Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

Saab 9-3 2007
APK betrouwbaarheid

Onderdeel van generatie II (YS3F) (2003–2007)

Wij hebben 1.944 Saab 9-3 voertuigen uit 2007 geanalyseerd (19 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Cohort-vergelijking

Hoe verhoudt de Saab 9-3 uit 2007 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof — Saab 9-3 2007

Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.

Benzine

1.707 voertuigen · 87,1%

Catalogusprijs nieuw: €58.752 (€55.642–€61.970)

↓ -8% afkeur ↓ -41% advies

Op leeftijd 19 jaar wordt deze benzine Saab 9-3 bij gemiddeld 33,6% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 36,4% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 9,9% vs 16,8%.

Gebaseerd op 1.707 Nederlandse benzine-Saab 9-3's uit 2007, waarvan 86% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

33,6%

per voertuig-jaar

Lifetime afkeur

86%

ooit ≥1 afkeur

vs gemiddelde

-8%

afkeur vs vergelijkbaar

APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen

Vaker dan gemiddelde
  • Schokdemper ondeugdelijk bevestigd

    Vering & Schokdempers Afkeur
    8,7× vaker

    9,5% van dit cohort · gemiddeld 1,1%

  • Richtingaanwijzer werkt niet (goed)

    Verlichting Afkeur
    3,0× vaker

    5,7% van dit cohort · gemiddeld 1,9%

  • Veer gebroken of gescheurd

    Vering & Schokdempers Afkeur
    2,3× vaker

    26,5% van dit cohort · gemiddeld 11,4%

  • Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan

    Verlichting Afkeur
    1,4× vaker

    13,7% van dit cohort · gemiddeld 9,6%

Minder vaak dan gemiddelde
  • Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af

    Motor & Aandrijving Afkeur
    ver onder gemiddelde

    2,2% van dit cohort · gemiddeld 11,5%

  • Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af

    Stuurinrichting Afkeur
    ver onder gemiddelde

    1,6% van dit cohort · gemiddeld 7,3%

  • Fusee(kogel) te veel speling

    Wielophanging & Assen Afkeur
    3,3× minder

    2,2% van dit cohort · gemiddeld 8,5%

  • Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af

    Wielophanging & Assen Afkeur
    2,5× minder

    3,3% van dit cohort · gemiddeld 8,7%

  • Lichtbeeld dimlicht onjuist

    Verlichting Afkeur
    2,5× minder

    3,3% van dit cohort · gemiddeld 8,5%

Bi-fuel LPG

134 voertuigen · 6,8%

Catalogusprijs nieuw: €37.302 (€34.476–€40.125)

↓ -5% afkeur ↓ -7% advies

Op leeftijd 19 jaar wordt deze bi-fuel lpg Saab 9-3 bij gemiddeld 38,5% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 40,6% bij vergelijkbare bi-fuel lpg-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 19,2% vs 20,6%.

Gebaseerd op 134 Nederlandse bi-fuel lpg-Saab 9-3's uit 2007, waarvan 90% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

38,5%

per voertuig-jaar

Lifetime afkeur

90%

ooit ≥1 afkeur

vs gemiddelde

-5%

afkeur vs vergelijkbaar

APK-gebreken vs vergelijkbare Bi-fuel LPG-voertuigen

Vaker dan gemiddelde
  • Veer gebroken of gescheurd

    Vering & Schokdempers Afkeur
    2,9× vaker

    44,7% van dit cohort · gemiddeld 15,5%

  • Retroreflector vertoont gebrek

    Verlichting Afkeur
    2,1× vaker

    7,0% van dit cohort · gemiddeld 3,4%

  • Gasvoerende slangen LPG zichtbaar beschadigd

    Gasinstallatie Afkeur
    2,0× vaker

    13,2% van dit cohort · gemiddeld 6,7%

  • Richtingaanwijzer werkt niet (goed)

    Verlichting Afkeur
    1,9× vaker

    6,1% van dit cohort · gemiddeld 3,2%

  • Ruitensproeierinstallatie werkt niet

    Zicht & Glas Afkeur
    1,6× vaker

    5,3% van dit cohort · gemiddeld 3,3%

Minder vaak dan gemiddelde
Cohort te klein (134 voertuigen) voor betrouwbare "minder vaak"-uitspraken.

Diesel

103 voertuigen · 5,3%

Catalogusprijs nieuw: €42.917 (€39.266–€46.765)

↑ +3% afkeur ↓ -33% advies

Op leeftijd 19 jaar wordt deze diesel Saab 9-3 bij gemiddeld 34,7% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 33,7% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 11,8% vs 17,6%.

Gebaseerd op 103 Nederlandse diesel-Saab 9-3's uit 2007, waarvan 91% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

34,7%

per voertuig-jaar

Lifetime afkeur

91%

ooit ≥1 afkeur

vs gemiddelde

+3%

afkeur vs vergelijkbaar

APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen

Vaker dan gemiddelde
  • Brandstoflekkage

    Brandstofsysteem Afkeur
    4,3× vaker

    10,7% van dit cohort · gemiddeld 2,5%

  • Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse

    Uitlaat & Emissies Afkeur
    3,8× vaker

    28,6% van dit cohort · gemiddeld 7,6%

  • Roetfilter werkt niet goed, aantal deeltjes meer dan toegest

    Uitlaat & Emissies Afkeur
    3,4× vaker

    36,9% van dit cohort · gemiddeld 10,8%

  • Veer gebroken of gescheurd

    Vering & Schokdempers Afkeur
    2,1× vaker

    33,3% van dit cohort · gemiddeld 15,8%

  • Remverschil op 1 as te groot

    Reminrichting Afkeur
    1,9× vaker

    10,7% van dit cohort · gemiddeld 5,8%

Minder vaak dan gemiddelde
Cohort te klein (103 voertuigen) voor betrouwbare "minder vaak"-uitspraken.

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Saab 9-3 uit 2007

Andere modellen op dezelfde leeftijd (19 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Saab 9-3 2007?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2007 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Saab 9-3 2007 — eerlijk vergeleken op leeftijd.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Saab 9-3 2007

Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Saab 9-3 uit 2007?
De Benzine-uitvoering heeft het laagste afkeurpercentage van de uitvoeringen (33,6% vs 38,5% bij Bi-fuel LPG). Gebaseerd op 1.707 geanalyseerde voertuigen.
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
De Bi-fuel LPG-versie van de Saab 9-3 2007 heeft 38,5% afkeur per APK — 15% meer dan de Benzine-versie (33,6%). Toch nog 5% beter dan het segmentgemiddelde — niet alarmerend.
Hoeveel afkeuringen heeft een Saab 9-3 uit 2007 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 34,0% van de 1.944 geanalyseerde Saab 9-3 modellen uit 2007 afgekeurd — dat is ruwweg 1 op de 3 keuringen. Op een leeftijd van 19 jaar heeft 86,6% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat ligt in lijn met vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.
Welke APK-gebreken komen bij een Saab 9-3 2007 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de Saab 9-3 2007 op benzine springt "Schokdemper ondeugdelijk bevestigd" eruit: 9,5% van de keuringen, tegen 1,1% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse — 8,7× zo vaak. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Richtingaanwijzer werkt niet (goed), Veer gebroken of gescheurd.
Op welke APK-punten presteert een Saab 9-3 2007 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de Saab 9-3 2007 op benzine komt "Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af" juist mínder vaak voor: 2,2% tegen 11,5% bij vergelijkbare benzine-auto's. Ook Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af en Fusee(kogel) te veel speling komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de Saab 9-3 2007?
Deze Saab 9-3 valt binnen de II (YS3F) (platform GM Epsilon), geproduceerd van 2003 tot 2007. Naburige bouwjaren in dezelfde generatie delen veelal dezelfde techniek en zwakke plekken.
Hoe controleer ik een specifieke Saab 9-3 uit 2007?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke Saab 9-3 2007.

Check een specifieke Saab 9-3 2007

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Saab 9-3 2007.