Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

Saab 9-3 2009
APK betrouwbaarheid

Onderdeel van generatie II (YS3F) Facelift (2008–2014)

Wij hebben 703 Saab 9-3 voertuigen uit 2009 geanalyseerd (17 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Cohort-vergelijking

Hoe verhoudt de Saab 9-3 uit 2009 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof — Saab 9-3 2009

Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.

Benzine

573 voertuigen · 79,3%

Catalogusprijs nieuw: €57.680 (€52.385–€73.784)

↓ -20% afkeur ↓ -47% advies

Op leeftijd 17 jaar wordt deze benzine Saab 9-3 bij gemiddeld 26,7% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 33,2% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 7,5% vs 14,2%.

Gebaseerd op 573 Nederlandse benzine-Saab 9-3's uit 2009, waarvan 80% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

26,7%

per voertuig-jaar

Lifetime afkeur

80%

ooit ≥1 afkeur

vs gemiddelde

-20%

afkeur vs vergelijkbaar

APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen

Vaker dan gemiddelde
  • Veer gebroken of gescheurd

    Vering & Schokdempers Afkeur
    2,5× vaker

    24,8% van dit cohort · gemiddeld 10,0%

  • Ruitensproeierinstallatie werkt niet goed

    Zicht & Glas Afkeur
    1,7× vaker

    6,0% van dit cohort · gemiddeld 3,6%

  • Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af

    Wielophanging & Assen Afkeur
    1,5× vaker

    13,4% van dit cohort · gemiddeld 8,7%

Minder vaak dan gemiddelde
  • Stadslicht werkt niet (goed)

    Verlichting Afkeur
    ver onder gemiddelde

    0,4% van dit cohort · gemiddeld 26,5%

  • Remleiding door corrosie aangetast

    Reminrichting Afkeur
    ver onder gemiddelde

    0,2% van dit cohort · gemiddeld 5,3%

  • Schijf-, trommelrem loopt niet vrij

    Reminrichting Afkeur
    ver onder gemiddelde

    2,9% van dit cohort · gemiddeld 14,6%

  • Remverschil op 1 as te groot

    Reminrichting Afkeur
    2,5× minder

    3,7% van dit cohort · gemiddeld 9,4%

  • Dim-, grootlicht werkt niet (goed)

    Verlichting Afkeur
    2,5× minder

    4,3% van dit cohort · gemiddeld 10,5%

Diesel

80 voertuigen · 11,1%

Catalogusprijs nieuw: €62.525 (€59.650–€69.635)

↑ +6% afkeur ↓ -10% advies

Op leeftijd 17 jaar wordt deze diesel Saab 9-3 bij gemiddeld 34,3% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 32,5% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 13,8% vs 15,4%.

Gebaseerd op 80 Nederlandse diesel-Saab 9-3's uit 2009, waarvan 89% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

34,3%

per voertuig-jaar

Lifetime afkeur

89%

ooit ≥1 afkeur

vs gemiddelde

+6%

afkeur vs vergelijkbaar

APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen

Vaker dan gemiddelde
  • Achterlicht kleur wijkt af of niet toegestaan

    Verlichting Afkeur
    5,9× vaker

    5,4% van dit cohort · gemiddeld 0,9%

  • Achterlicht niet van gelijke grootte/sterkte/kleur

    Verlichting Afkeur
    4,7× vaker

    5,4% van dit cohort · gemiddeld 1,1%

  • Brandstoflekkage

    Brandstofsysteem Afkeur
    4,0× vaker

    7,1% van dit cohort · gemiddeld 1,8%

  • Roetfilter werkt niet goed, aantal deeltjes meer dan toegest

    Uitlaat & Emissies Afkeur
    3,7× vaker

    48,2% van dit cohort · gemiddeld 13,0%

  • Accu ondeugdelijk bevestigd

    Elektrische Installatie Afkeur
    2,9× vaker

    5,4% van dit cohort · gemiddeld 1,9%

Minder vaak dan gemiddelde
Cohort te klein (80 voertuigen) voor betrouwbare "minder vaak"-uitspraken.

Bi-fuel LPG

50 voertuigen · 6,9%

↓ -8% afkeur ↓ -24% advies

Op leeftijd 17 jaar wordt deze bi-fuel lpg Saab 9-3 bij gemiddeld 35,1% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 38,1% bij vergelijkbare bi-fuel lpg-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 13,4% vs 17,7%.

Gebaseerd op 50 Nederlandse bi-fuel lpg-Saab 9-3's uit 2009, waarvan 90% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

35,1%

per voertuig-jaar

Lifetime afkeur

90%

ooit ≥1 afkeur

vs gemiddelde

-8%

afkeur vs vergelijkbaar

Onvoldoende data om typische Bi-fuel LPG-gebreken voor de Saab 9-3 2009 te identificeren.

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Saab 9-3 uit 2009

Andere modellen op dezelfde leeftijd (17 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Saab 9-3 2009?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2009 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Saab 9-3 2009 — eerlijk vergeleken op leeftijd.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Saab 9-3 2009

Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Saab 9-3 uit 2009?
De Benzine-uitvoering heeft het laagste afkeurpercentage van de uitvoeringen (26,7% vs 35,1% bij Bi-fuel LPG). Gebaseerd op 573 geanalyseerde voertuigen.
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
De Bi-fuel LPG-versie van de Saab 9-3 2009 heeft 35,1% afkeur per APK — 31% meer dan de Benzine-versie (26,7%). Toch nog 8% beter dan het segmentgemiddelde — niet alarmerend.
Hoeveel afkeuringen heeft een Saab 9-3 uit 2009 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 28,2% van de 703 geanalyseerde Saab 9-3 modellen uit 2009 afgekeurd — dat is ruwweg 1 op de 4 keuringen. Op een leeftijd van 17 jaar heeft 81,6% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat is 16% lager dan vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse — bovengemiddeld betrouwbaar.
Welke APK-gebreken komen bij een Saab 9-3 2009 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de Saab 9-3 2009 op benzine springt "Veer gebroken of gescheurd" eruit: 24,8% van de keuringen, tegen 10,0% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse — 2,5× zo vaak. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Ruitensproeierinstallatie werkt niet goed, Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af.
Op welke APK-punten presteert een Saab 9-3 2009 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de Saab 9-3 2009 op benzine komt "Stadslicht werkt niet (goed)" juist mínder vaak voor: 0,4% tegen 26,5% bij vergelijkbare benzine-auto's. Ook Remleiding door corrosie aangetast en Schijf-, trommelrem loopt niet vrij komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de Saab 9-3 2009?
Deze Saab 9-3 valt binnen de II (YS3F) Facelift (platform GM Epsilon), geproduceerd van 2008 tot 2014. Naburige bouwjaren in dezelfde generatie delen veelal dezelfde techniek en zwakke plekken.
Hoe controleer ik een specifieke Saab 9-3 uit 2009?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke Saab 9-3 2009.

Check een specifieke Saab 9-3 2009

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Saab 9-3 2009.