Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

Opel Corsa 2001
APK betrouwbaarheid

Onderdeel van generatie C (X01) (jan 1999 – jun 2007)

Wij hebben 3.632 Opel Corsa voertuigen uit 2001 geanalyseerd (25 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit bouwjaar zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Vergelijking per bouwjaar

Hoe verhoudt de Opel Corsa uit 2001 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, alle brandstoffen samen. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. De losse brandstoffen hieronder kunnen daarvan afwijken. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

Opel Corsa 2001
% verschil vs gemiddelde, gewogen op brandstof + gewicht 11 bouwjaren
-30% -15% 0% +15% +30% Bouwjaar 1996 · -6% vs gemiddelde · 2.646 keuringen 1996 2.6K keuringen Bouwjaar 1997 · 0% vs gemiddelde · 4.991 keuringen 1997 5.0K keuringen Bouwjaar 1998 · -2% vs gemiddelde · 7.735 keuringen 1998 7.7K keuringen Bouwjaar 1999 · -2% vs gemiddelde · 9.436 keuringen 1999 9.4K keuringen Bouwjaar 2000 · -4% vs gemiddelde · 11.102 keuringen 2000 11.1K keuringen Bouwjaar 2001 · -1% vs gemiddelde · 25.543 keuringen 2001 25.5K keuringen -1% Bouwjaar 2002 · 0% vs gemiddelde · 27.160 keuringen 2002 27.2K keuringen Bouwjaar 2003 · +1% vs gemiddelde · 29.253 keuringen 2003 29.3K keuringen Bouwjaar 2004 · +1% vs gemiddelde · 25.116 keuringen 2004 25.1K keuringen Bouwjaar 2005 · +1% vs gemiddelde · 29.057 keuringen 2005 29.1K keuringen Bouwjaar 2006 · +1% vs gemiddelde · 43.589 keuringen 2006 43.6K keuringen DIT JAAR
Beter dan gemiddelde Slechter dan gemiddelde Gelijk aan gemiddelde Dit bouwjaar
Gewogen op brandstof × gewichtsklasse

Marktprijzen

Vraagprijsverloop van de Opel Corsa per bouwjaar

Gemiddelde vraagprijs van het actuele aanbod per bouwjaar, uitgesplitst per brandstof.

Bouwjaar 2025 (Benzine)

€ 20.134

150 waarnemingen

Bouwjaar 1998 (Benzine)

€ 1.211

16 waarnemingen

Per 10.000 km extra

− € 205

prijseffect binnen bouwjaar

Totaal waarnemingen

5.991

peiljaar 2026

Benzine Diesel Hybride (benzine)
2026–1998
€ 0 € 5.000 € 10.000 € 15.000 € 20.000 € 25.000 1998 2000 2005 2010 2015 2020 2026 bouwjaar (nieuw → oud)
Gemiddelde vraagprijs per bouwjaar op basis van 5.991 waarnemingen van actueel aanbod (peiljaar 2026). Vraagprijs is niet hetzelfde als verkoopprijs: de uiteindelijke transactieprijs ligt doorgaans lager. Bouwjaren met te weinig waarnemingen zijn weggelaten. Het km-effect vergelijkt uitsluitend auto's uit hetzelfde bouwjaar (19 bouwjaar-groepen), zodat leeftijd het beeld niet vertekent.

Milieu & verbruik (2001)

fabrieksopgaven
Benzine 6,4 l/100km · 1 op 15,6 154 g/km CO2 Euro 4 D

Gemiddeld verloop

De Opel Corsa uit 2001 wisselt 20% vaker van eigenaar dan de gemiddelde auto. 3% rijdt nog bij de eerste eigenaar (gemiddeld: 5%). Gemeten over tenaamstellingswissels bij 3.256 voertuigen uit dit bouwjaar.

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof · Opel Corsa 2001

Open een brandstof om de vergelijkingscijfers, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.

Benzine

3.632 voertuigen · 99,5%

↓ -1% afkeur ↑ +20% advies

Op leeftijd 25 jaar wordt deze benzine Opel Corsa bij gemiddeld 44,2% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 44,4% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 29,5% vs 24,5%.

Gebaseerd op 3.632 Nederlandse benzine-Opel Corsa's uit 2001, waarvan 89% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep bestaat uit Nederlandse auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, dus geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

44,2%

gemiddeld per keuring sinds 2020

Lifetime afkeur

89%

ooit ≥1 afkeur sinds 2020

vs gemiddelde

-1%

afkeur vs vergelijkbaar

Verwachte onderhoudskosten richting APK · benzine

Indicatie op basis van de 10 meest waarschijnlijke gebreken bij de Opel Corsa uit 2001 (benzine).

Het kostenniveau loopt van € (laag) tot €€€€€ (hoog) en geeft de typische reparatiekosten per gebrek aan. Klik op een gebrek of kostenniveau voor de volledige kostenraming.

Gemiddelde vraagprijs

Actueel aanbod (2026)

€ 1.414

gemiddelde over 48 waarnemingen

Een benzine Opel Corsa uit 2001 staat gemiddeld te koop voor € 1.414. Dit is de vraagprijs van het actuele aanbod, geen taxatiewaarde.

Sterke en zwakke plekken bij de APK · benzine

Vaker dan bij leeftijdsgenoten
Minder vaak dan bij leeftijdsgenoten

Percentages zijn het aandeel van de gekeurde auto's uit dit bouwjaar waarbij het gebrek ooit tijdens een APK is vastgesteld, vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse. De kans op een gebrek bij de eerstvolgende keuring staat bij de verwachte onderhoudskosten.

Kilometerstand

↓ -32% t.o.v. verwacht

Verwacht op 25 jaar

273.650 km

≈ 11.100 km/jaar (CBS benzine)

Gemeten (mediaan)

185.000 km

145.000–215.000 km · 86 waarnemingen

Een benzine Opel Corsa uit 2001 rijdt naar verwachting rond de 273.650 km (CBS-gemiddelde voor de leeftijd). Gemeten mediaan ligt op 185.000 km, 32% lager.

Motor-gerelateerde afkeurpunten per uitvoering

Afkeurpunten aan motorsteunen, lekkages en het brandstof- en gassysteem, per motorisering vergeleken met vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. 1,0× is gelijk aan die groep, lager is beter.

Motor Voertuigen Afkeurpunten Vergelijking
1.4i 650 391 vooral uitlaat en emissie 1,4×
1.2i 2.579 383 vooral brandstofsysteem 1,5×

De APK keurt geen inwendige motortechniek; dit cijfer meet de staat van wat de keurmeester wél ziet. Leeftijd-gewogen, alleen echte defecten (geen slijtage of onderhoud).

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Opel Corsa uit 2001

Andere modellen op dezelfde leeftijd (25 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Opel Corsa 2001?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2001 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Opel Corsa 2001, eerlijk vergeleken op leeftijd.

Kenteken-check

Check een specifieke Corsa uit 2001

Bekijk de volledige APK-historie, gebreken en betrouwbaarheid van één specifiek voertuig.

38 terugroepacties bekend voor de Corsa Bekijk welke acties er lopen en of ze hersteld zijn.
Bekijk 2.674 actieve voertuigen uit 2001 met APK-historie

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Opel Corsa 2001

Hoeveel afkeuringen heeft een Opel Corsa uit 2001 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 44,2% van de 3.632 geanalyseerde Opel Corsa voertuigen uit 2001 afgekeurd, dat is ruwweg 1 op de 2 keuringen. Op een leeftijd van 25 jaar heeft 89,3% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat ligt in lijn met vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.
Wat kost een Opel Corsa uit 2001?
Een Opel Corsa uit 2001 op benzine staat te koop voor gemiddeld € 1.414, gebaseerd op 48 waarnemingen van actueel aanbod (2026). Vraagprijs is geen taxatiewaarde; werkelijke verkoopprijzen liggen doorgaans lager.
Welke APK-gebreken komen bij een Opel Corsa 2001 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de Opel Corsa 2001 op benzine springt "Veer gebroken of gescheurd" eruit: 25,7% van de keuringen, tegen 10,1% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse, 2,5× zo vaak als die groep. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgassen, Stofhoes aandrijfas ondeugdelijk bevestigd.
Op welke APK-punten presteert een Opel Corsa 2001 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de Opel Corsa 2001 op benzine komt "Remslang beschadigd, wapeningsmateriaal zichtbaar" juist mínder vaak voor: 0,6% tegen 8,5% bij vergelijkbare benzine-auto's. Ook Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af en Remleiding door corrosie aangetast komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de Opel Corsa 2001?
Deze Opel Corsa valt binnen de C (X01) (platform Gamma), gebouwd van jan 1999 tot jun 2007. Naburige bouwjaren in dezelfde generatie delen veelal dezelfde techniek en zwakke plekken.
Hoe controleer ik een specifieke Opel Corsa uit 2001?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke Opel Corsa 2001.