Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

Ford Transit Connect 2005
APK betrouwbaarheid

Onderdeel van generatie I (2002 – dec 2013)

Wij hebben 288 Ford Transit Connect voertuigen uit 2005 geanalyseerd (21 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit bouwjaar zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Vergelijking per bouwjaar

Hoe verhoudt de Ford Transit Connect uit 2005 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, alle brandstoffen samen. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. De losse brandstoffen hieronder kunnen daarvan afwijken. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

Ford Transit Connect 2005
% verschil vs gemiddelde, gewogen op brandstof + gewicht 11 bouwjaren
-30% -15% 0% +15% +30% Bouwjaar 2003 · +4% vs gemiddelde · 896 keuringen 2003 896 keuringen Bouwjaar 2004 · +1% vs gemiddelde · 1.610 keuringen 2004 1.6K keuringen Bouwjaar 2005 · +1% vs gemiddelde · 2.016 keuringen 2005 2.0K keuringen +1% Bouwjaar 2006 · +4% vs gemiddelde · 2.632 keuringen 2006 2.6K keuringen Bouwjaar 2007 · -2% vs gemiddelde · 4.123 keuringen 2007 4.1K keuringen Bouwjaar 2008 · +3% vs gemiddelde · 4.641 keuringen 2008 4.6K keuringen Bouwjaar 2009 · +1% vs gemiddelde · 3.500 keuringen 2009 3.5K keuringen Bouwjaar 2010 · +8% vs gemiddelde · 3.360 keuringen 2010 3.4K keuringen Bouwjaar 2011 · -2% vs gemiddelde · 4.459 keuringen 2011 4.5K keuringen Bouwjaar 2012 · 0% vs gemiddelde · 3.171 keuringen 2012 3.2K keuringen Bouwjaar 2013 · -1% vs gemiddelde · 3.129 keuringen 2013 3.1K keuringen DIT JAAR
Beter dan gemiddelde Slechter dan gemiddelde Gelijk aan gemiddelde Dit bouwjaar
Gewogen op brandstof × gewichtsklasse

Marktprijzen

Vraagprijsverloop van de Ford Transit Connect per bouwjaar

Gemiddelde vraagprijs van het actuele aanbod per bouwjaar.

Bouwjaar 2024 (Diesel)

€ 22.966

41 waarnemingen

Bouwjaar 2009 (Diesel)

€ 2.358

11 waarnemingen

Per 10.000 km extra

− € 344

prijseffect binnen bouwjaar

Totaal waarnemingen

661

peiljaar 2026

Diesel
2024–2009
€ 0 € 5.000 € 10.000 € 15.000 € 20.000 € 25.000 2009 2011 2013 2015 2017 2019 2021 2023 2024 bouwjaar (nieuw → oud)
Gemiddelde vraagprijs per bouwjaar op basis van 661 waarnemingen van actueel aanbod (peiljaar 2026). Vraagprijs is niet hetzelfde als verkoopprijs: de uiteindelijke transactieprijs ligt doorgaans lager. Bouwjaren met te weinig waarnemingen zijn weggelaten. Het km-effect vergelijkt uitsluitend auto's uit hetzelfde bouwjaar (4 bouwjaar-groepen), zodat leeftijd het beeld niet vertekent.

Milieu & verbruik (2005)

fabrieksopgaven
Diesel Euro 4
Benzine Euro 4

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof · Ford Transit Connect 2005

Open een brandstof om de vergelijkingscijfers, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.

Diesel

228 voertuigen · 79,2%

↑ +1% afkeur ↓ -2% advies

Op leeftijd 21 jaar wordt deze diesel Ford Transit Connect bij gemiddeld 44,7% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 44,1% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 26,3% vs 26,9%.

Gebaseerd op 228 Nederlandse diesel-Ford Transit Connect's uit 2005, waarvan 79% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep bestaat uit Nederlandse auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, dus geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

44,7%

gemiddeld per keuring sinds 2020

Lifetime afkeur

79%

ooit ≥1 afkeur sinds 2020

vs gemiddelde

+1%

afkeur vs vergelijkbaar

Verwachte onderhoudskosten richting APK · diesel

Indicatie op basis van de 10 meest waarschijnlijke gebreken bij de Ford Transit Connect uit 2005 (diesel).

Het kostenniveau loopt van € (laag) tot €€€€€ (hoog) en geeft de typische reparatiekosten per gebrek aan. Klik op een gebrek of kostenniveau voor de volledige kostenraming.

Sterke en zwakke plekken bij de APK · diesel

Vaker dan bij leeftijdsgenoten
Minder vaak dan bij leeftijdsgenoten

Percentages zijn het aandeel van de gekeurde auto's uit dit bouwjaar waarbij het gebrek ooit tijdens een APK is vastgesteld, vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse. De kans op een gebrek bij de eerstvolgende keuring staat bij de verwachte onderhoudskosten.

Kilometerstand

Verwacht op 21 jaar

378.994 km

≈ 17.600 km/jaar (CBS diesel)

Nog geen marktdata voor deze diesel uit 2005.

Benzine

60 voertuigen · 20,8%

Op leeftijd 21 jaar wordt deze benzine Ford Transit Connect bij gemiddeld 45,5% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 46,1% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 25,0% vs 23,8%.

Gebaseerd op 60 Nederlandse benzine-Ford Transit Connect's uit 2005, waarvan 90% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep bestaat uit Nederlandse auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, dus geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

45,5%

gemiddeld per keuring sinds 2020

Lifetime afkeur

90%

ooit ≥1 afkeur sinds 2020

vs gemiddelde

afkeur vs vergelijkbaar

Verwachte onderhoudskosten richting APK · benzine

Indicatie op basis van de 10 meest waarschijnlijke gebreken bij de Ford Transit Connect uit 2005 (benzine).

Het kostenniveau loopt van € (laag) tot €€€€€ (hoog) en geeft de typische reparatiekosten per gebrek aan. Klik op een gebrek of kostenniveau voor de volledige kostenraming.

Met 60 voertuigen is deze groep te klein voor een betrouwbare vergelijking van gebreken met leeftijdsgenoten, in welke richting dan ook.

Kilometerstand

Verwacht op 21 jaar

239.026 km

≈ 11.100 km/jaar (CBS benzine)

Nog geen marktdata voor deze benzine uit 2005.

Kenteken-check

Check een specifieke Transit Connect uit 2005

Bekijk de volledige APK-historie, gebreken en betrouwbaarheid van één specifiek voertuig.

10 terugroepacties bekend voor de Transit Connect Bekijk welke acties er lopen en of ze hersteld zijn.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Ford Transit Connect 2005

Hoeveel afkeuringen heeft een Ford Transit Connect uit 2005 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 44,9% van de 288 geanalyseerde Ford Transit Connect voertuigen uit 2005 afgekeurd, dat is ruwweg 1 op de 2 keuringen. Op een leeftijd van 21 jaar heeft 81,2% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat ligt in lijn met vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.
Welke APK-gebreken komen bij een Ford Transit Connect 2005 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de Ford Transit Connect 2005 op diesel springt "Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af" eruit: 49,0% van de keuringen, tegen 8,5% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse, 5,8× zo vaak als die groep. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgassen, Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt.
Op welke APK-punten presteert een Ford Transit Connect 2005 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de Ford Transit Connect 2005 op diesel komt "Fusee(kogel) te veel speling" juist mínder vaak voor: 4,0% tegen 18,4% bij vergelijkbare diesel-auto's. Ook Remslang beschadigd, wapeningsmateriaal zichtbaar en Remvertraging / remwerking parkeerrem onvoldoende komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de Ford Transit Connect 2005?
Deze Ford Transit Connect valt binnen de I, gebouwd van 2002 tot dec 2013. Naburige bouwjaren in dezelfde generatie delen veelal dezelfde techniek en zwakke plekken.
Hoe controleer ik een specifieke Ford Transit Connect uit 2005?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke Ford Transit Connect 2005.