Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Opel Insignia 2017
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 1.326 Opel Insignia voertuigen uit 2017 geanalyseerd (9 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Opel Insignia uit 2017 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Opel Insignia 2017
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
1.155 voertuigen
· 86,8%
Catalogusprijs nieuw: €41.164
(€38.575–€44.259)
↓ -26% afkeur
↑ +35% advies
Benzine
1.155 voertuigen · 86,8%
Catalogusprijs nieuw: €41.164 (€38.575–€44.259)
Op leeftijd 9 jaar wordt deze benzine Opel Insignia bij gemiddeld 8,7% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 11,8% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 5,2% vs 3,8%.
Gebaseerd op 1.155 Nederlandse benzine-Opel Insignia's uit 2017, waarvan 46% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
8,7%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
46%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-26%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
1,7× vaker
Drager/bevestigingsmiddel van remvoering raakt trommel/schij
Reminrichting Afkeur5,5% van dit cohort · gemiddeld 3,2%
-
1,3× vaker
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur20,9% van dit cohort · gemiddeld 16,0%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur0,3% van dit cohort · gemiddeld 5,9%
-
ver onder gemiddelde
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur2,3% van dit cohort · gemiddeld 9,7%
-
1,4× minder
Bandenspanning niet op juiste waarde
Wielen & Banden Afkeur17,2% van dit cohort · gemiddeld 25,8%
-
1,4× minder
Band beschadigd
Wielen & Banden Afkeur8,2% van dit cohort · gemiddeld 11,9%
Diesel
171 voertuigen
· 12,8%
Catalogusprijs nieuw: €43.175
(€39.129–€49.809)
↓ -6% afkeur
↑ +14% advies
Diesel
171 voertuigen · 12,8%
Catalogusprijs nieuw: €43.175 (€39.129–€49.809)
Op leeftijd 9 jaar wordt deze diesel Opel Insignia bij gemiddeld 17,9% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 19,0% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 10,3% vs 9,0%.
Gebaseerd op 171 Nederlandse diesel-Opel Insignia's uit 2017, waarvan 72% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
17,9%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
72%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-6%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
1,9× vaker
Roetfilter werkt niet goed, aantal deeltjes meer dan toegest
Uitlaat & Emissies Afkeur8,3% van dit cohort · gemiddeld 4,3%
-
1,5× vaker
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur20,8% van dit cohort · gemiddeld 13,4%
-
1,3× vaker
Drager/bevestigingsmiddel van remvoering raakt trommel/schij
Reminrichting Afkeur6,9% van dit cohort · gemiddeld 5,3%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Opel Insignia uit 2017
Andere modellen op dezelfde leeftijd (9 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Opel Insignia 2017?
KIA Niro
MAZDA CX-5
FORD Kuga
RENAULT Scenic
VOLKSWAGEN Passat
VOLKSWAGEN Touran
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2017 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Opel Insignia 2017 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Opel Insignia 2017
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Opel Insignia uit 2017?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Opel Insignia uit 2017 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Opel Insignia 2017 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Opel Insignia 2017 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Opel Insignia 2017?
Hoe controleer ik een specifieke Opel Insignia uit 2017?
Check een specifieke Opel Insignia 2017
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Opel Insignia 2017.