Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Opel Insignia 2015
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 980 Opel Insignia voertuigen uit 2015 geanalyseerd (11 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Opel Insignia uit 2015 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Opel Insignia 2015
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
619 voertuigen
· 62,8%
Catalogusprijs nieuw: €37.079
(€33.840–€41.329)
↑ +14% afkeur
↑ +40% advies
Benzine
619 voertuigen · 62,8%
Catalogusprijs nieuw: €37.079 (€33.840–€41.329)
Op leeftijd 11 jaar wordt deze benzine Opel Insignia bij gemiddeld 17,4% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 15,2% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 8,4% vs 6,0%.
Gebaseerd op 619 Nederlandse benzine-Opel Insignia's uit 2015, waarvan 72% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
17,4%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
72%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+14%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
2,5× vaker
Mistlicht voor onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur5,9% van dit cohort · gemiddeld 2,3%
-
1,9× vaker
Veer gebroken of gescheurd
Vering & Schokdempers Afkeur5,1% van dit cohort · gemiddeld 2,7%
-
1,5× vaker
Schijf-, trommelrem loopt niet vrij
Reminrichting Afkeur5,5% van dit cohort · gemiddeld 3,6%
-
1,4× vaker
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur19,5% van dit cohort · gemiddeld 14,4%
-
1,4× vaker
Stadslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur7,4% van dit cohort · gemiddeld 5,5%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur0,4% van dit cohort · gemiddeld 8,5%
Diesel
361 voertuigen
· 36,6%
Catalogusprijs nieuw: €37.475
(€35.885–€41.491)
↑ +14% afkeur
↑ +11% advies
Diesel
361 voertuigen · 36,6%
Catalogusprijs nieuw: €37.475 (€35.885–€41.491)
Op leeftijd 11 jaar wordt deze diesel Opel Insignia bij gemiddeld 26,4% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 23,1% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 12,3% vs 11,0%.
Gebaseerd op 361 Nederlandse diesel-Opel Insignia's uit 2015, waarvan 82% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
26,4%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
82%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+14%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
2,2× vaker
Schijf-, trommelrem loopt niet vrij
Reminrichting Afkeur8,3% van dit cohort · gemiddeld 3,8%
-
2,1× vaker
Retroreflector vertoont gebrek
Verlichting Afkeur5,1% van dit cohort · gemiddeld 2,5%
-
1,8× vaker
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur23,6% van dit cohort · gemiddeld 13,5%
-
1,6× vaker
Veer gebroken of gescheurd
Vering & Schokdempers Afkeur11,2% van dit cohort · gemiddeld 6,9%
-
1,5× vaker
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur32,3% van dit cohort · gemiddeld 21,8%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur0,6% van dit cohort · gemiddeld 8,7%
-
1,4× minder
Dimlicht onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur14,4% van dit cohort · gemiddeld 21,0%
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Opel Insignia uit 2015
Andere modellen op dezelfde leeftijd (11 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Opel Insignia 2015?
VOLKSWAGEN Passat
MITSUBISHI Outlander
MAZDA CX-5
KIA Sportage
FORD Kuga
VOLKSWAGEN Touran
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2015 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Opel Insignia 2015 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Opel Insignia 2015
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Opel Insignia uit 2015?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Opel Insignia uit 2015 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Opel Insignia 2015 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Opel Insignia 2015 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Opel Insignia 2015?
Hoe controleer ik een specifieke Opel Insignia uit 2015?
Check een specifieke Opel Insignia 2015
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Opel Insignia 2015.