Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

Honda Civic 2003
APK betrouwbaarheid

Onderdeel van generatie VII (ES/EP/EM/EU) (aug 2001 – sep 2006)

Wij hebben 253 Honda Civic voertuigen uit 2003 geanalyseerd (23 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit bouwjaar zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Vergelijking per bouwjaar

Hoe verhoudt de Honda Civic uit 2003 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, alle brandstoffen samen. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. De losse brandstoffen hieronder kunnen daarvan afwijken. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

Honda Civic 2003
% verschil vs gemiddelde, gewogen op brandstof + gewicht 11 bouwjaren
-30% -15% 0% +15% +30% Bouwjaar 1998 · -6% vs gemiddelde · 4.466 keuringen 1998 4.5K keuringen Bouwjaar 1999 · -11% vs gemiddelde · 3.374 keuringen 1999 3.4K keuringen Bouwjaar 2000 · -16% vs gemiddelde · 3.395 keuringen 2000 3.4K keuringen Bouwjaar 2001 · -15% vs gemiddelde · 2.366 keuringen 2001 2.4K keuringen Bouwjaar 2002 · -8% vs gemiddelde · 2.821 keuringen 2002 2.8K keuringen Bouwjaar 2003 · -5% vs gemiddelde · 1.820 keuringen 2003 1.8K keuringen -5% Bouwjaar 2004 · -15% vs gemiddelde · 2.772 keuringen 2004 2.8K keuringen Bouwjaar 2005 · -14% vs gemiddelde · 2.737 keuringen 2005 2.7K keuringen Bouwjaar 2006 · -13% vs gemiddelde · 1.701 keuringen 2006 1.7K keuringen Bouwjaar 2007 · -9% vs gemiddelde · 5.362 keuringen 2007 5.4K keuringen Bouwjaar 2008 · +1% vs gemiddelde · 10.822 keuringen 2008 10.8K keuringen DIT JAAR
Beter dan gemiddelde Slechter dan gemiddelde Dit bouwjaar
Gewogen op brandstof × gewichtsklasse

Marktprijzen

Vraagprijsverloop van de Honda Civic per bouwjaar

Gemiddelde vraagprijs van het actuele aanbod per bouwjaar.

Bouwjaar 2011 (Hybride (benzine))

€ 4.685

25 waarnemingen

Bouwjaar 2007 (Hybride (benzine))

€ 4.057

17 waarnemingen

Totaal waarnemingen

168

peiljaar 2026

Hybride (benzine)
2011–2007
€ 0 € 1.000 € 2.000 € 3.000 € 4.000 € 5.000 2007 2008 2009 2010 2011 bouwjaar (nieuw → oud)
Gemiddelde vraagprijs per bouwjaar op basis van 168 waarnemingen van actueel aanbod (peiljaar 2026). Vraagprijs is niet hetzelfde als verkoopprijs: de uiteindelijke transactieprijs ligt doorgaans lager. Bouwjaren met te weinig waarnemingen zijn weggelaten.

Milieu & verbruik (2003)

fabrieksopgaven
Benzine 6,7 l/100km · 1 op 14,9 159 g/km CO2 Euro 4 · 79% D

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof · Honda Civic 2003

Open een brandstof om de vergelijkingscijfers, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.

Benzine

253 voertuigen · 97,3%

Catalogusprijs nieuw: circa €28.000

↓ -5% afkeur ↓ -10% advies

Op leeftijd 23 jaar wordt deze benzine Honda Civic bij gemiddeld 41,1% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 43,1% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 21,7% vs 24,1%.

Gebaseerd op 253 Nederlandse benzine-Honda Civic's uit 2003, waarvan 85% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep bestaat uit Nederlandse auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, dus geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

41,1%

gemiddeld per keuring sinds 2020

Lifetime afkeur

85%

ooit ≥1 afkeur sinds 2020

vs gemiddelde

-5%

afkeur vs vergelijkbaar

Verwachte onderhoudskosten richting APK · benzine

Indicatie op basis van de 10 meest waarschijnlijke gebreken bij de Honda Civic uit 2003 (benzine).

Het kostenniveau loopt van € (laag) tot €€€€€ (hoog) en geeft de typische reparatiekosten per gebrek aan. Klik op een gebrek of kostenniveau voor de volledige kostenraming.

Sterke en zwakke plekken bij de APK · benzine

Vaker dan bij leeftijdsgenoten
Minder vaak dan bij leeftijdsgenoten

Percentages zijn het aandeel van de gekeurde auto's uit dit bouwjaar waarbij het gebrek ooit tijdens een APK is vastgesteld, vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse. De kans op een gebrek bij de eerstvolgende keuring staat bij de verwachte onderhoudskosten.

Kilometerstand

Verwacht op 23 jaar

256.338 km

≈ 11.100 km/jaar (CBS benzine)

Nog geen marktdata voor deze benzine uit 2003.

Motor-gerelateerde afkeurpunten per uitvoering

Afkeurpunten aan motorsteunen, lekkages en het brandstof- en gassysteem, per motorisering vergeleken met vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. 1,0× is gelijk aan die groep, lager is beter.

Motor Voertuigen Afkeurpunten Vergelijking
1.4i 127 15 vooral brandstofsysteem 0,3×

De APK keurt geen inwendige motortechniek; dit cijfer meet de staat van wat de keurmeester wél ziet. Leeftijd-gewogen, alleen echte defecten (geen slijtage of onderhoud). Voor 3 uitvoeringen is te weinig vergelijkbare data.

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Honda Civic uit 2003

Andere modellen op dezelfde leeftijd (23 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Honda Civic 2003?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2003 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Honda Civic 2003, eerlijk vergeleken op leeftijd.

Kenteken-check

Check een specifieke Civic uit 2003

Bekijk de volledige APK-historie, gebreken en betrouwbaarheid van één specifiek voertuig.

23 terugroepacties bekend voor de Civic Bekijk welke acties er lopen en of ze hersteld zijn.
Bekijk 194 actieve voertuigen uit 2003 met APK-historie

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Honda Civic 2003

Hoeveel afkeuringen heeft een Honda Civic uit 2003 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 41,1% van de 253 geanalyseerde Honda Civic voertuigen uit 2003 afgekeurd, dat is ruwweg 1 op de 2 keuringen. Op een leeftijd van 23 jaar heeft 85,0% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat ligt in lijn met vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.
Welke APK-gebreken komen bij een Honda Civic 2003 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de Honda Civic 2003 op benzine springt "Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af" eruit: 29,9% van de keuringen, tegen 11,7% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse, 2,6× zo vaak als die groep. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Schijf-, trommelrem loopt niet vrij, Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af.
Op welke APK-punten presteert een Honda Civic 2003 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de Honda Civic 2003 op benzine komt "Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgassen" juist mínder vaak voor: 16,5% tegen 26,4% bij vergelijkbare benzine-auto's. Ook Remslang beschadigd, wapeningsmateriaal zichtbaar en Remleiding door corrosie aangetast komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de Honda Civic 2003?
Deze Honda Civic valt binnen de VII (ES/EP/EM/EU), gebouwd van aug 2001 tot sep 2006. Naburige bouwjaren in dezelfde generatie delen veelal dezelfde techniek en zwakke plekken.
Hoe controleer ik een specifieke Honda Civic uit 2003?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke Honda Civic 2003.