Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

Volkswagen Bora 2000
APK betrouwbaarheid

Onderdeel van generatie A4 (1J) (1998–2005)

Wij hebben 319 Volkswagen Bora voertuigen uit 2000 geanalyseerd (26 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit bouwjaar zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Vergelijking per bouwjaar

Hoe verhoudt de Volkswagen Bora uit 2000 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, alle brandstoffen samen. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. De losse brandstoffen hieronder kunnen daarvan afwijken. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

Volkswagen Bora 2000
% verschil vs gemiddelde, gewogen op brandstof + gewicht 9 bouwjaren
-30% -15% 0% +15% +30% Bouwjaar 1999 · +1% vs gemiddelde · 2.548 keuringen 1999 2.5K keuringen Bouwjaar 2000 · +1% vs gemiddelde · 2.457 keuringen 2000 2.5K keuringen +1% Bouwjaar 2001 · -1% vs gemiddelde · 2.429 keuringen 2001 2.4K keuringen Bouwjaar 2002 · -5% vs gemiddelde · 3.234 keuringen 2002 3.2K keuringen Bouwjaar 2003 · -2% vs gemiddelde · 2.898 keuringen 2003 2.9K keuringen Bouwjaar 2004 · -2% vs gemiddelde · 1.869 keuringen 2004 1.9K keuringen Bouwjaar 2005 · 0% vs gemiddelde · 1.477 keuringen 2005 1.5K keuringen DIT JAAR
Beter dan gemiddelde Slechter dan gemiddelde Gelijk aan gemiddelde Dit bouwjaar
Gewogen op brandstof × gewichtsklasse

Milieu & verbruik (2000)

fabrieksopgaven
Benzine 7,8 l/100km · 1 op 12,8 187 g/km CO2 Euro 2 · 70% E

Wisselt vaak van eigenaar

De Volkswagen Bora uit 2000 wisselt 23% vaker van eigenaar dan de gemiddelde auto. 4% rijdt nog bij de eerste eigenaar (gemiddeld: 5%). Gemeten over tenaamstellingswissels bij 311 voertuigen uit dit bouwjaar.

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof · Volkswagen Bora 2000

Open een brandstof om de vergelijkingscijfers, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.

Benzine

319 voertuigen · 90,9%

↑ +1% afkeur ↑ +25% advies

Op leeftijd 26 jaar wordt deze benzine Volkswagen Bora bij gemiddeld 40,5% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 39,9% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 32,9% vs 26,4%.

Gebaseerd op 319 Nederlandse benzine-Volkswagen Bora's uit 2000, waarvan 82% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep bestaat uit Nederlandse auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, dus geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

40,5%

gemiddeld per keuring sinds 2020

Lifetime afkeur

82%

ooit ≥1 afkeur sinds 2020

vs gemiddelde

+1%

afkeur vs vergelijkbaar

Verwachte onderhoudskosten richting APK · benzine

Indicatie op basis van de 10 meest waarschijnlijke gebreken bij de Volkswagen Bora uit 2000 (benzine).

Het kostenniveau loopt van € (laag) tot €€€€€ (hoog) en geeft de typische reparatiekosten per gebrek aan. Klik op een gebrek of kostenniveau voor de volledige kostenraming.

Sterke en zwakke plekken bij de APK · benzine

Vaker dan bij leeftijdsgenoten
Minder vaak dan bij leeftijdsgenoten

Percentages zijn het aandeel van de gekeurde auto's uit dit bouwjaar waarbij het gebrek ooit tijdens een APK is vastgesteld, vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse. De kans op een gebrek bij de eerstvolgende keuring staat bij de verwachte onderhoudskosten.

Kilometerstand

Verwacht op 26 jaar

278.519 km

≈ 11.100 km/jaar (CBS benzine)

Nog geen marktdata voor deze benzine uit 2000.

Motor-gerelateerde afkeurpunten per uitvoering

Afkeurpunten aan motorsteunen, lekkages en het brandstof- en gassysteem, per motorisering vergeleken met vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. 1,0× is gelijk aan die groep, lager is beter.

Motor Voertuigen Afkeurpunten Vergelijking
1.6i 172 9 vooral uitlaat en emissie 0,2×
2.0i 72 6 vooral uitlaat en emissie 0,2×

De APK keurt geen inwendige motortechniek; dit cijfer meet de staat van wat de keurmeester wél ziet. Leeftijd-gewogen, alleen echte defecten (geen slijtage of onderhoud). Voor 2 uitvoeringen is te weinig vergelijkbare data.

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Volkswagen Bora uit 2000

Andere modellen op dezelfde leeftijd (26 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Volkswagen Bora 2000?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2000 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Volkswagen Bora 2000, eerlijk vergeleken op leeftijd.

Kenteken-check

Check een specifieke Bora uit 2000

Bekijk de volledige APK-historie, gebreken en betrouwbaarheid van één specifiek voertuig.

1 terugroepactie bekend voor de Bora Bekijk welke acties er lopen en of ze hersteld zijn.
Bekijk 249 actieve voertuigen uit 2000 met APK-historie

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Volkswagen Bora 2000

Hoeveel afkeuringen heeft een Volkswagen Bora uit 2000 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 40,5% van de 319 geanalyseerde Volkswagen Bora voertuigen uit 2000 afgekeurd, dat is ruwweg 1 op de 2 keuringen. Op een leeftijd van 26 jaar heeft 82,1% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat ligt in lijn met vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.
Welke APK-gebreken komen bij een Volkswagen Bora 2000 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de Volkswagen Bora 2000 op benzine springt "Licht- donkerscheiding dimlicht onduidelijk" eruit: 20,9% van de keuringen, tegen 10,0% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse, 2,1× zo vaak als die groep. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Achterlicht werkt niet (goed), Draaipunt onafhankelijke wielophanging te veel speling.
Op welke APK-punten presteert een Volkswagen Bora 2000 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de Volkswagen Bora 2000 op benzine komt "Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af" juist mínder vaak voor: 9,2% tegen 13,2% bij vergelijkbare benzine-auto's. Ook Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af en Slijtage/beschadiging wiellager hoorbaar of voelbaar komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de Volkswagen Bora 2000?
Deze Volkswagen Bora valt binnen de A4 (1J) (platform PQ34), gebouwd van 1998 tot 2005. Naburige bouwjaren in dezelfde generatie delen veelal dezelfde techniek en zwakke plekken.
Hoe controleer ik een specifieke Volkswagen Bora uit 2000?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke Volkswagen Bora 2000.