Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Opel Combo
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 1.2K Opel Combo voertuigen — uitgesplitst naar 5 generaties en bouwjaren van 1994 tot 2025.

Hoe betrouwbaar is de Opel Combo?

Op basis van 1.172 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 1994–2025 en 5 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Opel Combo veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Opel Combo

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2024–2027

E Facelift (PSA EMP2)

1 voertuigen · 1 bouwjaren · onvoldoende data voor curve

Brandstof Benzine 100%
Gewicht Middenklasse 100%
MPV E Facelift (PSA EMP2) Cargo E Facelift (PSA EMP2)
Onvoldoende keuringsdata voor een betrouwbare leeftijd-curve in deze generatie.

Bouwjaren

2025 1

Generatie 2018–2024

E (PSA EMP2)

8 voertuigen · 2 bouwjaren · onvoldoende data voor curve

Brandstof Benzine 100%
Gewicht Compact 63% Middenklasse 38%
Life E (PSA EMP2) Cargo E (PSA EMP2)
Onvoldoende keuringsdata voor een betrouwbare leeftijd-curve in deze generatie.

Bouwjaren

2020 2 2018 6

Generatie 2012–2018

D (SCCS)

237 voertuigen · 7 bouwjaren

Brandstof Benzine 80% Diesel 18% Bi-fuel LPG 1%
Gewicht Compact 72% Middenklasse 28%
MPV D (SCCS) MCV D (SCCS)

1.628 observaties · 417 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

25,6%

per voertuig-jaar in cohort

78% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-1% afkeur -48% advies leeftijd 4 — 14 jaar
0% 12% 24% 36% 48% 60% 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Leeftijd 4 · gemiddelde 4,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 2,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 5,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 3,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 7,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 13,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 14,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 6,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 16,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 9,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 21,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 24,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 26,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 29,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 32,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 34,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 36,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · 1,9% advies · cohort 54 Leeftijd 5 · 2,3% advies · cohort 87 Leeftijd 6 · 1,7% advies · cohort 117 Leeftijd 7 · 2,1% advies · cohort 189 Leeftijd 8 · 2,5% advies · cohort 237 Leeftijd 9 · 4,8% advies · cohort 231 Leeftijd 10 · 5,7% advies · cohort 212 Leeftijd 11 · 8,2% advies · cohort 183 Leeftijd 12 · 9,3% advies · cohort 150 Leeftijd 13 · 5,0% advies · cohort 120 Leeftijd 14 · 4,2% advies · cohort 48 Leeftijd 4 · 7,4% afkeur · cohort 54 Leeftijd 5 · 5,7% afkeur · cohort 87 Leeftijd 6 · 14,5% afkeur · cohort 117 Leeftijd 7 · 7,9% afkeur · cohort 189 Leeftijd 8 · 24,5% afkeur · cohort 237 Leeftijd 9 · 33,3% afkeur · cohort 231 Leeftijd 10 · 36,3% afkeur · cohort 212 Leeftijd 11 · 33,9% afkeur · cohort 183 Leeftijd 12 · 40,0% afkeur · cohort 150 Leeftijd 13 · 28,3% afkeur · cohort 120 Leeftijd 14 · 16,7% afkeur · cohort 48 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Bouwjaren

2018 6 2017 19 2016 29 2015 33 2014 30 2013 72 2012 48

Generatie 2001–2011

C (Gamma)

915 voertuigen · 10 bouwjaren

Brandstof Benzine 93% Diesel 4% Bi-fuel LPG 2% CNG 1%
Gewicht Compact 100%
MPV C (Gamma) MCV C (Gamma)

6.405 observaties · 2.762 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

43,1%

per voertuig-jaar in cohort

92% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
+3% afkeur +11% advies leeftijd 9 — 24 jaar
0% 12% 24% 36% 48% 60% 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Leeftijd 9 · gemiddelde 8,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 12,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 16,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 18,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 20,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 21,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 22,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 23,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 24,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 24,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 25,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 25,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 27,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 30,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 32,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 35,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 37,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 38,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 39,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 41,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 41,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 40,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 39,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 39,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 38,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 36,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 35,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · 8,3% advies · cohort 12 Leeftijd 10 · 4,9% advies · cohort 102 Leeftijd 11 · 9,9% advies · cohort 202 Leeftijd 12 · 11,0% advies · cohort 299 Leeftijd 13 · 15,2% advies · cohort 402 Leeftijd 14 · 18,3% advies · cohort 498 Leeftijd 15 · 20,2% advies · cohort 589 Leeftijd 16 · 19,9% advies · cohort 678 Leeftijd 17 · 22,0% advies · cohort 700 Leeftijd 18 · 26,6% advies · cohort 713 Leeftijd 19 · 27,1% advies · cohort 616 Leeftijd 20 · 28,7% advies · cohort 513 Leeftijd 21 · 33,3% advies · cohort 417 Leeftijd 22 · 28,8% advies · cohort 326 Leeftijd 23 · 25,3% advies · cohort 225 Leeftijd 24 · 9,7% advies · cohort 113 Leeftijd 9 · 8,3% afkeur · cohort 12 Leeftijd 10 · 16,7% afkeur · cohort 102 Leeftijd 11 · 30,2% afkeur · cohort 202 Leeftijd 12 · 34,1% afkeur · cohort 299 Leeftijd 13 · 39,1% afkeur · cohort 402 Leeftijd 14 · 47,2% afkeur · cohort 498 Leeftijd 15 · 42,4% afkeur · cohort 589 Leeftijd 16 · 46,0% afkeur · cohort 678 Leeftijd 17 · 46,1% afkeur · cohort 700 Leeftijd 18 · 43,3% afkeur · cohort 713 Leeftijd 19 · 47,9% afkeur · cohort 616 Leeftijd 20 · 50,7% afkeur · cohort 513 Leeftijd 21 · 45,3% afkeur · cohort 417 Leeftijd 22 · 48,5% afkeur · cohort 326 Leeftijd 23 · 31,6% afkeur · cohort 225 Leeftijd 24 · 19,5% afkeur · cohort 113 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 1994–2001

B (GM4200)

17 voertuigen · 7 bouwjaren

Brandstof Benzine 94% Diesel 6%
Gewicht Compact 59% Licht 41%
Van B (GM4200)

118 observaties · 32 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

27,1%

per voertuig-jaar in cohort

88% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
leeftijd 21 — 32 jaar
0% 12% 24% 36% 48% 60% 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Leeftijd 21 · 50,0% advies · cohort 2 Leeftijd 22 · 0,0% advies · cohort 5 Leeftijd 23 · 10,0% advies · cohort 10 Leeftijd 24 · 28,6% advies · cohort 14 Leeftijd 25 · 33,3% advies · cohort 15 Leeftijd 26 · 35,3% advies · cohort 17 Leeftijd 27 · 43,8% advies · cohort 16 Leeftijd 28 · 46,7% advies · cohort 15 Leeftijd 29 · 25,0% advies · cohort 12 Leeftijd 30 · 0,0% advies · cohort 7 Leeftijd 31 · 0,0% advies · cohort 3 Leeftijd 32 · 0,0% advies · cohort 2 Leeftijd 21 · 0,0% afkeur · cohort 2 Leeftijd 22 · 20,0% afkeur · cohort 5 Leeftijd 23 · 40,0% afkeur · cohort 10 Leeftijd 24 · 21,4% afkeur · cohort 14 Leeftijd 25 · 13,3% afkeur · cohort 15 Leeftijd 26 · 35,3% afkeur · cohort 17 Leeftijd 27 · 37,5% afkeur · cohort 16 Leeftijd 28 · 33,3% afkeur · cohort 15 Leeftijd 29 · 16,7% afkeur · cohort 12 Leeftijd 30 · 14,3% afkeur · cohort 7 Leeftijd 31 · 33,3% afkeur · cohort 3 Leeftijd 32 · 50,0% afkeur · cohort 2 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Bouwjaren

2000 1 1999 1 1998 3 1997 5 1996 4 1995 1 1994 2

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Opel Combo

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Opel Combo?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Opel Combo — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Opel Combo

Welke generatie van de Opel Combo is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Opel Combo-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De D (SCCS) (2012–2018) toont in onze data het laagste cijfer (25,6%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Opel Combo generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de C (Gamma) (2001–2011) met 43,1% — auto's van rond de 20 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Opel Combo gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 39,4% van de 1.172 geanalyseerde Opel Combo afgekeurd — ruwweg 1 op de 3 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 25,6% bij de D (SCCS) tot 43,1% bij de C (Gamma). Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 1.172 Opel Combo voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Opel Combo controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Opel Combo voertuigen.

Check een specifieke Opel Combo

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Opel Combo.