Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Saab 9-3 2011
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 522 Saab 9-3 voertuigen uit 2011 geanalyseerd (15 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Saab 9-3 uit 2011 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Saab 9-3 2011
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
402 voertuigen
· 73,4%
Catalogusprijs nieuw: €36.480
(€33.550–€40.249)
↓ -9% afkeur
↓ -44% advies
Benzine
402 voertuigen · 73,4%
Catalogusprijs nieuw: €36.480 (€33.550–€40.249)
Op leeftijd 15 jaar wordt deze benzine Saab 9-3 bij gemiddeld 26,2% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 28,9% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 6,5% vs 11,6%.
Gebaseerd op 402 Nederlandse benzine-Saab 9-3's uit 2011, waarvan 80% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
26,2%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
80%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-9%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
5,5× vaker
Schokdemper ondeugdelijk bevestigd
Vering & Schokdempers Afkeur5,3% van dit cohort · gemiddeld 1,0%
-
2,8× vaker
Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af
Wielophanging & Assen Afkeur10,4% van dit cohort · gemiddeld 3,7%
-
2,4× vaker
Veer gebroken of gescheurd
Vering & Schokdempers Afkeur19,3% van dit cohort · gemiddeld 8,1%
-
1,6× vaker
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur22,0% van dit cohort · gemiddeld 13,6%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Stadslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 23,9%
-
ver onder gemiddelde
Licht- donkerscheiding dimlicht onduidelijk
Verlichting Afkeur0,6% van dit cohort · gemiddeld 5,2%
-
ver onder gemiddelde
Schijf-, trommelrem loopt niet vrij
Reminrichting Afkeur1,2% van dit cohort · gemiddeld 8,7%
-
3,3× minder
Lichtbeeld dimlicht onjuist
Verlichting Afkeur1,5% van dit cohort · gemiddeld 5,5%
-
2,5× minder
Dim-, grootlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur3,9% van dit cohort · gemiddeld 9,4%
Diesel
81 voertuigen
· 14,8%
Catalogusprijs nieuw: €44.355
(€39.295–€47.515)
↓ -8% afkeur
↓ -34% advies
Diesel
81 voertuigen · 14,8%
Catalogusprijs nieuw: €44.355 (€39.295–€47.515)
Op leeftijd 15 jaar wordt deze diesel Saab 9-3 bij gemiddeld 27,3% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 29,7% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 9,0% vs 13,5%.
Gebaseerd op 81 Nederlandse diesel-Saab 9-3's uit 2011, waarvan 78% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
27,3%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
78%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-8%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
5,3× vaker
Brandstoflekkage
Brandstofsysteem Afkeur9,4% van dit cohort · gemiddeld 1,8%
-
4,7× vaker
Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af
Wielophanging & Assen Afkeur12,5% van dit cohort · gemiddeld 2,6%
-
4,5× vaker
Deur niet op normale wijze te openen
Chassis & Carrosserie Afkeur6,3% van dit cohort · gemiddeld 1,4%
-
3,2× vaker
Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse
Uitlaat & Emissies Afkeur21,9% van dit cohort · gemiddeld 6,8%
-
2,1× vaker
Ruitensproeierinstallatie werkt niet
Zicht & Glas Afkeur6,3% van dit cohort · gemiddeld 3,0%
Minder vaak dan gemiddelde
Alcohol
39 voertuigen
· 7,1%
↓ -2% afkeur
↓ -46% advies
Alcohol
39 voertuigen · 7,1%
Op leeftijd 15 jaar wordt deze alcohol Saab 9-3 bij gemiddeld 27,1% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 27,6% bij vergelijkbare alcohol-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 3,7% vs 6,8%.
Gebaseerd op 39 Nederlandse alcohol-Saab 9-3's uit 2011, waarvan 72% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
27,1%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
72%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-2%
afkeur vs vergelijkbaar
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Saab 9-3 uit 2011
Andere modellen op dezelfde leeftijd (15 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Saab 9-3 2011?
KIA Sportage
VOLKSWAGEN Passat
VOLKSWAGEN Touran
TOYOTA Verso
OPEL Insignia
MITSUBISHI Outlander
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2011 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Saab 9-3 2011 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Saab 9-3 2011
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Saab 9-3 uit 2011?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Saab 9-3 uit 2011 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Saab 9-3 2011 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Saab 9-3 2011 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Saab 9-3 2011?
Hoe controleer ik een specifieke Saab 9-3 uit 2011?
Check een specifieke Saab 9-3 2011
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Saab 9-3 2011.