Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Toyota Verso 2013
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 1.057 Toyota Verso voertuigen uit 2013 geanalyseerd (13 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Toyota Verso uit 2013 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Toyota Verso 2013
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
1.005 voertuigen
· 94,7%
Catalogusprijs nieuw: €31.697
(€30.280–€33.289)
↑ +14% afkeur
↓ -52% advies
Benzine
1.005 voertuigen · 94,7%
Catalogusprijs nieuw: €31.697 (€30.280–€33.289)
Op leeftijd 13 jaar wordt deze benzine Toyota Verso bij gemiddeld 25,3% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 22,3% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 4,1% vs 8,6%.
Gebaseerd op 1.005 Nederlandse benzine-Toyota Verso's uit 2013, waarvan 82% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
25,3%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
82%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+14%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
3,5× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur13,7% van dit cohort · gemiddeld 3,9%
-
2,9× vaker
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur36,1% van dit cohort · gemiddeld 12,7%
-
1,5× vaker
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur25,8% van dit cohort · gemiddeld 17,6%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Wiel of band niet goed afgeschermd
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 7,1%
-
ver onder gemiddelde
Veer gebroken of gescheurd
Vering & Schokdempers Afkeur0,1% van dit cohort · gemiddeld 5,5%
-
ver onder gemiddelde
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur0,5% van dit cohort · gemiddeld 6,9%
-
3,3× minder
Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af
Wielophanging & Assen Afkeur1,4% van dit cohort · gemiddeld 5,3%
-
2,0× minder
Dim-, grootlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur3,8% van dit cohort · gemiddeld 7,4%
Diesel
52 voertuigen
· 4,9%
Catalogusprijs nieuw: €33.245
(€33.104–€33.840)
↑ +30% afkeur
↓ -27% advies
Diesel
52 voertuigen · 4,9%
Catalogusprijs nieuw: €33.245 (€33.104–€33.840)
Op leeftijd 13 jaar wordt deze diesel Toyota Verso bij gemiddeld 34,9% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 26,8% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 9,0% vs 12,4%.
Gebaseerd op 52 Nederlandse diesel-Toyota Verso's uit 2013, waarvan 94% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
34,9%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
94%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+30%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
15,0× vaker
Stadslicht ontbreekt
Verlichting Afkeur5,9% van dit cohort · gemiddeld 0,4%
-
7,1× vaker
Uitlaatsysteem ondeugdelijk bevestigd
Uitlaat & Emissies Afkeur5,9% van dit cohort · gemiddeld 0,8%
-
4,4× vaker
Deur niet op normale wijze te openen
Chassis & Carrosserie Afkeur5,9% van dit cohort · gemiddeld 1,3%
-
4,2× vaker
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur50,0% van dit cohort · gemiddeld 12,0%
-
3,7× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur20,6% van dit cohort · gemiddeld 5,5%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Toyota Verso uit 2013
Andere modellen op dezelfde leeftijd (13 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Toyota Verso 2013?
MITSUBISHI Outlander
MAZDA CX-5
KIA Sportage
VOLKSWAGEN Touran
VOLKSWAGEN Passat
FORD Kuga
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2013 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Toyota Verso 2013 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Toyota Verso 2013
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Toyota Verso uit 2013?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Toyota Verso uit 2013 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Toyota Verso 2013 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Toyota Verso 2013 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Toyota Verso 2013?
Hoe controleer ik een specifieke Toyota Verso uit 2013?
Check een specifieke Toyota Verso 2013
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Toyota Verso 2013.