Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Opel Insignia 2013
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 826 Opel Insignia voertuigen uit 2013 geanalyseerd (13 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Opel Insignia uit 2013 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Opel Insignia 2013
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
612 voertuigen
· 74,1%
Catalogusprijs nieuw: €32.085
(€30.939–€35.130)
↑ +10% afkeur
↑ +43% advies
Benzine
612 voertuigen · 74,1%
Catalogusprijs nieuw: €32.085 (€30.939–€35.130)
Op leeftijd 13 jaar wordt deze benzine Opel Insignia bij gemiddeld 23,7% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 21,6% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 12,3% vs 8,6%.
Gebaseerd op 612 Nederlandse benzine-Opel Insignia's uit 2013, waarvan 78% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
23,7%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
78%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+10%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
2,0× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur7,0% van dit cohort · gemiddeld 3,5%
-
1,5× vaker
Veer gebroken of gescheurd
Vering & Schokdempers Afkeur7,0% van dit cohort · gemiddeld 4,8%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur1,3% van dit cohort · gemiddeld 6,8%
-
ver onder gemiddelde
Slijtage/beschadiging wiellager hoorbaar of voelbaar
Wielophanging & Assen Afkeur1,1% van dit cohort · gemiddeld 5,3%
-
3,3× minder
Stadslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur4,8% van dit cohort · gemiddeld 13,7%
Diesel
183 voertuigen
· 22,2%
Catalogusprijs nieuw: €39.780
(€35.608–€46.208)
↑ +7% afkeur
↓ -2% advies
Diesel
183 voertuigen · 22,2%
Catalogusprijs nieuw: €39.780 (€35.608–€46.208)
Op leeftijd 13 jaar wordt deze diesel Opel Insignia bij gemiddeld 28,6% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 26,8% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 12,2% vs 12,4%.
Gebaseerd op 183 Nederlandse diesel-Opel Insignia's uit 2013, waarvan 87% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
28,6%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
87%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+7%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
2,0× vaker
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur34,6% van dit cohort · gemiddeld 17,6%
-
2,0× vaker
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur24,8% van dit cohort · gemiddeld 12,7%
-
1,7× vaker
Lichtbeeld dimlicht onjuist
Verlichting Afkeur7,2% van dit cohort · gemiddeld 4,2%
-
1,5× vaker
Veer gebroken of gescheurd
Vering & Schokdempers Afkeur17,0% van dit cohort · gemiddeld 11,6%
-
1,4× vaker
Dim-, grootlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur11,1% van dit cohort · gemiddeld 7,8%
Minder vaak dan gemiddelde
Bi-fuel LPG
31 voertuigen
· 3,8%
↑ +15% afkeur
↑ +139% advies
Bi-fuel LPG
31 voertuigen · 3,8%
Op leeftijd 13 jaar wordt deze bi-fuel lpg Opel Insignia bij gemiddeld 32,3% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 28,0% bij vergelijkbare bi-fuel lpg-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 30,0% vs 12,6%.
Gebaseerd op 31 Nederlandse bi-fuel lpg-Opel Insignia's uit 2013, waarvan 90% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
32,3%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
90%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+15%
afkeur vs vergelijkbaar
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Opel Insignia uit 2013
Andere modellen op dezelfde leeftijd (13 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Opel Insignia 2013?
MITSUBISHI Outlander
MAZDA CX-5
KIA Sportage
VOLKSWAGEN Touran
VOLKSWAGEN Passat
TOYOTA Verso
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2013 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Opel Insignia 2013 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Opel Insignia 2013
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Opel Insignia uit 2013?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Opel Insignia uit 2013 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Opel Insignia 2013 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Opel Insignia 2013 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Opel Insignia 2013?
Hoe controleer ik een specifieke Opel Insignia uit 2013?
Check een specifieke Opel Insignia 2013
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Opel Insignia 2013.