Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Toyota Verso 2010
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 1.823 Toyota Verso voertuigen uit 2010 geanalyseerd (16 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Toyota Verso uit 2010 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Toyota Verso 2010
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
1.760 voertuigen
· 96,0%
Catalogusprijs nieuw: €28.711
(€27.511–€29.820)
↑ +1% afkeur
↓ -44% advies
Benzine
1.760 voertuigen · 96,0%
Catalogusprijs nieuw: €28.711 (€27.511–€29.820)
Op leeftijd 16 jaar wordt deze benzine Toyota Verso bij gemiddeld 33,7% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 33,5% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 7,1% vs 12,8%.
Gebaseerd op 1.760 Nederlandse benzine-Toyota Verso's uit 2010, waarvan 88% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
33,7%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
88%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+1%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
2,6× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur19,2% van dit cohort · gemiddeld 7,4%
-
2,2× vaker
Uitlaatsysteem ondeugdelijk bevestigd
Uitlaat & Emissies Afkeur8,7% van dit cohort · gemiddeld 3,9%
-
1,9× vaker
Licht- donkerscheiding dimlicht onduidelijk
Verlichting Afkeur7,1% van dit cohort · gemiddeld 3,7%
-
1,6× vaker
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur30,8% van dit cohort · gemiddeld 19,7%
-
1,5× vaker
Stadslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur36,4% van dit cohort · gemiddeld 23,6%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Stuurkogel te veel speling
Stuurinrichting Afkeur0,4% van dit cohort · gemiddeld 5,4%
-
ver onder gemiddelde
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur0,6% van dit cohort · gemiddeld 8,7%
-
ver onder gemiddelde
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur0,7% van dit cohort · gemiddeld 7,5%
-
ver onder gemiddelde
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur0,7% van dit cohort · gemiddeld 6,6%
-
ver onder gemiddelde
Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse
Uitlaat & Emissies Afkeur1,5% van dit cohort · gemiddeld 13,2%
Diesel
63 voertuigen
· 3,4%
Catalogusprijs nieuw: €32.220
(€31.473–€34.510)
↑ +14% afkeur
↓ -27% advies
Diesel
63 voertuigen · 3,4%
Catalogusprijs nieuw: €32.220 (€31.473–€34.510)
Op leeftijd 16 jaar wordt deze diesel Toyota Verso bij gemiddeld 35,6% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 31,3% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 10,4% vs 14,4%.
Gebaseerd op 63 Nederlandse diesel-Toyota Verso's uit 2010, waarvan 91% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
35,6%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
91%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+14%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
15,6× vaker
Kentekenplaat; letter/cijfers niet goed leesbaar
Identificatie & Registratie Afkeur8,1% van dit cohort · gemiddeld 0,5%
-
9,4× vaker
Kentekenplaatverlichting glas gerepareerd, bewerkt of verwij
Verlichting Afkeur8,1% van dit cohort · gemiddeld 0,9%
-
8,1× vaker
Licht- donkerscheiding dimlicht onduidelijk
Verlichting Afkeur18,9% van dit cohort · gemiddeld 2,3%
-
5,0× vaker
Mistlicht voor niet volgens voorschriften
Verlichting Afkeur5,4% van dit cohort · gemiddeld 1,1%
-
3,3× vaker
Stabilisator ondeugdelijk bevestigd, gebroken of gescheurd
Wielophanging & Assen Afkeur8,1% van dit cohort · gemiddeld 2,5%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Toyota Verso uit 2010
Andere modellen op dezelfde leeftijd (16 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Toyota Verso 2010?
KIA Sportage
VOLKSWAGEN Passat
OPEL Insignia
VOLKSWAGEN Touran
MITSUBISHI Outlander
CITROEN C5
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2010 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Toyota Verso 2010 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Toyota Verso 2010
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Toyota Verso uit 2010?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Toyota Verso uit 2010 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Toyota Verso 2010 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Toyota Verso 2010 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Toyota Verso 2010?
Hoe controleer ik een specifieke Toyota Verso uit 2010?
Check een specifieke Toyota Verso 2010
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Toyota Verso 2010.