Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

Volkswagen California 2005
APK betrouwbaarheid

Onderdeel van generatie T5 (2003–2014)

Wij hebben 307 Volkswagen California voertuigen uit 2005 geanalyseerd (21 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit bouwjaar zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Vergelijking per bouwjaar

Hoe verhoudt de Volkswagen California uit 2005 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, alle brandstoffen samen. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. De losse brandstoffen hieronder kunnen daarvan afwijken. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

Volkswagen California 2005
% verschil vs gemiddelde, gewogen op brandstof + gewicht 11 bouwjaren
-30% -15% 0% +15% +30% Bouwjaar 2000 · +3% vs gemiddelde · 1.218 keuringen 2000 1.2K keuringen Bouwjaar 2001 · +3% vs gemiddelde · 1.568 keuringen 2001 1.6K keuringen Bouwjaar 2002 · +5% vs gemiddelde · 1.428 keuringen 2002 1.4K keuringen Bouwjaar 2003 · +5% vs gemiddelde · 1.722 keuringen 2003 1.7K keuringen Bouwjaar 2004 · -5% vs gemiddelde · 1.099 keuringen 2004 1.1K keuringen Bouwjaar 2005 · -2% vs gemiddelde · 2.156 keuringen 2005 2.2K keuringen -2% Bouwjaar 2006 · +7% vs gemiddelde · 2.674 keuringen 2006 2.7K keuringen Bouwjaar 2007 · +4% vs gemiddelde · 2.401 keuringen 2007 2.4K keuringen Bouwjaar 2008 · +3% vs gemiddelde · 1.645 keuringen 2008 1.6K keuringen Bouwjaar 2009 · +3% vs gemiddelde · 1.442 keuringen 2009 1.4K keuringen Bouwjaar 2010 · -5% vs gemiddelde · 2.170 keuringen 2010 2.2K keuringen DIT JAAR
Beter dan gemiddelde Slechter dan gemiddelde Dit bouwjaar
Gewogen op brandstof × gewichtsklasse

Milieu & verbruik (2005)

fabrieksopgaven
Diesel 8,5 l/100km · 1 op 11,8 230 g/km CO2 Euro 3 · 70% E

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof · Volkswagen California 2005

Open een brandstof om de vergelijkingscijfers, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.

Diesel

307 voertuigen · 99,7%

↓ -2% afkeur ↓ -59% advies

Op leeftijd 21 jaar wordt deze diesel Volkswagen California bij gemiddeld 40,0% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 40,7% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 8,0% vs 19,6%.

Gebaseerd op 307 Nederlandse diesel-Volkswagen California's uit 2005, waarvan 90% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep bestaat uit Nederlandse auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, dus geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

40,0%

gemiddeld per keuring sinds 2020

Lifetime afkeur

90%

ooit ≥1 afkeur sinds 2020

vs gemiddelde

-2%

afkeur vs vergelijkbaar

Verwachte onderhoudskosten richting APK · diesel

Indicatie op basis van de 10 meest waarschijnlijke gebreken bij de Volkswagen California uit 2005 (diesel).

Het kostenniveau loopt van € (laag) tot €€€€€ (hoog) en geeft de typische reparatiekosten per gebrek aan. Klik op een gebrek of kostenniveau voor de volledige kostenraming.

Sterke en zwakke plekken bij de APK · diesel

Vaker dan bij leeftijdsgenoten
Minder vaak dan bij leeftijdsgenoten

Percentages zijn het aandeel van de gekeurde auto's uit dit bouwjaar waarbij het gebrek ooit tijdens een APK is vastgesteld, vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse. De kans op een gebrek bij de eerstvolgende keuring staat bij de verwachte onderhoudskosten.

Kilometerstand

Verwacht op 21 jaar

378.994 km

≈ 17.600 km/jaar (CBS diesel)

Nog geen marktdata voor deze diesel uit 2005.

Kenteken-check

Check een specifieke California uit 2005

Bekijk de volledige APK-historie, gebreken en betrouwbaarheid van één specifiek voertuig.

3 terugroepacties bekend voor de California Bekijk welke acties er lopen en of ze hersteld zijn.
Bekijk 252 actieve voertuigen uit 2005 met APK-historie

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Volkswagen California 2005

Hoeveel afkeuringen heeft een Volkswagen California uit 2005 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 40,0% van de 307 geanalyseerde Volkswagen California voertuigen uit 2005 afgekeurd, dat is ruwweg 1 op de 3 keuringen. Op een leeftijd van 21 jaar heeft 89,9% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat ligt in lijn met vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.
Welke APK-gebreken komen bij een Volkswagen California 2005 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de Volkswagen California 2005 op diesel springt "Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af" eruit: 28,0% van de keuringen, tegen 5,9% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse, 4,8× zo vaak als die groep. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt, Veer gebroken of gescheurd.
Op welke APK-punten presteert een Volkswagen California 2005 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de Volkswagen California 2005 op diesel komt "Band onvoldoende profiel" juist mínder vaak voor: 13,1% tegen 32,6% bij vergelijkbare diesel-auto's. Ook Remvertraging / remwerking parkeerrem onvoldoende en Stuurkogel te veel speling komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de Volkswagen California 2005?
Deze Volkswagen California valt binnen de T5, gebouwd van 2003 tot 2014. Naburige bouwjaren in dezelfde generatie delen veelal dezelfde techniek en zwakke plekken.
Hoe controleer ik een specifieke Volkswagen California uit 2005?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke Volkswagen California 2005.