Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Saab 9-3 2008
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 1.981 Saab 9-3 voertuigen uit 2008 geanalyseerd (18 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Saab 9-3 uit 2008 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Saab 9-3 2008
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
1.670 voertuigen
· 84,3%
Catalogusprijs nieuw: €61.654
(€57.445–€66.410)
↓ -19% afkeur
↓ -46% advies
Benzine
1.670 voertuigen · 84,3%
Catalogusprijs nieuw: €61.654 (€57.445–€66.410)
Op leeftijd 18 jaar wordt deze benzine Saab 9-3 bij gemiddeld 28,3% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 34,9% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 8,4% vs 15,5%.
Gebaseerd op 1.670 Nederlandse benzine-Saab 9-3's uit 2008, waarvan 81% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
28,3%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
81%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-19%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
4,4× vaker
Schokdemper ondeugdelijk bevestigd
Vering & Schokdempers Afkeur5,6% van dit cohort · gemiddeld 1,3%
-
2,3× vaker
Veer gebroken of gescheurd
Vering & Schokdempers Afkeur24,6% van dit cohort · gemiddeld 10,9%
-
1,4× vaker
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur14,1% van dit cohort · gemiddeld 10,0%
-
1,4× vaker
Ruitensproeierinstallatie werkt niet goed
Zicht & Glas Afkeur5,5% van dit cohort · gemiddeld 4,0%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Remleiding door corrosie aangetast
Reminrichting Afkeur0,2% van dit cohort · gemiddeld 5,2%
-
ver onder gemiddelde
Stadslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur2,5% van dit cohort · gemiddeld 27,7%
-
ver onder gemiddelde
Lichtbeeld dimlicht onjuist
Verlichting Afkeur1,5% van dit cohort · gemiddeld 7,6%
-
3,3× minder
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur2,5% van dit cohort · gemiddeld 9,4%
-
3,3× minder
Schijf-, trommelrem loopt niet vrij
Reminrichting Afkeur4,2% van dit cohort · gemiddeld 13,6%
Diesel
147 voertuigen
· 7,4%
Catalogusprijs nieuw: €61.140
(€58.445–€65.525)
↓ -4% afkeur
↓ -24% advies
Diesel
147 voertuigen · 7,4%
Catalogusprijs nieuw: €61.140 (€58.445–€65.525)
Op leeftijd 18 jaar wordt deze diesel Saab 9-3 bij gemiddeld 32,0% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 33,3% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 12,5% vs 16,4%.
Gebaseerd op 147 Nederlandse diesel-Saab 9-3's uit 2008, waarvan 87% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
32,0%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
87%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-4%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
5,5× vaker
Brandstoflekkage
Brandstofsysteem Afkeur14,0% van dit cohort · gemiddeld 2,6%
-
4,7× vaker
Accu ondeugdelijk bevestigd
Elektrische Installatie Afkeur9,6% van dit cohort · gemiddeld 2,0%
-
4,4× vaker
Schokdemper ondeugdelijk bevestigd
Vering & Schokdempers Afkeur8,1% van dit cohort · gemiddeld 1,8%
-
3,1× vaker
Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse
Uitlaat & Emissies Afkeur26,5% van dit cohort · gemiddeld 8,6%
-
2,0× vaker
Roetfilter werkt niet goed, aantal deeltjes meer dan toegest
Uitlaat & Emissies Afkeur26,5% van dit cohort · gemiddeld 13,6%
Minder vaak dan gemiddelde
Bi-fuel LPG
117 voertuigen
· 5,9%
Catalogusprijs nieuw: €37.044
(€34.226–€40.331)
↓ -14% afkeur
↓ -43% advies
Bi-fuel LPG
117 voertuigen · 5,9%
Catalogusprijs nieuw: €37.044 (€34.226–€40.331)
Op leeftijd 18 jaar wordt deze bi-fuel lpg Saab 9-3 bij gemiddeld 34,1% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 39,5% bij vergelijkbare bi-fuel lpg-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 11,0% vs 19,1%.
Gebaseerd op 117 Nederlandse bi-fuel lpg-Saab 9-3's uit 2008, waarvan 93% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
34,1%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
93%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-14%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Bi-fuel LPG-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
2,2× vaker
Deur niet op normale wijze te openen
Chassis & Carrosserie Afkeur5,2% van dit cohort · gemiddeld 2,3%
-
2,1× vaker
Veer gebroken of gescheurd
Vering & Schokdempers Afkeur30,2% van dit cohort · gemiddeld 14,3%
-
1,8× vaker
Ruitensproeierinstallatie werkt niet goed
Zicht & Glas Afkeur7,3% van dit cohort · gemiddeld 4,1%
-
1,5× vaker
Gasvoerende slangen LPG zichtbaar beschadigd
Gasinstallatie Afkeur11,5% van dit cohort · gemiddeld 7,7%
-
1,5× vaker
Retroreflector vertoont gebrek
Verlichting Afkeur6,3% van dit cohort · gemiddeld 4,2%
Minder vaak dan gemiddelde
Alcohol
47 voertuigen
· 2,4%
Catalogusprijs nieuw: €44.630
(€42.745–€46.785)
↑ +1% afkeur
↓ -11% advies
Alcohol
47 voertuigen · 2,4%
Catalogusprijs nieuw: €44.630 (€42.745–€46.785)
Op leeftijd 18 jaar wordt deze alcohol Saab 9-3 bij gemiddeld 33,7% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 33,3% bij vergelijkbare alcohol-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 8,5% vs 9,6%.
Gebaseerd op 47 Nederlandse alcohol-Saab 9-3's uit 2008, waarvan 94% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
33,7%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
94%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+1%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Alcohol-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
5,3× vaker
Schokdemper ondeugdelijk bevestigd
Vering & Schokdempers Afkeur15,8% van dit cohort · gemiddeld 3,0%
-
3,1× vaker
Schijf-, trommelrem loopt niet vrij
Reminrichting Afkeur21,1% van dit cohort · gemiddeld 6,7%
-
2,8× vaker
Remverschil op 1 as te groot
Reminrichting Afkeur18,4% van dit cohort · gemiddeld 6,6%
-
2,7× vaker
Parkeerrem werkt niet op 2 wielen
Reminrichting Afkeur10,5% van dit cohort · gemiddeld 3,9%
-
2,6× vaker
Deur niet op normale wijze te openen
Chassis & Carrosserie Afkeur5,3% van dit cohort · gemiddeld 2,0%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Saab 9-3 uit 2008
Andere modellen op dezelfde leeftijd (18 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Saab 9-3 2008?
VOLKSWAGEN Passat
VOLKSWAGEN Touran
MITSUBISHI Outlander
KIA Sportage
CITROEN C5
HONDA CR-V
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2008 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Saab 9-3 2008 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Saab 9-3 2008
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Saab 9-3 uit 2008?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Saab 9-3 uit 2008 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Saab 9-3 2008 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Saab 9-3 2008 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Saab 9-3 2008?
Hoe controleer ik een specifieke Saab 9-3 uit 2008?
Check een specifieke Saab 9-3 2008
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Saab 9-3 2008.