Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

Jeep Renegade 2022
APK betrouwbaarheid

Onderdeel van generatie BU (2014 – heden)

Wij hebben 597 Jeep Renegade voertuigen uit 2022 geanalyseerd (4 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit bouwjaar zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Vergelijking per bouwjaar

Hoe verhoudt de Jeep Renegade uit 2022 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, alle brandstoffen samen. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. De losse brandstoffen hieronder kunnen daarvan afwijken. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

Jeep Renegade 2022
% verschil vs gemiddelde, gewogen op brandstof + gewicht 10 bouwjaren
-60% -30% 0% +30% +60% Bouwjaar 2014 · +13% vs gemiddelde · 1.239 keuringen 2014 1.2K keuringen Bouwjaar 2015 · +23% vs gemiddelde · 5.684 keuringen 2015 5.7K keuringen Bouwjaar 2016 · +12% vs gemiddelde · 5.754 keuringen 2016 5.8K keuringen Bouwjaar 2017 · +25% vs gemiddelde · 5.082 keuringen 2017 5.1K keuringen Bouwjaar 2018 · +8% vs gemiddelde · 4.704 keuringen 2018 4.7K keuringen Bouwjaar 2019 · 0% vs gemiddelde · 3.695 keuringen 2019 3.7K keuringen Bouwjaar 2020 · -15% vs gemiddelde · 2.228 keuringen 2020 2.2K keuringen Bouwjaar 2021 · +5% vs gemiddelde · 1.572 keuringen 2021 1.6K keuringen Bouwjaar 2022 · +50% vs gemiddelde · 1.794 keuringen 2022 1.8K keuringen +50% Bouwjaar 2023 · -43% vs gemiddelde · 484 keuringen 2023 484 keuringen DIT JAAR
Beter dan gemiddelde Slechter dan gemiddelde Gelijk aan gemiddelde Dit bouwjaar
Gewogen op brandstof × gewichtsklasse

Marktprijzen

Vraagprijsverloop van de Jeep Renegade per bouwjaar

Gemiddelde vraagprijs van het actuele aanbod per bouwjaar, uitgesplitst per brandstof.

Bouwjaar 2021 (Benzine)

€ 19.029

63 waarnemingen

Bouwjaar 2015 (Benzine)

€ 10.942

70 waarnemingen

Per 10.000 km extra

− € 377

prijseffect binnen bouwjaar

Totaal waarnemingen

654

peiljaar 2026

Benzine Hybride (benzine)
2024–2015
€ 0 € 10.000 € 20.000 € 30.000 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 bouwjaar (nieuw → oud)
Gemiddelde vraagprijs per bouwjaar op basis van 654 waarnemingen van actueel aanbod (peiljaar 2026). Vraagprijs is niet hetzelfde als verkoopprijs: de uiteindelijke transactieprijs ligt doorgaans lager. Bouwjaren met te weinig waarnemingen zijn weggelaten. Het km-effect vergelijkt uitsluitend auto's uit hetzelfde bouwjaar (3 bouwjaar-groepen), zodat leeftijd het beeld niet vertekent.

Milieu & verbruik (2022)

fabrieksopgaven
Hybride (benzine) 2,0 l/100km · 1 op 50 44 g/km CO2 Z (zero-emissie) · 84% A
Benzine 6,7 l/100km · 1 op 14,9 152 g/km CO2 Euro 6 D

Gemiddeld verloop

De Jeep Renegade uit 2022 wisselt 10% minder vaak van eigenaar dan de gemiddelde auto. 48% rijdt nog bij de eerste eigenaar (gemiddeld: 47%). Gemeten over tenaamstellingswissels bij 588 voertuigen uit dit bouwjaar.

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof · Jeep Renegade 2022

Open een brandstof om de vergelijkingscijfers, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.

Hybride (benzine)

507 voertuigen · 84,8%

Catalogusprijs nieuw: circa €46.400

↑ +50% afkeur ↑ +42% advies

Op leeftijd 4 jaar wordt deze hybride (benzine) Jeep Renegade bij gemiddeld 7,2% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 4,8% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 1,7% vs 1,2%.

Gebaseerd op 507 Nederlandse hybride (benzine)-Jeep Renegade's uit 2022, waarvan 22% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep bestaat uit Nederlandse auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, dus geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

7,2%

gemiddeld per keuring sinds 2020

Lifetime afkeur

22%

ooit ≥1 afkeur sinds 2020

vs gemiddelde

+50%

afkeur vs vergelijkbaar

Verwachte onderhoudskosten richting APK

Indicatie op basis van de 10 meest waarschijnlijke gebreken bij de Jeep Renegade uit 2022 (hybride (benzine)).

Het kostenniveau loopt van € (laag) tot €€€€€ (hoog) en geeft de typische reparatiekosten per gebrek aan. Klik op een gebrek of kostenniveau voor de volledige kostenraming.

Gemiddelde vraagprijs

-8% t.o.v. vergelijkbaar

Actueel aanbod (2026)

€ 20.988

gemiddelde over 58 waarnemingen

Een hybride (benzine) Jeep Renegade uit 2022 staat gemiddeld te koop voor € 20.988, 8% goedkoper dan vergelijkbare modellen (gem. € 22.859 over 6 modellen). Dit is de vraagprijs van het actuele aanbod, geen taxatiewaarde.

Sterke en zwakke plekken bij de APK · hybride (benzine)

Vaker dan bij leeftijdsgenoten
Minder vaak dan bij leeftijdsgenoten

Percentages zijn het aandeel van de gekeurde auto's uit dit bouwjaar waarbij het gebrek ooit tijdens een APK is vastgesteld, vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse. De kans op een gebrek bij de eerstvolgende keuring staat bij de verwachte onderhoudskosten.

Kilometerstand

↑ +10% t.o.v. verwacht

Verwacht op 4 jaar

59.148 km

≈ 11.100 km/jaar (CBS hybride (benzine))

Gemeten (mediaan)

65.000 km

55.000–85.000 km · 58 waarnemingen

Een hybride (benzine) Jeep Renegade uit 2022 rijdt naar verwachting rond de 59.148 km (CBS-gemiddelde voor de leeftijd). Gemeten mediaan ligt op 65.000 km, 10% hoger.

Benzine

90 voertuigen · 15,1%

Catalogusprijs nieuw: circa €34.900

Op leeftijd 4 jaar wordt deze benzine Jeep Renegade bij gemiddeld 13,3% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 8,6% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 2,8% vs 2,3%.

Gebaseerd op 90 Nederlandse benzine-Jeep Renegade's uit 2022, waarvan 28% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep bestaat uit Nederlandse auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, dus geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

13,3%

gemiddeld per keuring sinds 2020

Lifetime afkeur

28%

ooit ≥1 afkeur sinds 2020

vs gemiddelde

afkeur vs vergelijkbaar

Verwachte onderhoudskosten richting APK · benzine

Indicatie op basis van de 10 meest waarschijnlijke gebreken bij de Jeep Renegade uit 2022 (benzine).

Het kostenniveau loopt van € (laag) tot €€€€€ (hoog) en geeft de typische reparatiekosten per gebrek aan. Klik op een gebrek of kostenniveau voor de volledige kostenraming.

Met 90 voertuigen is deze groep te klein voor een betrouwbare vergelijking van gebreken met leeftijdsgenoten, in welke richting dan ook.

Kilometerstand

Verwacht op 4 jaar

59.148 km

≈ 11.100 km/jaar (CBS benzine)

Nog geen marktdata voor deze benzine uit 2022.

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Jeep Renegade uit 2022

Andere modellen op dezelfde leeftijd (4 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Jeep Renegade 2022?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2022 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Jeep Renegade 2022, eerlijk vergeleken op leeftijd.

Kenteken-check

Check een specifieke Renegade uit 2022

Bekijk de volledige APK-historie, gebreken en betrouwbaarheid van één specifiek voertuig.

11 terugroepacties bekend voor de Renegade Bekijk welke acties er lopen en of ze hersteld zijn.
Bekijk 188 actieve voertuigen uit 2022 met APK-historie

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Jeep Renegade 2022

Hoeveel afkeuringen heeft een Jeep Renegade uit 2022 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 8,1% van de 597 geanalyseerde Jeep Renegade voertuigen uit 2022 afgekeurd, dat is ruwweg 1 op de 12 keuringen. Op een leeftijd van 4 jaar heeft 22,4% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat is 51% hoger dan vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, boven het gemiddelde van leeftijdsgenoten.
Wat kost een Jeep Renegade uit 2022?
Een Jeep Renegade uit 2022 op hybride (benzine) staat te koop voor gemiddeld € 20.988, gebaseerd op 58 waarnemingen van actueel aanbod (2026). Daarmee is hij 8% goedkoper dan vergelijkbare modellen. Vraagprijs is geen taxatiewaarde; werkelijke verkoopprijzen liggen doorgaans lager.
Welke APK-gebreken komen bij een Jeep Renegade 2022 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de Jeep Renegade 2022 op hybride (benzine) springt "Band onvoldoende profiel" eruit: 27,2% van de keuringen, tegen 14,5% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse, 1,9× zo vaak als die groep. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Remschijf ernstig gecorrodeerd.
Op welke APK-punten presteert een Jeep Renegade 2022 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de Jeep Renegade 2022 op hybride (benzine) komt "Bandenspanning niet op juiste waarde" juist mínder vaak voor: 17,6% tegen 28,4% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's. Ook Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de Jeep Renegade 2022?
Deze Jeep Renegade valt binnen de BU, gebouwd van 2014 tot heden. Naburige bouwjaren in dezelfde generatie delen veelal dezelfde techniek en zwakke plekken.
Hoe controleer ik een specifieke Jeep Renegade uit 2022?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke Jeep Renegade 2022.