Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Renault Megane E-Tech 2022
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 1.374 Renault Megane E-Tech voertuigen uit 2022 geanalyseerd (4 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Renault Megane E-Tech uit 2022 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Renault Megane E-Tech 2022
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Elektriciteit
1.141 voertuigen
· 83,0%
Catalogusprijs nieuw: €44.600
(€43.150–€46.450)
↓ -93% afkeur
↓ -93% advies
Elektriciteit
1.141 voertuigen · 83,0%
Catalogusprijs nieuw: €44.600 (€43.150–€46.450)
Op leeftijd 4 jaar wordt deze elektriciteit Renault Megane E-Tech bij gemiddeld 1,0% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 12,8% bij vergelijkbare elektriciteit-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 0,2% vs 2,8%.
Gebaseerd op 1.141 Nederlandse elektriciteit-Renault Megane E-Tech's uit 2022, waarvan 2% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
1,0%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
2%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-93%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Elektriciteit-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
19,6× vaker
Stuurkogel te veel speling
Stuurinrichting Afkeur16,0% van dit cohort · gemiddeld 0,8%
-
6,6× vaker
Gordel beschadigd
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur8,0% van dit cohort · gemiddeld 1,2%
-
1,5× vaker
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur20,0% van dit cohort · gemiddeld 13,2%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Slijtage/beschadiging wiellager hoorbaar of voelbaar
Wielophanging & Assen Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 5,8%
-
komt niet voor
Remslang schuurt langs enig deel
Reminrichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 7,5%
-
2,0× minder
Dimlicht onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur8,0% van dit cohort · gemiddeld 16,9%
-
2,0× minder
Band onvoldoende profiel
Wielen & Banden Afkeur8,0% van dit cohort · gemiddeld 16,4%
-
1,4× minder
Bandenspanning niet op juiste waarde
Wielen & Banden Afkeur20,0% van dit cohort · gemiddeld 29,0%
Hybride (benzine)
233 voertuigen
· 17,0%
Catalogusprijs nieuw: €37.709
(€36.369–€39.164)
↓ -2% afkeur
↓ -76% advies
Hybride (benzine)
233 voertuigen · 17,0%
Catalogusprijs nieuw: €37.709 (€36.369–€39.164)
Op leeftijd 4 jaar wordt deze hybride (benzine) Renault Megane E-Tech bij gemiddeld 6,3% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 6,4% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 0,4% vs 1,7%.
Gebaseerd op 233 Nederlandse hybride (benzine)-Renault Megane E-Tech's uit 2022, waarvan 12% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
6,2%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
12%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-2%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Hybride (benzine)-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
10,8× vaker
Mistachterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur8,0% van dit cohort · gemiddeld 0,7%
-
2,7× vaker
Band onvoldoende profiel
Wielen & Banden Afkeur36,0% van dit cohort · gemiddeld 13,4%
-
1,4× vaker
Dimlicht onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur24,0% van dit cohort · gemiddeld 16,6%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
CO > 2x wettelijk toegestaan
Uitlaat & Emissies Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 12,5%
-
komt niet voor
Band onvoldoende profiel (< 1,4 mm)
Wielen & Banden Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 25,0%
-
komt niet voor
Onderdeel stuurinrichting niet geborgd
Stuurinrichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 20,0%
-
komt niet voor
Remslang schuurt langs enig deel
Reminrichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 7,3%
-
3,3× minder
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur4,0% van dit cohort · gemiddeld 14,9%
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Renault Megane E-Tech uit 2022
Andere modellen op dezelfde leeftijd (4 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Renault Megane E-Tech 2022?
KIA Niro
FORD Kuga
KIA Sportage
HYUNDAI Kona
RENAULT Arkana
CUPRA Born
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2022 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Renault Megane E-Tech 2022 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Renault Megane E-Tech 2022
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Renault Megane E-Tech uit 2022?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Renault Megane E-Tech uit 2022 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Renault Megane E-Tech 2022 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Renault Megane E-Tech 2022 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Renault Megane E-Tech 2022?
Hoe controleer ik een specifieke Renault Megane E-Tech uit 2022?
Check een specifieke Renault Megane E-Tech 2022
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Renault Megane E-Tech 2022.