Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Saab 9-3 2006
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 1.804 Saab 9-3 voertuigen uit 2006 geanalyseerd (20 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Saab 9-3 uit 2006 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Saab 9-3 2006
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
1.599 voertuigen
· 88,6%
Catalogusprijs nieuw: €37.036
(€35.287–€40.776)
↑ +2% afkeur
↓ -27% advies
Benzine
1.599 voertuigen · 88,6%
Catalogusprijs nieuw: €37.036 (€35.287–€40.776)
Op leeftijd 20 jaar wordt deze benzine Saab 9-3 bij gemiddeld 37,6% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 36,9% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 13,2% vs 18,0%.
Gebaseerd op 1.599 Nederlandse benzine-Saab 9-3's uit 2006, waarvan 90% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
37,6%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
90%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+2%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
8,7× vaker
Schokdemper ondeugdelijk bevestigd
Vering & Schokdempers Afkeur8,6% van dit cohort · gemiddeld 1,0%
-
2,1× vaker
Veer gebroken of gescheurd
Vering & Schokdempers Afkeur23,3% van dit cohort · gemiddeld 11,1%
-
1,4× vaker
Stadslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur38,6% van dit cohort · gemiddeld 27,6%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Remleiding door corrosie aangetast
Reminrichting Afkeur0,4% van dit cohort · gemiddeld 5,7%
-
ver onder gemiddelde
Remslang beschadigd, wapeningsmateriaal zichtbaar
Reminrichting Afkeur0,8% van dit cohort · gemiddeld 8,8%
-
ver onder gemiddelde
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur2,3% van dit cohort · gemiddeld 13,6%
-
3,3× minder
Stuurkogel te veel speling
Stuurinrichting Afkeur1,4% van dit cohort · gemiddeld 5,4%
-
3,3× minder
Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af
Stuurinrichting Afkeur2,1% van dit cohort · gemiddeld 7,6%
Bi-fuel LPG
126 voertuigen
· 7,0%
Catalogusprijs nieuw: €37.207
(€35.329–€39.288)
↑ +2% afkeur
↓ -5% advies
Bi-fuel LPG
126 voertuigen · 7,0%
Catalogusprijs nieuw: €37.207 (€35.329–€39.288)
Op leeftijd 20 jaar wordt deze bi-fuel lpg Saab 9-3 bij gemiddeld 42,2% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 41,2% bij vergelijkbare bi-fuel lpg-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 20,8% vs 21,9%.
Gebaseerd op 126 Nederlandse bi-fuel lpg-Saab 9-3's uit 2006, waarvan 95% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
42,2%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
95%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+2%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Bi-fuel LPG-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
2,4× vaker
Veer gebroken of gescheurd
Vering & Schokdempers Afkeur31,5% van dit cohort · gemiddeld 12,9%
-
1,9× vaker
Gasvoerende slangen LPG zichtbaar beschadigd
Gasinstallatie Afkeur8,1% van dit cohort · gemiddeld 4,3%
-
1,9× vaker
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur26,1% van dit cohort · gemiddeld 14,0%
-
1,8× vaker
Accu ondeugdelijk bevestigd
Elektrische Installatie Afkeur7,2% van dit cohort · gemiddeld 4,1%
-
1,7× vaker
Schokdemper ondeugdelijk bevestigd
Vering & Schokdempers Afkeur11,7% van dit cohort · gemiddeld 6,9%
Minder vaak dan gemiddelde
Diesel
79 voertuigen
· 4,4%
Catalogusprijs nieuw: €40.337
(€37.640–€47.739)
↑ +13% afkeur
↓ -12% advies
Diesel
79 voertuigen · 4,4%
Catalogusprijs nieuw: €40.337 (€37.640–€47.739)
Op leeftijd 20 jaar wordt deze diesel Saab 9-3 bij gemiddeld 38,0% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 33,6% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 16,5% vs 18,7%.
Gebaseerd op 79 Nederlandse diesel-Saab 9-3's uit 2006, waarvan 87% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
38,0%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
87%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+13%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
5,4× vaker
Absorptiecoefficient te hoog
Uitlaat & Emissies Afkeur5,6% van dit cohort · gemiddeld 1,0%
-
4,4× vaker
Brandstoflekkage
Brandstofsysteem Afkeur11,1% van dit cohort · gemiddeld 2,5%
-
4,1× vaker
Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse
Uitlaat & Emissies Afkeur30,6% van dit cohort · gemiddeld 7,4%
-
3,9× vaker
Remvloeistoflekkage reminrichting
Reminrichting Afkeur5,6% van dit cohort · gemiddeld 1,4%
-
3,3× vaker
Inrichting voor aanpassing dimlichtafstelling werkt niet (go
Verlichting Afkeur5,6% van dit cohort · gemiddeld 1,7%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Saab 9-3 uit 2006
Andere modellen op dezelfde leeftijd (20 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Saab 9-3 2006?
VOLKSWAGEN Passat
KIA Sportage
VOLKSWAGEN Touran
VOLVO S60
SUBARU Forester
CITROEN C5
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2006 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Saab 9-3 2006 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Saab 9-3 2006
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Saab 9-3 uit 2006?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Saab 9-3 uit 2006 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Saab 9-3 2006 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Saab 9-3 2006 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Saab 9-3 2006?
Hoe controleer ik een specifieke Saab 9-3 uit 2006?
Check een specifieke Saab 9-3 2006
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Saab 9-3 2006.