Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Alfa Romeo 159 2008
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 415 Alfa Romeo 159 voertuigen uit 2008 geanalyseerd (18 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Alfa Romeo 159 uit 2008 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Alfa Romeo 159 2008
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
354 voertuigen
· 85,1%
Catalogusprijs nieuw: €34.237
(€30.789–€41.627)
↑ +21% afkeur
↑ +86% advies
Benzine
354 voertuigen · 85,1%
Catalogusprijs nieuw: €34.237 (€30.789–€41.627)
Op leeftijd 18 jaar wordt deze benzine Alfa Romeo 159 bij gemiddeld 41,6% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 34,2% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 28,8% vs 15,5%.
Gebaseerd op 354 Nederlandse benzine-Alfa Romeo 159's uit 2008, waarvan 93% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
41,6%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
93%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+21%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
33,6× vaker
Veerschotel, -hand gescheurd
Vering & Schokdempers Afkeur5,8% van dit cohort · gemiddeld 0,2%
-
18,6× vaker
Roestschade veerschotel
Vering & Schokdempers Afkeur10,1% van dit cohort · gemiddeld 0,5%
-
13,8× vaker
Roestschade dorpel
Chassis & Carrosserie Afkeur15,6% van dit cohort · gemiddeld 1,1%
-
5,4× vaker
Rem- of parkeerremkabel / buitenkabel ondeugdelijk
Reminrichting Afkeur7,2% van dit cohort · gemiddeld 1,3%
-
2,6× vaker
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur24,0% van dit cohort · gemiddeld 9,3%
Minder vaak dan gemiddelde
-
3,3× minder
Licht- donkerscheiding dimlicht onduidelijk
Verlichting Afkeur1,7% van dit cohort · gemiddeld 5,4%
-
2,0× minder
Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af
Stuurinrichting Afkeur3,2% van dit cohort · gemiddeld 6,8%
-
2,0× minder
Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af
Wielophanging & Assen Afkeur5,2% van dit cohort · gemiddeld 9,5%
Diesel
61 voertuigen
· 14,7%
Catalogusprijs nieuw: €43.408
(€37.090–€47.280)
↑ +21% afkeur
↑ +50% advies
Diesel
61 voertuigen · 14,7%
Catalogusprijs nieuw: €43.408 (€37.090–€47.280)
Op leeftijd 18 jaar wordt deze diesel Alfa Romeo 159 bij gemiddeld 40,3% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 33,3% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 24,6% vs 16,4%.
Gebaseerd op 61 Nederlandse diesel-Alfa Romeo 159's uit 2008, waarvan 95% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
40,3%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
95%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+21%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
8,6× vaker
Mistlicht voor niet volgens voorschriften
Verlichting Afkeur14,0% van dit cohort · gemiddeld 1,6%
-
8,4× vaker
Roestschade veerschotel
Vering & Schokdempers Afkeur8,0% van dit cohort · gemiddeld 1,0%
-
6,7× vaker
Roetfilter niet aanwezig of duidelijk defect
Uitlaat & Emissies Afkeur8,0% van dit cohort · gemiddeld 1,2%
-
5,1× vaker
Veerschotel, -hand gescheurd
Vering & Schokdempers Afkeur8,0% van dit cohort · gemiddeld 1,6%
-
4,5× vaker
Rem- of parkeerremkabel gebroken
Reminrichting Afkeur6,0% van dit cohort · gemiddeld 1,3%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Alfa Romeo 159 uit 2008
Andere modellen op dezelfde leeftijd (18 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Alfa Romeo 159 2008?
SAAB 9-3
VOLKSWAGEN Passat
VOLKSWAGEN Touran
MITSUBISHI Outlander
KIA Sportage
CITROEN C5
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2008 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Alfa Romeo 159 2008 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Alfa Romeo 159 2008
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Alfa Romeo 159 uit 2008?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Alfa Romeo 159 uit 2008 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Alfa Romeo 159 2008 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Alfa Romeo 159 2008 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Alfa Romeo 159 2008?
Hoe controleer ik een specifieke Alfa Romeo 159 uit 2008?
Check een specifieke Alfa Romeo 159 2008
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Alfa Romeo 159 2008.