Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

BMW 3-Serie 1986
APK betrouwbaarheid

Onderdeel van generatie II (E30) (1983–1991)

Wij hebben 662 BMW 3-Serie voertuigen uit 1986 geanalyseerd (40 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit bouwjaar zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Vergelijking per bouwjaar

Hoe verhoudt de BMW 3-Serie uit 1986 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, alle brandstoffen samen. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. De losse brandstoffen hieronder kunnen daarvan afwijken. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

BMW 3-Serie 1986
% verschil vs gemiddelde, gewogen op brandstof + gewicht 11 bouwjaren
-40% -20% 0% +20% +40% Bouwjaar 1981 · -32% vs gemiddelde · 609 keuringen 1981 609 keuringen Bouwjaar 1982 · -21% vs gemiddelde · 1.008 keuringen 1982 1.0K keuringen Bouwjaar 1983 · -5% vs gemiddelde · 1.162 keuringen 1983 1.2K keuringen Bouwjaar 1984 · -16% vs gemiddelde · 1.750 keuringen 1984 1.8K keuringen Bouwjaar 1985 · -5% vs gemiddelde · 1.673 keuringen 1985 1.7K keuringen Bouwjaar 1986 · -10% vs gemiddelde · 4.781 keuringen 1986 4.8K keuringen -10% Bouwjaar 1987 · -16% vs gemiddelde · 4.109 keuringen 1987 4.1K keuringen Bouwjaar 1988 · -11% vs gemiddelde · 2.856 keuringen 1988 2.9K keuringen Bouwjaar 1989 · -16% vs gemiddelde · 3.129 keuringen 1989 3.1K keuringen Bouwjaar 1990 · -21% vs gemiddelde · 3.136 keuringen 1990 3.1K keuringen Bouwjaar 1991 · -27% vs gemiddelde · 2.527 keuringen 1991 2.5K keuringen DIT JAAR
Beter dan gemiddelde Slechter dan gemiddelde Dit bouwjaar
Gewogen op brandstof × gewichtsklasse

Marktprijzen

Vraagprijsverloop van de BMW 3-Serie per bouwjaar

Gemiddelde vraagprijs van het actuele aanbod per bouwjaar, uitgesplitst per brandstof.

Bouwjaar 2025 (Benzine)

€ 64.515

87 waarnemingen

Bouwjaar 1986 (Benzine)

€ 13.852

15 waarnemingen

Per 10.000 km extra

− € 766

prijseffect binnen bouwjaar

Totaal waarnemingen

13.047

peiljaar 2026

Benzine Hybride (benzine) Diesel
2026–1986
€ 0 € 25.000 € 50.000 € 75.000 1986 1990 1995 2000 2005 2010 2015 2020 2026 bouwjaar (nieuw → oud)
Gemiddelde vraagprijs per bouwjaar op basis van 13.047 waarnemingen van actueel aanbod (peiljaar 2026). Vraagprijs is niet hetzelfde als verkoopprijs: de uiteindelijke transactieprijs ligt doorgaans lager. Bouwjaren met te weinig waarnemingen zijn weggelaten. Het km-effect vergelijkt uitsluitend auto's uit hetzelfde bouwjaar (30 bouwjaar-groepen), zodat leeftijd het beeld niet vertekent.

Milieu & verbruik (1986)

fabrieksopgaven
Benzine Euro 0

Trouwe eigenaren

De BMW 3-Serie uit 1986 wisselt 24% minder vaak van eigenaar dan de gemiddelde auto. 14% rijdt nog bij de eerste eigenaar (gemiddeld: 14%). Gemeten over tenaamstellingswissels bij 617 voertuigen uit dit bouwjaar.

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof · BMW 3-Serie 1986

Open een brandstof om de vergelijkingscijfers, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.

Benzine

662 voertuigen · 96,9%

Catalogusprijs nieuw: circa €30.400

↓ -10% afkeur ↑ +3% advies

Op leeftijd 40 jaar wordt deze benzine BMW 3-Serie bij gemiddeld 14,3% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 15,9% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 10,9% vs 10,5%.

Gebaseerd op 662 Nederlandse benzine-BMW 3-Serie's uit 1986, waarvan 55% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep bestaat uit Nederlandse auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, dus geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

14,3%

gemiddeld per keuring sinds 2020

Lifetime afkeur

55%

ooit ≥1 afkeur sinds 2020

vs gemiddelde

-10%

afkeur vs vergelijkbaar

Verwachte onderhoudskosten richting APK · benzine

Indicatie op basis van de 10 meest waarschijnlijke gebreken bij de BMW 3-Serie uit 1986 (benzine).

Het kostenniveau loopt van € (laag) tot €€€€€ (hoog) en geeft de typische reparatiekosten per gebrek aan. Klik op een gebrek of kostenniveau voor de volledige kostenraming.

Vraagprijs-indicatie

Actueel aanbod (2026)

€ 9.100 tot € 20.800

beperkt aanbod, 15 waarnemingen

Van de benzine BMW 3-Serie uit 1986 staat weinig aanbod online; de vraagprijzen liggen ruwweg tussen € 9.100 en € 20.800. Dit is de vraagprijs van het actuele aanbod, geen taxatiewaarde.

Sterke en zwakke plekken bij de APK · benzine

Vaker dan bij leeftijdsgenoten
Minder vaak dan bij leeftijdsgenoten

Percentages zijn het aandeel van de gekeurde auto's uit dit bouwjaar waarbij het gebrek ooit tijdens een APK is vastgesteld, vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse. De kans op een gebrek bij de eerstvolgende keuring staat bij de verwachte onderhoudskosten.

Kilometerstand

↓ -50% t.o.v. verwacht

Verwacht op 40 jaar

346.685 km

≈ 11.100 km/jaar (CBS benzine)

Gemeten (mediaan)

175.000 km

165.000–295.000 km · 21 waarnemingen

Een benzine BMW 3-Serie uit 1986 rijdt naar verwachting rond de 346.685 km (CBS-gemiddelde voor de leeftijd). Gemeten mediaan ligt op 175.000 km, 50% lager.

Motor-gerelateerde afkeurpunten per uitvoering

Afkeurpunten aan motorsteunen, lekkages en het brandstof- en gassysteem, per motorisering vergeleken met vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. 1,0× is gelijk aan die groep, lager is beter.

Motor Voertuigen Afkeurpunten Vergelijking
323i 315 89 vooral brandstofsysteem 0,5×

De APK keurt geen inwendige motortechniek; dit cijfer meet de staat van wat de keurmeester wél ziet. Leeftijd-gewogen, alleen echte defecten (geen slijtage of onderhoud). Voor 3 uitvoeringen is te weinig vergelijkbare data.

Kenteken-check

Check een specifieke 3-Serie uit 1986

Bekijk de volledige APK-historie, gebreken en betrouwbaarheid van één specifiek voertuig.

6 terugroepacties bekend voor de 3-Serie Bekijk welke acties er lopen en of ze hersteld zijn.
Bekijk 321 actieve voertuigen uit 1986 met APK-historie

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de BMW 3-Serie 1986

Hoeveel afkeuringen heeft een BMW 3-Serie uit 1986 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 14,3% van de 662 geanalyseerde BMW 3-Serie voertuigen uit 1986 afgekeurd, dat is ruwweg 1 op de 7 keuringen. Op een leeftijd van 40 jaar heeft 55,3% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat is 10% lager dan vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, bovengemiddeld betrouwbaar.
Wat kost een BMW 3-Serie uit 1986?
Een BMW 3-Serie uit 1986 op benzine staat te koop voor tussen € 9.100 en € 20.800 (beperkt aanbod), gebaseerd op 15 waarnemingen van actueel aanbod (2026). Vraagprijs is geen taxatiewaarde; werkelijke verkoopprijzen liggen doorgaans lager.
Welke APK-gebreken komen bij een BMW 3-Serie 1986 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de BMW 3-Serie 1986 op benzine springt "Dim-, grootlicht werkt niet (goed)" eruit: 11,5% van de keuringen, tegen 5,1% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse, 2,2× zo vaak als die groep. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Remleiding door corrosie aangetast, Brandstoflekkage.
Op welke APK-punten presteert een BMW 3-Serie 1986 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de BMW 3-Serie 1986 op benzine komt "Schijf-, trommelrem loopt niet vrij" juist mínder vaak voor: 4,3% tegen 10,5% bij vergelijkbare benzine-auto's. Ook Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af en Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de BMW 3-Serie 1986?
Deze BMW 3-Serie valt binnen de II (E30), gebouwd van 1983 tot 1991. Naburige bouwjaren in dezelfde generatie delen veelal dezelfde techniek en zwakke plekken.
Hoe controleer ik een specifieke BMW 3-Serie uit 1986?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke BMW 3-Serie 1986.