Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Toyota Verso 2012
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 1.328 Toyota Verso voertuigen uit 2012 geanalyseerd (14 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Toyota Verso uit 2012 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Toyota Verso 2012
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
1.283 voertuigen
· 96,2%
Catalogusprijs nieuw: €28.670
(€27.211–€30.280)
↑ +15% afkeur
↓ -47% advies
Benzine
1.283 voertuigen · 96,2%
Catalogusprijs nieuw: €28.670 (€27.211–€30.280)
Op leeftijd 14 jaar wordt deze benzine Toyota Verso bij gemiddeld 32,4% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 28,1% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 5,4% vs 10,2%.
Gebaseerd op 1.283 Nederlandse benzine-Toyota Verso's uit 2012, waarvan 88% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
32,4%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
88%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+15%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
24,5× vaker
Claxon werkt niet goed
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur8,4% van dit cohort · gemiddeld 0,3%
-
13,8× vaker
Claxon werkt niet/ontbreekt
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur8,3% van dit cohort · gemiddeld 0,6%
-
4,7× vaker
Uitlaatsysteem ondeugdelijk bevestigd
Uitlaat & Emissies Afkeur8,6% van dit cohort · gemiddeld 1,8%
-
4,5× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur20,7% van dit cohort · gemiddeld 4,6%
-
3,6× vaker
Mistachterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur5,3% van dit cohort · gemiddeld 1,5%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur0,4% van dit cohort · gemiddeld 5,2%
-
ver onder gemiddelde
Veer gebroken of gescheurd
Vering & Schokdempers Afkeur0,7% van dit cohort · gemiddeld 7,4%
-
ver onder gemiddelde
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur0,8% van dit cohort · gemiddeld 7,1%
-
ver onder gemiddelde
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur0,7% van dit cohort · gemiddeld 5,5%
-
3,3× minder
Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse
Uitlaat & Emissies Afkeur1,6% van dit cohort · gemiddeld 6,3%
Diesel
45 voertuigen
· 3,4%
Catalogusprijs nieuw: €31.440
(€30.610–€32.156)
↑ +32% afkeur
↓ -29% advies
Diesel
45 voertuigen · 3,4%
Catalogusprijs nieuw: €31.440 (€30.610–€32.156)
Op leeftijd 14 jaar wordt deze diesel Toyota Verso bij gemiddeld 37,5% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 28,3% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 9,2% vs 12,9%.
Gebaseerd op 45 Nederlandse diesel-Toyota Verso's uit 2012, waarvan 89% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
37,5%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
89%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+32%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
16,5× vaker
Claxon werkt niet/ontbreekt
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur13,8% van dit cohort · gemiddeld 0,8%
-
9,8× vaker
Verlichting niet van gelijke sterkte/grootte
Verlichting Afkeur6,9% van dit cohort · gemiddeld 0,7%
-
4,7× vaker
Mistachterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur6,9% van dit cohort · gemiddeld 1,5%
-
4,2× vaker
Stadslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur58,6% van dit cohort · gemiddeld 13,9%
-
4,2× vaker
Uitlaatsysteem ondeugdelijk bevestigd
Uitlaat & Emissies Afkeur6,9% van dit cohort · gemiddeld 1,7%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Toyota Verso uit 2012
Andere modellen op dezelfde leeftijd (14 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Toyota Verso 2012?
VOLKSWAGEN Passat
MAZDA CX-5
KIA Sportage
VOLKSWAGEN Touran
OPEL Insignia
MITSUBISHI Outlander
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2012 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Toyota Verso 2012 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Toyota Verso 2012
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Toyota Verso uit 2012?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Toyota Verso uit 2012 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Toyota Verso 2012 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Toyota Verso 2012 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Toyota Verso 2012?
Hoe controleer ik een specifieke Toyota Verso uit 2012?
Check een specifieke Toyota Verso 2012
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Toyota Verso 2012.