Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Opel Insignia 2016
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 662 Opel Insignia voertuigen uit 2016 geanalyseerd (10 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Opel Insignia uit 2016 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Opel Insignia 2016
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
433 voertuigen
· 65,2%
Catalogusprijs nieuw: €38.718
(€35.535–€41.891)
↑ +13% afkeur
↑ +24% advies
Benzine
433 voertuigen · 65,2%
Catalogusprijs nieuw: €38.718 (€35.535–€41.891)
Op leeftijd 10 jaar wordt deze benzine Opel Insignia bij gemiddeld 14,9% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 13,2% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 6,3% vs 5,1%.
Gebaseerd op 433 Nederlandse benzine-Opel Insignia's uit 2016, waarvan 63% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
14,9%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
63%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+13%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
2,6× vaker
Veer gebroken of gescheurd
Vering & Schokdempers Afkeur5,6% van dit cohort · gemiddeld 2,1%
-
1,9× vaker
Drager/bevestigingsmiddel van remvoering raakt trommel/schij
Reminrichting Afkeur6,9% van dit cohort · gemiddeld 3,6%
-
1,3× vaker
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur16,8% van dit cohort · gemiddeld 12,6%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur0,9% van dit cohort · gemiddeld 7,4%
-
1,4× minder
Bandenspanning niet op juiste waarde
Wielen & Banden Afkeur17,1% van dit cohort · gemiddeld 25,1%
Diesel
229 voertuigen
· 34,5%
Catalogusprijs nieuw: €39.134
(€36.881–€43.540)
↓ -3% afkeur
↑ +11% advies
Diesel
229 voertuigen · 34,5%
Catalogusprijs nieuw: €39.134 (€36.881–€43.540)
Op leeftijd 10 jaar wordt deze diesel Opel Insignia bij gemiddeld 20,5% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 21,1% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 11,2% vs 10,1%.
Gebaseerd op 229 Nederlandse diesel-Opel Insignia's uit 2016, waarvan 75% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
20,5%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
75%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-3%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
1,8× vaker
Mistlicht voor onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur5,3% van dit cohort · gemiddeld 2,9%
-
1,6× vaker
Drager/bevestigingsmiddel van remvoering raakt trommel/schij
Reminrichting Afkeur8,7% van dit cohort · gemiddeld 5,3%
-
1,6× vaker
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur23,6% van dit cohort · gemiddeld 15,1%
-
1,4× vaker
Dim-, grootlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur6,7% van dit cohort · gemiddeld 4,9%
-
1,4× vaker
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur18,3% van dit cohort · gemiddeld 13,5%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 6,0%
-
1,4× minder
Bandenspanning niet op juiste waarde
Wielen & Banden Afkeur15,9% van dit cohort · gemiddeld 24,1%
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Opel Insignia uit 2016
Andere modellen op dezelfde leeftijd (10 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Opel Insignia 2016?
VOLKSWAGEN Passat
MAZDA CX-5
KIA Sportage
VOLKSWAGEN Touran
FORD Kuga
KIA Niro
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2016 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Opel Insignia 2016 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Opel Insignia 2016
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Opel Insignia uit 2016?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Opel Insignia uit 2016 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Opel Insignia 2016 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Opel Insignia 2016 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Opel Insignia 2016?
Hoe controleer ik een specifieke Opel Insignia uit 2016?
Check een specifieke Opel Insignia 2016
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Opel Insignia 2016.