Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Nissan X-Trail 2017
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 948 Nissan X-Trail voertuigen uit 2017 geanalyseerd (9 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Nissan X-Trail uit 2017 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Nissan X-Trail 2017
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
903 voertuigen
· 95,2%
Catalogusprijs nieuw: €37.691
(€36.656–€38.941)
↑ +20% afkeur
↑ +16% advies
Benzine
903 voertuigen · 95,2%
Catalogusprijs nieuw: €37.691 (€36.656–€38.941)
Op leeftijd 9 jaar wordt deze benzine Nissan X-Trail bij gemiddeld 12,1% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 10,1% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 4,5% vs 3,9%.
Gebaseerd op 903 Nederlandse benzine-Nissan X-Trail's uit 2017, waarvan 57% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
12,1%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
57%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+20%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
4,0× vaker
Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af
Wielophanging & Assen Afkeur7,9% van dit cohort · gemiddeld 2,0%
-
2,4× vaker
Mistachterlicht afgeschermd
Verlichting Afkeur6,9% van dit cohort · gemiddeld 2,9%
-
1,6× vaker
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur22,6% van dit cohort · gemiddeld 14,3%
Minder vaak dan gemiddelde
-
2,5× minder
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur3,5% van dit cohort · gemiddeld 9,0%
Diesel
45 voertuigen
· 4,7%
Catalogusprijs nieuw: €52.590
(€47.891–€57.380)
↓ -3% afkeur
↑ +10% advies
Diesel
45 voertuigen · 4,7%
Catalogusprijs nieuw: €52.590 (€47.891–€57.380)
Op leeftijd 9 jaar wordt deze diesel Nissan X-Trail bij gemiddeld 18,4% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 19,0% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 9,8% vs 9,0%.
Gebaseerd op 45 Nederlandse diesel-Nissan X-Trail's uit 2017, waarvan 76% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
18,4%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
76%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-3%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
105,3× vaker
Mistachterlicht afgeschermd
Verlichting Afkeur10,5% van dit cohort · gemiddeld 0,1%
-
2,9× vaker
Gordel beschadigd
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur7,9% van dit cohort · gemiddeld 2,7%
-
2,6× vaker
Mistachterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur5,3% van dit cohort · gemiddeld 2,0%
-
2,4× vaker
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur10,5% van dit cohort · gemiddeld 4,5%
-
2,0× vaker
Band beschadigd
Wielen & Banden Afkeur23,7% van dit cohort · gemiddeld 11,8%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Nissan X-Trail uit 2017
Andere modellen op dezelfde leeftijd (9 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Nissan X-Trail 2017?
KIA Niro
MAZDA CX-5
FORD Kuga
RENAULT Scenic
VOLKSWAGEN Passat
VOLKSWAGEN Touran
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2017 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Nissan X-Trail 2017 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Nissan X-Trail 2017
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Nissan X-Trail uit 2017?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Nissan X-Trail uit 2017 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Nissan X-Trail 2017 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Nissan X-Trail 2017 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Nissan X-Trail 2017?
Hoe controleer ik een specifieke Nissan X-Trail uit 2017?
Check een specifieke Nissan X-Trail 2017
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Nissan X-Trail 2017.