Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Hyundai I20 2020
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 1.046 Hyundai I20 voertuigen uit 2020 geanalyseerd (6 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Hyundai I20 uit 2020 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Hyundai I20 2020
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
989 voertuigen
· 94,5%
Catalogusprijs nieuw: €21.042
(€19.847–€21.837)
↓ -7% afkeur
↓ -56% advies
Benzine
989 voertuigen · 94,5%
Catalogusprijs nieuw: €21.042 (€19.847–€21.837)
Op leeftijd 6 jaar wordt deze benzine Hyundai I20 bij gemiddeld 9,9% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 10,6% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 1,1% vs 2,6%.
Gebaseerd op 989 Nederlandse benzine-Hyundai I20's uit 2020, waarvan 36% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
9,9%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
36%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-7%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
4,7× vaker
Gordel beschadigd
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur5,6% van dit cohort · gemiddeld 1,2%
-
1,6× vaker
Band beschadigd
Wielen & Banden Afkeur12,5% van dit cohort · gemiddeld 7,8%
-
1,5× vaker
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur5,1% van dit cohort · gemiddeld 3,5%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Gasontladingsdimlichten gaan uit bij inschakelen groot licht
Verlichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 7,7%
-
komt niet voor
Wiel of band niet goed afgeschermd
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 10,0%
Hybride (benzine)
57 voertuigen
· 5,4%
Catalogusprijs nieuw: €23.741
(€20.950–€25.842)
↓ -62% afkeur
↓ -40% advies
Hybride (benzine)
57 voertuigen · 5,4%
Catalogusprijs nieuw: €23.741 (€20.950–€25.842)
Op leeftijd 6 jaar wordt deze hybride (benzine) Hyundai I20 bij gemiddeld 4,1% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 10,8% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 1,2% vs 1,9%.
Gebaseerd op 57 Nederlandse hybride (benzine)-Hyundai I20's uit 2020, waarvan 11% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
4,1%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
11%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-62%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Hybride (benzine)-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
2,0× vaker
Bandenspanning niet op juiste waarde
Wielen & Banden Afkeur50,0% van dit cohort · gemiddeld 25,3%
-
1,5× vaker
Band beschadigd
Wielen & Banden Afkeur12,5% van dit cohort · gemiddeld 8,2%
-
1,5× vaker
Dimlicht onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur25,0% van dit cohort · gemiddeld 17,2%
-
1,4× vaker
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur25,0% van dit cohort · gemiddeld 17,9%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Hyundai I20 uit 2020
Andere modellen op dezelfde leeftijd (6 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Hyundai I20 2020?
TOYOTA Yaris
FORD Fiesta
KIA Picanto
CITROEN C3
SEAT Ibiza
HYUNDAI I10
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2020 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Hyundai I20 2020 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Hyundai I20 2020
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Hyundai I20 uit 2020?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Hyundai I20 uit 2020 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Hyundai I20 2020 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Hyundai I20 2020 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Hyundai I20 2020?
Hoe controleer ik een specifieke Hyundai I20 uit 2020?
Check een specifieke Hyundai I20 2020
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Hyundai I20 2020.