Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Nissan X-Trail 2015
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 388 Nissan X-Trail voertuigen uit 2015 geanalyseerd (11 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Nissan X-Trail uit 2015 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Nissan X-Trail 2015
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
312 voertuigen
· 80,2%
Catalogusprijs nieuw: €35.300
(€34.499–€36.500)
↑ +25% afkeur
↑ +6% advies
Benzine
312 voertuigen · 80,2%
Catalogusprijs nieuw: €35.300 (€34.499–€36.500)
Op leeftijd 11 jaar wordt deze benzine Nissan X-Trail bij gemiddeld 19,0% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 15,3% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 6,4% vs 6,0%.
Gebaseerd op 312 Nederlandse benzine-Nissan X-Trail's uit 2015, waarvan 77% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
19,0%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
77%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+25%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
12,4× vaker
Mistachterlicht afgeschermd
Verlichting Afkeur10,2% van dit cohort · gemiddeld 0,8%
-
5,9× vaker
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur14,0% van dit cohort · gemiddeld 2,4%
-
4,9× vaker
Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af
Wielophanging & Assen Afkeur15,1% van dit cohort · gemiddeld 3,1%
-
4,1× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur10,2% van dit cohort · gemiddeld 2,5%
-
1,7× vaker
Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af
Stuurinrichting Afkeur5,3% van dit cohort · gemiddeld 3,1%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 7,4%
-
2,0× minder
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur6,8% van dit cohort · gemiddeld 13,2%
-
1,7× minder
Band beschadigd
Wielen & Banden Afkeur7,5% van dit cohort · gemiddeld 12,2%
-
1,4× minder
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur10,9% van dit cohort · gemiddeld 16,3%
Diesel
76 voertuigen
· 19,5%
Catalogusprijs nieuw: €46.200
(€42.150–€49.000)
↑ +21% afkeur
↑ +16% advies
Diesel
76 voertuigen · 19,5%
Catalogusprijs nieuw: €46.200 (€42.150–€49.000)
Op leeftijd 11 jaar wordt deze diesel Nissan X-Trail bij gemiddeld 28,0% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 23,1% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 12,8% vs 11,0%.
Gebaseerd op 76 Nederlandse diesel-Nissan X-Trail's uit 2015, waarvan 84% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
28,0%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
84%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+21%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
42,9× vaker
Mistachterlicht lichtoppervlak >25% afgenomen
Verlichting Afkeur5,8% van dit cohort · gemiddeld 0,1%
-
12,7× vaker
Mistachterlicht afgeschermd
Verlichting Afkeur13,0% van dit cohort · gemiddeld 1,0%
-
6,9× vaker
Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af
Wielophanging & Assen Afkeur15,9% van dit cohort · gemiddeld 2,3%
-
6,9× vaker
Draaipunt onafhankelijke wielophanging te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur5,8% van dit cohort · gemiddeld 0,8%
-
6,3× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur26,1% van dit cohort · gemiddeld 4,1%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Nissan X-Trail uit 2015
Andere modellen op dezelfde leeftijd (11 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Nissan X-Trail 2015?
VOLKSWAGEN Passat
MITSUBISHI Outlander
MAZDA CX-5
KIA Sportage
FORD Kuga
VOLKSWAGEN Touran
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2015 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Nissan X-Trail 2015 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Nissan X-Trail 2015
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Nissan X-Trail uit 2015?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Nissan X-Trail uit 2015 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Nissan X-Trail 2015 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Nissan X-Trail 2015 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Nissan X-Trail 2015?
Hoe controleer ik een specifieke Nissan X-Trail uit 2015?
Check een specifieke Nissan X-Trail 2015
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Nissan X-Trail 2015.