Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Hyundai I40 2017
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 68 Hyundai I40 voertuigen uit 2017 geanalyseerd (9 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Hyundai I40 uit 2017 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Hyundai I40 2017
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
37 voertuigen
· 54,4%
Catalogusprijs nieuw: €34.035
(€33.715–€34.805)
↓ -9% afkeur
↑ +19% advies
Benzine
37 voertuigen · 54,4%
Catalogusprijs nieuw: €34.035 (€33.715–€34.805)
Op leeftijd 9 jaar wordt deze benzine Hyundai I40 bij gemiddeld 9,6% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 10,6% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 4,6% vs 3,9%.
Gebaseerd op 37 Nederlandse benzine-Hyundai I40's uit 2017, waarvan 46% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
9,7%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
46%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-9%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
16,8× vaker
Deur niet op normale wijze te openen
Chassis & Carrosserie Afkeur5,6% van dit cohort · gemiddeld 0,3%
-
9,2× vaker
Ruitenwisserinstallatie werkt niet goed
Zicht & Glas Afkeur5,6% van dit cohort · gemiddeld 0,6%
-
8,2× vaker
Gordel beschadigd
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur11,1% van dit cohort · gemiddeld 1,4%
-
6,9× vaker
Remverschil op 1 as te groot
Reminrichting Afkeur5,6% van dit cohort · gemiddeld 0,8%
-
1,4× vaker
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur16,7% van dit cohort · gemiddeld 11,9%
Minder vaak dan gemiddelde
Diesel
31 voertuigen
· 45,6%
Catalogusprijs nieuw: €35.755
(€35.215–€35.805)
↑ +14% afkeur
↑ +34% advies
Diesel
31 voertuigen · 45,6%
Catalogusprijs nieuw: €35.755 (€35.215–€35.805)
Op leeftijd 9 jaar wordt deze diesel Hyundai I40 bij gemiddeld 21,7% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 19,0% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 12,0% vs 9,0%.
Gebaseerd op 31 Nederlandse diesel-Hyundai I40's uit 2017, waarvan 71% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
21,7%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
71%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+14%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
4,2× vaker
Dim-, grootlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur14,8% van dit cohort · gemiddeld 3,5%
-
2,3× vaker
Drager/bevestigingsmiddel van remvoering raakt trommel/schij
Reminrichting Afkeur11,1% van dit cohort · gemiddeld 4,8%
-
1,7× vaker
Band onvoldoende profiel
Wielen & Banden Afkeur48,1% van dit cohort · gemiddeld 28,3%
-
1,6× vaker
Band beschadigd
Wielen & Banden Afkeur14,8% van dit cohort · gemiddeld 9,5%
-
1,5× vaker
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur18,5% van dit cohort · gemiddeld 12,4%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Hyundai I40 uit 2017
Andere modellen op dezelfde leeftijd (9 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Hyundai I40 2017?
RENAULT Captur
OPEL Astra
FORD Focus
PEUGEOT 2008
RENAULT Megane
SEAT Leon
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2017 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Hyundai I40 2017 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Hyundai I40 2017
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Hyundai I40 uit 2017?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Hyundai I40 uit 2017 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Hyundai I40 2017 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Hyundai I40 2017 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Hyundai I40 2017?
Hoe controleer ik een specifieke Hyundai I40 uit 2017?
Check een specifieke Hyundai I40 2017
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Hyundai I40 2017.