van dit cohort · gemiddeld 16,7%

  • Band beschadigd

    Wielen & Banden Afkeur
    komt niet voor

    0,0% van dit cohort · gemiddeld 13,2%

Benzine

376 voertuigen · 19,8%

Catalogusprijs nieuw: €23.695 (€22.795–€25.391)

↓ -74% afkeur ↓ -100% advies

Op leeftijd 3 jaar wordt deze benzine Hyundai I20 bij gemiddeld 0,5% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 1,9% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 0,0% vs 0,3%.

Gebaseerd op 376 Nederlandse benzine-Hyundai I20's uit 2023, waarvan 1% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

0,5%

per voertuig-jaar

Lifetime afkeur

1%

ooit ≥1 afkeur

vs gemiddelde

-74%

afkeur vs vergelijkbaar

APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen

Vaker dan gemiddelde
  • Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht

    Zicht & Glas Afkeur
    2,2× vaker

    50,0% van dit cohort · gemiddeld 22,6%

Minder vaak dan gemiddelde
  • Slijtage/beschadiging wiellager hoorbaar of voelbaar

    Wielophanging & Assen Afkeur
    komt niet voor

    0,0% van dit cohort · gemiddeld 8,8%

  • Wiellager te veel speling

    Wielophanging & Assen Afkeur
    komt niet voor

    0,0% van dit cohort · gemiddeld 33,3%

  • Band beschadigd

    Wielen & Banden Afkeur
    komt niet voor

    0,0% van dit cohort · gemiddeld 15,3%

  • Band onvoldoende profiel

    Wielen & Banden Afkeur
    komt niet voor

    0,0% van dit cohort · gemiddeld 23,8%

  • Bandenspanning op 1 as niet gelijk

    Wielen & Banden Afkeur
    komt niet voor

    0,0% van dit cohort · gemiddeld 20,0%

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Hyundai I20 uit 2023

Andere modellen op dezelfde leeftijd (3 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Hyundai I20 2023?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2023 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Hyundai I20 2023 — eerlijk vergeleken op leeftijd.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Hyundai I20 2023

Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Hyundai I20 uit 2023?
De Hybride (benzine)-uitvoering heeft het laagste afkeurpercentage van de uitvoeringen (0,1% vs 0,5% bij Benzine). Gebaseerd op 1.519 geanalyseerde voertuigen.
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
De Benzine-versie van de Hyundai I20 2023 heeft 0,5% afkeur per APK — 400% meer dan de Hybride (benzine)-versie (0,1%). Toch nog 74% beter dan het segmentgemiddelde — niet alarmerend.
Hoeveel afkeuringen heeft een Hyundai I20 uit 2023 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 0,2% van de 1.895 geanalyseerde Hyundai I20 modellen uit 2023 afgekeurd — dat is ruwweg 1 op de 500 keuringen. Op een leeftijd van 3 jaar heeft 0,3% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat is 84% lager dan vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse — bovengemiddeld betrouwbaar.
Welke APK-gebreken komen bij een Hyundai I20 2023 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de Hyundai I20 2023 op hybride (benzine) springt "Gordel beschadigd" eruit: 33,3% van de keuringen, tegen 8,1% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse — 4,1× zo vaak. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht, Dimlicht onjuist afgesteld.
Op welke APK-punten presteert een Hyundai I20 2023 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de Hyundai I20 2023 op hybride (benzine) komt "Emissiebestrijdingssysteem niet compleet" juist mínder vaak voor: 0,0% tegen 22,2% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's. Ook Roetfilter werkt niet goed, aantal deeltjes meer dan toegest en Bedrading ondeugdelijk bevestigd komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de Hyundai I20 2023?
2023 is een overgangsjaar — een Hyundai I20 uit dit bouwjaar kan een III (BC3/BI3) Facelift (2023–2027) en III (BC3/BI3) (2020–2023) zijn. Welke generatie een specifiek voertuig heeft hangt af van de productiedatum binnen het bouwjaar; controleer het kenteken voor de exacte specificaties.
Hoe controleer ik een specifieke Hyundai I20 uit 2023?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke Hyundai I20 2023.

Check een specifieke Hyundai I20 2023

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Hyundai I20 2023.