Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Alfa Romeo 159 2010
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 355 Alfa Romeo 159 voertuigen uit 2010 geanalyseerd (16 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Alfa Romeo 159 uit 2010 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Alfa Romeo 159 2010
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
301 voertuigen
· 84,3%
Catalogusprijs nieuw: €38.790
(€36.950–€41.695)
↑ +21% afkeur
↑ +39% advies
Benzine
301 voertuigen · 84,3%
Catalogusprijs nieuw: €38.790 (€36.950–€41.695)
Op leeftijd 16 jaar wordt deze benzine Alfa Romeo 159 bij gemiddeld 37,0% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 30,6% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 17,8% vs 12,8%.
Gebaseerd op 301 Nederlandse benzine-Alfa Romeo 159's uit 2010, waarvan 87% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
37,0%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
87%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+21%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
24,2× vaker
Roestschade dorpel
Chassis & Carrosserie Afkeur7,5% van dit cohort · gemiddeld 0,3%
-
3,7× vaker
Roestschade veerschotel
Vering & Schokdempers Afkeur10,7% van dit cohort · gemiddeld 2,9%
-
2,1× vaker
Schijf-, trommelrem loopt niet vrij
Reminrichting Afkeur21,4% van dit cohort · gemiddeld 10,3%
-
1,8× vaker
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur18,9% van dit cohort · gemiddeld 10,2%
-
1,8× vaker
Dim-, grootlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur13,2% van dit cohort · gemiddeld 7,5%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Roestschade as, wielgeleidingselement of reactiestang
Wielophanging & Assen Afkeur0,4% van dit cohort · gemiddeld 5,9%
-
2,0× minder
Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af
Wielophanging & Assen Afkeur5,3% van dit cohort · gemiddeld 11,9%
Diesel
54 voertuigen
· 15,1%
Catalogusprijs nieuw: €39.845
(€37.490–€43.340)
↑ +26% afkeur
↑ +84% advies
Diesel
54 voertuigen · 15,1%
Catalogusprijs nieuw: €39.845 (€37.490–€43.340)
Op leeftijd 16 jaar wordt deze diesel Alfa Romeo 159 bij gemiddeld 39,4% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 31,3% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 26,5% vs 14,4%.
Gebaseerd op 54 Nederlandse diesel-Alfa Romeo 159's uit 2010, waarvan 93% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
39,4%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
93%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+26%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
12,8× vaker
Roestschade dorpel
Chassis & Carrosserie Afkeur13,3% van dit cohort · gemiddeld 1,0%
-
9,4× vaker
Mistlicht voor niet volgens voorschriften
Verlichting Afkeur8,9% van dit cohort · gemiddeld 0,9%
-
3,9× vaker
Roestschade veerschotel
Vering & Schokdempers Afkeur11,1% van dit cohort · gemiddeld 2,9%
-
3,1× vaker
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur15,6% van dit cohort · gemiddeld 4,9%
-
2,9× vaker
Schijf-, trommelrem loopt niet vrij
Reminrichting Afkeur20,0% van dit cohort · gemiddeld 6,8%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Alfa Romeo 159 uit 2010
Andere modellen op dezelfde leeftijd (16 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Alfa Romeo 159 2010?
KIA Sportage
TOYOTA Verso
VOLKSWAGEN Passat
OPEL Insignia
VOLKSWAGEN Touran
MITSUBISHI Outlander
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2010 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Alfa Romeo 159 2010 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Alfa Romeo 159 2010
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Alfa Romeo 159 uit 2010?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Alfa Romeo 159 uit 2010 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Alfa Romeo 159 2010 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Alfa Romeo 159 2010 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Alfa Romeo 159 2010?
Hoe controleer ik een specifieke Alfa Romeo 159 uit 2010?
Check een specifieke Alfa Romeo 159 2010
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Alfa Romeo 159 2010.