Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

Alfa Romeo 159 2009
APK betrouwbaarheid

Onderdeel van generatie 939 (2005–2011)

Wij hebben 306 Alfa Romeo 159 voertuigen uit 2009 geanalyseerd (17 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Cohort-vergelijking

Hoe verhoudt de Alfa Romeo 159 uit 2009 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

% verschil vs gemiddelde — per cohort gewogen op brandstof + gewicht 9 bouwjaren
-30% -15% 0% +15% +30% Bouwjaar 2006 · +7% vs gemiddelde · 2.695 observaties 2006 n=2.7K Bouwjaar 2007 · +14% vs gemiddelde · 3.031 observaties 2007 n=3.0K Bouwjaar 2008 · +21% vs gemiddelde · 2.912 observaties 2008 n=2.9K Bouwjaar 2009 · +14% vs gemiddelde · 2.156 observaties 2009 n=2.2K +14% Bouwjaar 2010 · +21% vs gemiddelde · 2.499 observaties 2010 n=2.5K Bouwjaar 2011 · +21% vs gemiddelde · 1.484 observaties 2011 n=1.5K Bouwjaar 2012 · +19% vs gemiddelde · 679 observaties 2012 n=679 DIT JAAR
Beter dan gemiddelde Slechter dan gemiddelde Dit bouwjaar
Gewogen op brandstof × gewichtsklasse

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof — Alfa Romeo 159 2009

Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.

Benzine

263 voertuigen · 85,4%

Catalogusprijs nieuw: €36.850 (€32.364–€39.859)

↑ +17% afkeur ↑ +48% advies

Op leeftijd 17 jaar wordt deze benzine Alfa Romeo 159 bij gemiddeld 38,5% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 32,8% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 21,1% vs 14,2%.

Gebaseerd op 263 Nederlandse benzine-Alfa Romeo 159's uit 2009, waarvan 93% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

38,5%

per voertuig-jaar

Lifetime afkeur

93%

ooit ≥1 afkeur

vs gemiddelde

+17%

afkeur vs vergelijkbaar

APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen

Vaker dan gemiddelde
  • Roestschade dorpel

    Chassis & Carrosserie Afkeur
    15,2× vaker

    9,4% van dit cohort · gemiddeld 0,6%

  • Brandstoflekkage

    Brandstofsysteem Afkeur
    14,1× vaker

    6,3% van dit cohort · gemiddeld 0,4%

  • Roestschade veerschotel

    Vering & Schokdempers Afkeur
    11,0× vaker

    11,0% van dit cohort · gemiddeld 1,0%

  • Rem- of parkeerremkabel / buitenkabel ondeugdelijk

    Reminrichting Afkeur
    5,5× vaker

    6,7% van dit cohort · gemiddeld 1,2%

  • Richtingaanwijzers niet van gelijke grootte/sterkte/kleur

    Verlichting Afkeur
    3,9× vaker

    5,5% van dit cohort · gemiddeld 1,4%

Minder vaak dan gemiddelde
  • Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af

    Wielophanging & Assen Afkeur
    2,5× minder

    4,7% van dit cohort · gemiddeld 10,5%

  • Lichtbeeld dimlicht onjuist

    Verlichting Afkeur
    2,0× minder

    2,7% van dit cohort · gemiddeld 5,1%

  • Achterlicht werkt niet (goed)

    Verlichting Afkeur
    1,4× minder

    5,1% van dit cohort · gemiddeld 7,7%

Diesel

43 voertuigen · 14,0%

Catalogusprijs nieuw: €39.659 (€34.888–€47.480)

↓ -2% afkeur ↑ +21% advies

Op leeftijd 17 jaar wordt deze diesel Alfa Romeo 159 bij gemiddeld 31,9% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 32,5% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 18,6% vs 15,4%.

Gebaseerd op 43 Nederlandse diesel-Alfa Romeo 159's uit 2009, waarvan 88% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

31,9%

per voertuig-jaar

Lifetime afkeur

88%

ooit ≥1 afkeur

vs gemiddelde

-2%

afkeur vs vergelijkbaar

APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen

Vaker dan gemiddelde
  • Roestschade veerschotel

    Vering & Schokdempers Afkeur
    8,4× vaker

    8,8% van dit cohort · gemiddeld 1,1%

  • Accu ondeugdelijk bevestigd

    Elektrische Installatie Afkeur
    6,4× vaker

    11,8% van dit cohort · gemiddeld 1,8%

  • Kentekenplaatverlichting niet volgens voorschriften

    Verlichting Afkeur
    5,5× vaker

    5,9% van dit cohort · gemiddeld 1,1%

  • Richtingaanwijzers niet van gelijke grootte/sterkte/kleur

    Verlichting Afkeur
    4,9× vaker

    5,9% van dit cohort · gemiddeld 1,2%

  • Mistlicht voor niet volgens voorschriften

    Verlichting Afkeur
    4,9× vaker

    5,9% van dit cohort · gemiddeld 1,2%

Minder vaak dan gemiddelde
Cohort te klein (43 voertuigen) voor betrouwbare "minder vaak"-uitspraken.

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Alfa Romeo 159 uit 2009

Andere modellen op dezelfde leeftijd (17 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Alfa Romeo 159 2009?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2009 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Alfa Romeo 159 2009 — eerlijk vergeleken op leeftijd.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Alfa Romeo 159 2009

Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Alfa Romeo 159 uit 2009?
De Diesel-uitvoering heeft het laagste afkeurpercentage van de uitvoeringen (31,9% vs 38,5% bij Benzine). Gebaseerd op 43 geanalyseerde voertuigen.
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
De Benzine-versie van de Alfa Romeo 159 2009 heeft 38,5% afkeur per APK — 21% meer dan de Diesel-versie (31,9%). Dat is 17% slechter dan vergelijkbare auto's op deze leeftijd; bij aankoop loont extra controle van bekende zwakke punten.
Hoeveel afkeuringen heeft een Alfa Romeo 159 uit 2009 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 37,6% van de 306 geanalyseerde Alfa Romeo 159 modellen uit 2009 afgekeurd — dat is ruwweg 1 op de 3 keuringen. Op een leeftijd van 17 jaar heeft 92,2% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat is 14% hoger dan vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse — boven het segmentgemiddelde.
Welke APK-gebreken komen bij een Alfa Romeo 159 2009 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de Alfa Romeo 159 2009 op benzine springt "Roestschade dorpel" eruit: 9,4% van de keuringen, tegen 0,6% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse — 15,2× zo vaak. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Brandstoflekkage, Roestschade veerschotel.
Op welke APK-punten presteert een Alfa Romeo 159 2009 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de Alfa Romeo 159 2009 op benzine komt "Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af" juist mínder vaak voor: 4,7% tegen 10,5% bij vergelijkbare benzine-auto's. Ook Lichtbeeld dimlicht onjuist en Achterlicht werkt niet (goed) komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de Alfa Romeo 159 2009?
Deze Alfa Romeo 159 valt binnen de 939, geproduceerd van 2005 tot 2011. Naburige bouwjaren in dezelfde generatie delen veelal dezelfde techniek en zwakke plekken.
Hoe controleer ik een specifieke Alfa Romeo 159 uit 2009?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke Alfa Romeo 159 2009.

Check een specifieke Alfa Romeo 159 2009

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Alfa Romeo 159 2009.