Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Hyundai I20 2022
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 2.284 Hyundai I20 voertuigen uit 2022 geanalyseerd (4 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Hyundai I20 uit 2022 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Hyundai I20 2022
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Hybride (benzine)
1.658 voertuigen
· 72,6%
Catalogusprijs nieuw: €24.442
(€22.542–€26.001)
↓ -30% afkeur
↓ -57% advies
Hybride (benzine)
1.658 voertuigen · 72,6%
Catalogusprijs nieuw: €24.442 (€22.542–€26.001)
Op leeftijd 4 jaar wordt deze hybride (benzine) Hyundai I20 bij gemiddeld 5,5% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 7,9% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 0,7% vs 1,5%.
Gebaseerd op 1.658 Nederlandse hybride (benzine)-Hyundai I20's uit 2022, waarvan 11% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
5,5%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
11%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-30%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Hybride (benzine)-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Remvertraging / remwerking parkeerrem onvoldoende
Reminrichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 8,0%
-
komt niet voor
(Zij-)markeringslichten glas gerepareerd, bewerkt of verwijd
Verlichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 14,3%
-
1,4× minder
Band onvoldoende profiel
Wielen & Banden Afkeur8,8% van dit cohort · gemiddeld 13,3%
Benzine
626 voertuigen
· 27,4%
Catalogusprijs nieuw: €22.002
(€20.342–€23.402)
↓ -53% afkeur
↓ -71% advies
Benzine
626 voertuigen · 27,4%
Catalogusprijs nieuw: €22.002 (€20.342–€23.402)
Op leeftijd 4 jaar wordt deze benzine Hyundai I20 bij gemiddeld 4,7% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 10,0% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 0,6% vs 2,1%.
Gebaseerd op 626 Nederlandse benzine-Hyundai I20's uit 2022, waarvan 9% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
4,7%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
9%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-53%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
1,7× vaker
Band beschadigd
Wielen & Banden Afkeur10,8% van dit cohort · gemiddeld 6,4%
-
1,3× vaker
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur20,0% van dit cohort · gemiddeld 15,4%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Remslang schuurt langs enig deel
Reminrichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 11,2%
-
komt niet voor
Oprolmechanisme gordel werkt niet
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 5,5%
-
1,7× minder
Band onvoldoende profiel
Wielen & Banden Afkeur9,2% van dit cohort · gemiddeld 14,9%
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Hyundai I20 uit 2022
Andere modellen op dezelfde leeftijd (4 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Hyundai I20 2022?
KIA Picanto
TOYOTA Yaris
HYUNDAI I10
FORD Fiesta
CITROEN C3
DACIA Sandero
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2022 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Hyundai I20 2022 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Hyundai I20 2022
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Hyundai I20 uit 2022?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Hyundai I20 uit 2022 gemiddeld?
Op welke APK-punten presteert een Hyundai I20 2022 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Hyundai I20 2022?
Hoe controleer ik een specifieke Hyundai I20 uit 2022?
Check een specifieke Hyundai I20 2022
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Hyundai I20 2022.