Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Nissan X-Trail 2016
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 1.031 Nissan X-Trail voertuigen uit 2016 geanalyseerd (10 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Nissan X-Trail uit 2016 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Nissan X-Trail 2016
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
957 voertuigen
· 92,6%
Catalogusprijs nieuw: €36.499
(€35.464–€37.416)
↑ +20% afkeur
↑ +10% advies
Benzine
957 voertuigen · 92,6%
Catalogusprijs nieuw: €36.499 (€35.464–€37.416)
Op leeftijd 10 jaar wordt deze benzine Nissan X-Trail bij gemiddeld 15,8% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 13,2% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 5,6% vs 5,1%.
Gebaseerd op 957 Nederlandse benzine-Nissan X-Trail's uit 2016, waarvan 66% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
15,8%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
66%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+20%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
10,4× vaker
Mistachterlicht afgeschermd
Verlichting Afkeur9,8% van dit cohort · gemiddeld 0,9%
-
4,1× vaker
Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af
Wielophanging & Assen Afkeur10,8% van dit cohort · gemiddeld 2,6%
-
4,0× vaker
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur7,2% van dit cohort · gemiddeld 1,8%
-
2,8× vaker
Remschijf ernstig gecorrodeerd
Reminrichting Afkeur5,5% van dit cohort · gemiddeld 2,0%
-
2,8× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur6,1% van dit cohort · gemiddeld 2,2%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur0,1% van dit cohort · gemiddeld 6,1%
-
2,0× minder
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur5,5% van dit cohort · gemiddeld 11,0%
Diesel
74 voertuigen
· 7,2%
Catalogusprijs nieuw: €48.015
(€45.602–€50.066)
↑ +8% afkeur
↓ -14% advies
Diesel
74 voertuigen · 7,2%
Catalogusprijs nieuw: €48.015 (€45.602–€50.066)
Op leeftijd 10 jaar wordt deze diesel Nissan X-Trail bij gemiddeld 22,8% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 21,1% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 8,7% vs 10,1%.
Gebaseerd op 74 Nederlandse diesel-Nissan X-Trail's uit 2016, waarvan 73% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
22,8%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
73%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+8%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
16,8× vaker
Mistachterlicht afgeschermd
Verlichting Afkeur6,7% van dit cohort · gemiddeld 0,4%
-
3,6× vaker
Remschijf ernstig gecorrodeerd
Reminrichting Afkeur6,7% van dit cohort · gemiddeld 1,8%
-
3,3× vaker
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur11,7% van dit cohort · gemiddeld 3,6%
-
3,0× vaker
Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af
Wielophanging & Assen Afkeur6,7% van dit cohort · gemiddeld 2,2%
-
2,2× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur11,7% van dit cohort · gemiddeld 5,3%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Nissan X-Trail uit 2016
Andere modellen op dezelfde leeftijd (10 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Nissan X-Trail 2016?
VOLKSWAGEN Passat
MAZDA CX-5
KIA Sportage
VOLKSWAGEN Touran
FORD Kuga
KIA Niro
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2016 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Nissan X-Trail 2016 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Nissan X-Trail 2016
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Nissan X-Trail uit 2016?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Nissan X-Trail uit 2016 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Nissan X-Trail 2016 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Nissan X-Trail 2016 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Nissan X-Trail 2016?
Hoe controleer ik een specifieke Nissan X-Trail uit 2016?
Check een specifieke Nissan X-Trail 2016
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Nissan X-Trail 2016.