Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

Saab 9-3 2010
APK betrouwbaarheid

Onderdeel van generatie II (YS3F) Facelift (2008–2014)

Wij hebben 673 Saab 9-3 voertuigen uit 2010 geanalyseerd (16 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Cohort-vergelijking

Hoe verhoudt de Saab 9-3 uit 2010 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof — Saab 9-3 2010

Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.

Benzine

530 voertuigen · 78,8%

Catalogusprijs nieuw: €57.109 (€53.735–€62.402)

↓ -15% afkeur ↓ -47% advies

Op leeftijd 16 jaar wordt deze benzine Saab 9-3 bij gemiddeld 26,5% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 31,0% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 6,8% vs 12,8%.

Gebaseerd op 530 Nederlandse benzine-Saab 9-3's uit 2010, waarvan 79% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

26,5%

per voertuig-jaar

Lifetime afkeur

79%

ooit ≥1 afkeur

vs gemiddelde

-15%

afkeur vs vergelijkbaar

APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen

Vaker dan gemiddelde
  • Schokdemper ondeugdelijk bevestigd

    Vering & Schokdempers Afkeur
    7,4× vaker

    6,6% van dit cohort · gemiddeld 0,9%

  • Veer gebroken of gescheurd

    Vering & Schokdempers Afkeur
    2,7× vaker

    24,0% van dit cohort · gemiddeld 8,9%

  • Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan

    Verlichting Afkeur
    1,7× vaker

    18,3% van dit cohort · gemiddeld 10,7%

  • Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af

    Wielophanging & Assen Afkeur
    1,5× vaker

    11,0% van dit cohort · gemiddeld 7,1%

Minder vaak dan gemiddelde
  • Stadslicht werkt niet (goed)

    Verlichting Afkeur
    ver onder gemiddelde

    0,5% van dit cohort · gemiddeld 25,8%

  • Achterlicht werkt niet (goed)

    Verlichting Afkeur
    ver onder gemiddelde

    0,9% van dit cohort · gemiddeld 5,5%

  • Stuurkogel te veel speling

    Stuurinrichting Afkeur
    ver onder gemiddelde

    0,9% van dit cohort · gemiddeld 5,1%

  • Dim-, grootlicht werkt niet (goed)

    Verlichting Afkeur
    3,3× minder

    2,7% van dit cohort · gemiddeld 10,2%

  • Schijf-, trommelrem loopt niet vrij

    Reminrichting Afkeur
    3,3× minder

    3,2% van dit cohort · gemiddeld 11,7%

Diesel

70 voertuigen · 10,4%

Catalogusprijs nieuw: €49.350 (€42.460–€52.458)

↑ +10% afkeur ↓ -37% advies

Op leeftijd 16 jaar wordt deze diesel Saab 9-3 bij gemiddeld 34,5% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 31,3% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 9,0% vs 14,4%.

Gebaseerd op 70 Nederlandse diesel-Saab 9-3's uit 2010, waarvan 89% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

34,5%

per voertuig-jaar

Lifetime afkeur

89%

ooit ≥1 afkeur

vs gemiddelde

+10%

afkeur vs vergelijkbaar

APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen

Vaker dan gemiddelde
  • Dim-, grootlicht niet van gelijke grootte/sterkte/kleur

    Verlichting Afkeur
    7,7× vaker

    5,7% van dit cohort · gemiddeld 0,7%

  • Mistlicht voor onjuist afgesteld

    Verlichting Afkeur
    4,7× vaker

    14,3% van dit cohort · gemiddeld 3,0%

  • Achterlicht glas lichtarmatuur ernstig beschadigd of verwijd

    Verlichting Afkeur
    4,3× vaker

    5,7% van dit cohort · gemiddeld 1,3%

  • Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af

    Wielophanging & Assen Afkeur
    3,6× vaker

    25,7% van dit cohort · gemiddeld 7,2%

  • Richtingaanwijzer werkt niet (goed)

    Verlichting Afkeur
    3,3× vaker

    5,7% van dit cohort · gemiddeld 1,7%

Minder vaak dan gemiddelde
Cohort te klein (70 voertuigen) voor betrouwbare "minder vaak"-uitspraken.

Alcohol

38 voertuigen · 5,6%

Catalogusprijs nieuw: €41.524 (€37.598–€46.703)

↓ -3% afkeur ↓ -20% advies

Op leeftijd 16 jaar wordt deze alcohol Saab 9-3 bij gemiddeld 29,3% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 30,3% bij vergelijkbare alcohol-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 6,4% vs 8,0%.

Gebaseerd op 38 Nederlandse alcohol-Saab 9-3's uit 2010, waarvan 92% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

29,3%

per voertuig-jaar

Lifetime afkeur

92%

ooit ≥1 afkeur

vs gemiddelde

-3%

afkeur vs vergelijkbaar

APK-gebreken vs vergelijkbare Alcohol-voertuigen

Vaker dan gemiddelde
  • Schokdemper ondeugdelijk bevestigd

    Vering & Schokdempers Afkeur
    9,3× vaker

    10,7% van dit cohort · gemiddeld 1,2%

  • Oprolmechanisme gordel werkt niet

    Veiligheidsvoorzieningen Afkeur
    8,3× vaker

    7,1% van dit cohort · gemiddeld 0,9%

  • Spiegelglas beschadigd of verweerd

    Zicht & Glas Afkeur
    6,2× vaker

    7,1% van dit cohort · gemiddeld 1,2%

  • Veer gebroken of gescheurd

    Vering & Schokdempers Afkeur
    5,2× vaker

    46,4% van dit cohort · gemiddeld 8,9%

  • Remverschil op 1 as te groot

    Reminrichting Afkeur
    3,7× vaker

    10,7% van dit cohort · gemiddeld 2,9%

Minder vaak dan gemiddelde
Cohort te klein (38 voertuigen) voor betrouwbare "minder vaak"-uitspraken.

Bi-fuel LPG

35 voertuigen · 5,2%

↓ -13% afkeur ↓ -42% advies

Op leeftijd 16 jaar wordt deze bi-fuel lpg Saab 9-3 bij gemiddeld 31,0% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 35,7% bij vergelijkbare bi-fuel lpg-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 9,4% vs 16,1%.

Gebaseerd op 35 Nederlandse bi-fuel lpg-Saab 9-3's uit 2010, waarvan 89% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

31,0%

per voertuig-jaar

Lifetime afkeur

89%

ooit ≥1 afkeur

vs gemiddelde

-13%

afkeur vs vergelijkbaar

Onvoldoende data om typische Bi-fuel LPG-gebreken voor de Saab 9-3 2010 te identificeren.

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Saab 9-3 uit 2010

Andere modellen op dezelfde leeftijd (16 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Saab 9-3 2010?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2010 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Saab 9-3 2010 — eerlijk vergeleken op leeftijd.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Saab 9-3 2010

Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Saab 9-3 uit 2010?
De Benzine-uitvoering heeft het laagste afkeurpercentage van de uitvoeringen (26,5% vs 34,5% bij Diesel). Gebaseerd op 530 geanalyseerde voertuigen.
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
De Diesel-versie van de Saab 9-3 2010 heeft 34,5% afkeur per APK — 30% meer dan de Benzine-versie (26,5%). Dat is 10% slechter dan vergelijkbare auto's op deze leeftijd; bij aankoop loont extra controle van bekende zwakke punten.
Hoeveel afkeuringen heeft een Saab 9-3 uit 2010 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 27,7% van de 673 geanalyseerde Saab 9-3 modellen uit 2010 afgekeurd — dat is ruwweg 1 op de 4 keuringen. Op een leeftijd van 16 jaar heeft 80,8% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat is 12% lager dan vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse — bovengemiddeld betrouwbaar.
Welke APK-gebreken komen bij een Saab 9-3 2010 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de Saab 9-3 2010 op benzine springt "Schokdemper ondeugdelijk bevestigd" eruit: 6,6% van de keuringen, tegen 0,9% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse — 7,4× zo vaak. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Veer gebroken of gescheurd, Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan.
Op welke APK-punten presteert een Saab 9-3 2010 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de Saab 9-3 2010 op benzine komt "Stadslicht werkt niet (goed)" juist mínder vaak voor: 0,5% tegen 25,8% bij vergelijkbare benzine-auto's. Ook Achterlicht werkt niet (goed) en Stuurkogel te veel speling komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de Saab 9-3 2010?
Deze Saab 9-3 valt binnen de II (YS3F) Facelift (platform GM Epsilon), geproduceerd van 2008 tot 2014. Naburige bouwjaren in dezelfde generatie delen veelal dezelfde techniek en zwakke plekken.
Hoe controleer ik een specifieke Saab 9-3 uit 2010?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke Saab 9-3 2010.

Check een specifieke Saab 9-3 2010

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Saab 9-3 2010.