Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Saab 9-3 2005
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 1.716 Saab 9-3 voertuigen uit 2005 geanalyseerd (21 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Saab 9-3 uit 2005 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Saab 9-3 2005
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
1.630 voertuigen
· 94,2%
Catalogusprijs nieuw: €56.196
(€53.085–€60.290)
↑ +2% afkeur
↓ -25% advies
Benzine
1.630 voertuigen · 94,2%
Catalogusprijs nieuw: €56.196 (€53.085–€60.290)
Op leeftijd 21 jaar wordt deze benzine Saab 9-3 bij gemiddeld 38,1% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 37,2% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 14,3% vs 19,2%.
Gebaseerd op 1.630 Nederlandse benzine-Saab 9-3's uit 2005, waarvan 89% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
38,1%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
89%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+2%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
5,9× vaker
Schokdemper ondeugdelijk bevestigd
Vering & Schokdempers Afkeur8,5% van dit cohort · gemiddeld 1,4%
-
1,9× vaker
Accu ondeugdelijk bevestigd
Elektrische Installatie Afkeur5,5% van dit cohort · gemiddeld 2,8%
-
1,8× vaker
Veer gebroken of gescheurd
Vering & Schokdempers Afkeur21,6% van dit cohort · gemiddeld 11,8%
-
1,6× vaker
Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af
Stuurinrichting Afkeur13,9% van dit cohort · gemiddeld 8,9%
-
1,4× vaker
Parkeerrem werkt niet op 2 wielen
Reminrichting Afkeur5,1% van dit cohort · gemiddeld 3,7%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Remslang beschadigd, wapeningsmateriaal zichtbaar
Reminrichting Afkeur0,3% van dit cohort · gemiddeld 12,3%
-
ver onder gemiddelde
Remleiding door corrosie aangetast
Reminrichting Afkeur0,5% van dit cohort · gemiddeld 5,8%
-
ver onder gemiddelde
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur3,6% van dit cohort · gemiddeld 14,4%
-
3,3× minder
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur2,7% van dit cohort · gemiddeld 9,1%
-
2,5× minder
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur4,6% van dit cohort · gemiddeld 12,4%
Bi-fuel LPG
86 voertuigen
· 5,0%
Catalogusprijs nieuw: €36.137
(€34.287–€39.546)
↓ -7% afkeur
↓ -24% advies
Bi-fuel LPG
86 voertuigen · 5,0%
Catalogusprijs nieuw: €36.137 (€34.287–€39.546)
Op leeftijd 21 jaar wordt deze bi-fuel lpg Saab 9-3 bij gemiddeld 38,4% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 41,5% bij vergelijkbare bi-fuel lpg-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 18,1% vs 23,7%.
Gebaseerd op 86 Nederlandse bi-fuel lpg-Saab 9-3's uit 2005, waarvan 93% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
38,4%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
93%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-7%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Bi-fuel LPG-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
4,1× vaker
Schokdemper ondeugdelijk bevestigd
Vering & Schokdempers Afkeur7,1% van dit cohort · gemiddeld 1,7%
-
3,5× vaker
Retroreflector vertoont gebrek
Verlichting Afkeur7,1% van dit cohort · gemiddeld 2,0%
-
3,0× vaker
Accu ondeugdelijk bevestigd
Elektrische Installatie Afkeur7,1% van dit cohort · gemiddeld 2,4%
-
2,4× vaker
Remverschil op 1 as te groot
Reminrichting Afkeur21,4% van dit cohort · gemiddeld 9,1%
-
2,2× vaker
Drager/bevestigingsmiddel van remvoering raakt trommel/schij
Reminrichting Afkeur9,5% van dit cohort · gemiddeld 4,4%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Saab 9-3 uit 2005
Andere modellen op dezelfde leeftijd (21 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Saab 9-3 2005?
VOLKSWAGEN Touran
KIA Sportage
VOLVO S60
CITROEN C5
VOLKSWAGEN Passat
NISSAN X-Trail
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2005 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Saab 9-3 2005 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Saab 9-3 2005
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Saab 9-3 uit 2005?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Saab 9-3 uit 2005 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Saab 9-3 2005 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Saab 9-3 2005 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Saab 9-3 2005?
Hoe controleer ik een specifieke Saab 9-3 uit 2005?
Check een specifieke Saab 9-3 2005
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Saab 9-3 2005.