Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Volkswagen Passat CC 2010
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 364 Volkswagen Passat CC voertuigen uit 2010 geanalyseerd (16 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Volkswagen Passat CC uit 2010 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Volkswagen Passat CC 2010
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
318 voertuigen
· 86,6%
Catalogusprijs nieuw: €41.512
(€39.006–€45.873)
↓ -9% afkeur
↑ +27% advies
Benzine
318 voertuigen · 86,6%
Catalogusprijs nieuw: €41.512 (€39.006–€45.873)
Op leeftijd 16 jaar wordt deze benzine Volkswagen Passat CC bij gemiddeld 27,9% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 30,5% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 16,4% vs 12,8%.
Gebaseerd op 318 Nederlandse benzine-Volkswagen Passat CC's uit 2010, waarvan 85% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
27,9%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
85%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-9%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
2,5× vaker
Veer gebroken of gescheurd
Vering & Schokdempers Afkeur25,1% van dit cohort · gemiddeld 9,9%
-
2,2× vaker
Roestschade as, wielgeleidingselement of reactiestang
Wielophanging & Assen Afkeur8,1% van dit cohort · gemiddeld 3,7%
-
2,1× vaker
Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse
Uitlaat & Emissies Afkeur10,5% van dit cohort · gemiddeld 5,1%
-
2,0× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur12,2% van dit cohort · gemiddeld 6,0%
-
2,0× vaker
Roestschade veerschotel
Vering & Schokdempers Afkeur5,8% van dit cohort · gemiddeld 3,0%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Roestschade subframe
Chassis & Carrosserie Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 8,0%
-
komt niet voor
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 5,6%
-
ver onder gemiddelde
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur1,4% van dit cohort · gemiddeld 5,6%
Diesel
46 voertuigen
· 12,5%
Catalogusprijs nieuw: €46.494
(€42.112–€51.445)
↓ -8% afkeur
↓ -18% advies
Diesel
46 voertuigen · 12,5%
Catalogusprijs nieuw: €46.494 (€42.112–€51.445)
Op leeftijd 16 jaar wordt deze diesel Volkswagen Passat CC bij gemiddeld 28,9% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 31,3% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 11,8% vs 14,4%.
Gebaseerd op 46 Nederlandse diesel-Volkswagen Passat CC's uit 2010, waarvan 85% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
28,9%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
85%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-8%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
3,6× vaker
Remverschil op 1 as te groot
Reminrichting Afkeur7,1% van dit cohort · gemiddeld 2,0%
-
3,3× vaker
Draaipunt onafhankelijke wielophanging te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur9,5% van dit cohort · gemiddeld 2,8%
-
2,8× vaker
Retroreflector vertoont gebrek
Verlichting Afkeur7,1% van dit cohort · gemiddeld 2,5%
-
2,6× vaker
Roestschade as, wielgeleidingselement of reactiestang
Wielophanging & Assen Afkeur7,1% van dit cohort · gemiddeld 2,7%
-
2,1× vaker
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur9,5% van dit cohort · gemiddeld 4,5%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Volkswagen Passat CC uit 2010
Andere modellen op dezelfde leeftijd (16 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Volkswagen Passat CC 2010?
OPEL Vivaro
RENAULT Trafic
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2010 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Volkswagen Passat CC 2010 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Volkswagen Passat CC 2010
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Volkswagen Passat CC uit 2010?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Volkswagen Passat CC uit 2010 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Volkswagen Passat CC 2010 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Volkswagen Passat CC 2010 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Volkswagen Passat CC 2010?
Hoe controleer ik een specifieke Volkswagen Passat CC uit 2010?
Check een specifieke Volkswagen Passat CC 2010
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Volkswagen Passat CC 2010.