Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

Seat Ibiza 2007
APK betrouwbaarheid

Onderdeel van generatie Mk3 (6L) (apr 2002 – jun 2008)

Wij hebben 2.246 Seat Ibiza voertuigen uit 2007 geanalyseerd (19 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit bouwjaar zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Vergelijking per bouwjaar

Hoe verhoudt de Seat Ibiza uit 2007 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, alle brandstoffen samen. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. De losse brandstoffen hieronder kunnen daarvan afwijken. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

Seat Ibiza 2007
% verschil vs gemiddelde, gewogen op brandstof + gewicht 11 bouwjaren
-30% -15% 0% +15% +30% Bouwjaar 2002 · +2% vs gemiddelde · 5.040 keuringen 2002 5.0K keuringen Bouwjaar 2003 · 0% vs gemiddelde · 7.553 keuringen 2003 7.6K keuringen Bouwjaar 2004 · +4% vs gemiddelde · 9.611 keuringen 2004 9.6K keuringen Bouwjaar 2005 · +2% vs gemiddelde · 9.891 keuringen 2005 9.9K keuringen Bouwjaar 2006 · +3% vs gemiddelde · 14.518 keuringen 2006 14.5K keuringen Bouwjaar 2007 · +9% vs gemiddelde · 15.722 keuringen 2007 15.7K keuringen +9% Bouwjaar 2008 · +6% vs gemiddelde · 29.176 keuringen 2008 29.2K keuringen Bouwjaar 2009 · -4% vs gemiddelde · 39.438 keuringen 2009 39.4K keuringen Bouwjaar 2010 · -6% vs gemiddelde · 39.991 keuringen 2010 40.0K keuringen Bouwjaar 2011 · -7% vs gemiddelde · 50.834 keuringen 2011 50.8K keuringen Bouwjaar 2012 · -7% vs gemiddelde · 38.115 keuringen 2012 38.1K keuringen DIT JAAR
Beter dan gemiddelde Slechter dan gemiddelde Gelijk aan gemiddelde Dit bouwjaar
Gewogen op brandstof × gewichtsklasse

Marktprijzen

Vraagprijsverloop van de Seat Ibiza per bouwjaar

Gemiddelde vraagprijs van het actuele aanbod per bouwjaar, uitgesplitst per brandstof.

Bouwjaar 2026 (Benzine)

€ 28.894

20 waarnemingen

Bouwjaar 2003 (Benzine)

€ 1.577

21 waarnemingen

Per 10.000 km extra

− € 304

prijseffect binnen bouwjaar

Totaal waarnemingen

4.797

peiljaar 2026

Benzine Diesel
2026–2003
€ 0 € 10.000 € 20.000 € 30.000 2003 2005 2007 2009 2011 2013 2015 2017 2019 2021 2023 2025 2026 bouwjaar (nieuw → oud)
Gemiddelde vraagprijs per bouwjaar op basis van 4.797 waarnemingen van actueel aanbod (peiljaar 2026). Vraagprijs is niet hetzelfde als verkoopprijs: de uiteindelijke transactieprijs ligt doorgaans lager. Bouwjaren met te weinig waarnemingen zijn weggelaten. Het km-effect vergelijkt uitsluitend auto's uit hetzelfde bouwjaar (16 bouwjaar-groepen), zodat leeftijd het beeld niet vertekent.

Milieu & verbruik (2007)

fabrieksopgaven
Benzine 6,5 l/100km · 1 op 15,4 156 g/km CO2 Euro 4 D
Diesel 4,9 l/100km · 1 op 20,4 132 g/km CO2 Euro 4 B
Bi-fuel LPG 6,6 l/100km · 1 op 15,2 156 g/km CO2 Euro 4 B

Gemiddeld verloop

De Seat Ibiza uit 2007 wisselt 14% vaker van eigenaar dan de gemiddelde auto. 6% rijdt nog bij de eerste eigenaar (gemiddeld: 7%). Gemeten over tenaamstellingswissels bij 2.094 voertuigen uit dit bouwjaar.

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof · Seat Ibiza 2007

Open een brandstof om de vergelijkingscijfers, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.

Benzine

2.124 voertuigen · 94,6%

Catalogusprijs nieuw: circa €15.300

↑ +9% afkeur ↑ +25% advies

Op leeftijd 19 jaar wordt deze benzine Seat Ibiza bij gemiddeld 48,4% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 44,5% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 21,5% vs 17,2%.

Gebaseerd op 2.124 Nederlandse benzine-Seat Ibiza's uit 2007, waarvan 93% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep bestaat uit Nederlandse auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, dus geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

48,4%

gemiddeld per keuring sinds 2020

Lifetime afkeur

93%

ooit ≥1 afkeur sinds 2020

vs gemiddelde

+9%

afkeur vs vergelijkbaar

Verwachte onderhoudskosten richting APK · benzine

Indicatie op basis van de 10 meest waarschijnlijke gebreken bij de Seat Ibiza uit 2007 (benzine).

Het kostenniveau loopt van € (laag) tot €€€€€ (hoog) en geeft de typische reparatiekosten per gebrek aan. Klik op een gebrek of kostenniveau voor de volledige kostenraming.

Vraagprijs-indicatie

Actueel aanbod (2026)

€ 1.400 tot € 2.200

beperkt aanbod, 21 waarnemingen

Van de benzine Seat Ibiza uit 2007 staat weinig aanbod online; de vraagprijzen liggen ruwweg tussen € 1.400 en € 2.200. Dit is de vraagprijs van het actuele aanbod, geen taxatiewaarde.

Sterke en zwakke plekken bij de APK · benzine

Vaker dan bij leeftijdsgenoten
Minder vaak dan bij leeftijdsgenoten

Percentages zijn het aandeel van de gekeurde auto's uit dit bouwjaar waarbij het gebrek ooit tijdens een APK is vastgesteld, vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse. De kans op een gebrek bij de eerstvolgende keuring staat bij de verwachte onderhoudskosten.

Kilometerstand

↓ -8% t.o.v. verwacht

Verwacht op 19 jaar

221.714 km

≈ 11.100 km/jaar (CBS benzine)

Gemeten (mediaan)

205.000 km

175.000–245.000 km · 48 waarnemingen

Een benzine Seat Ibiza uit 2007 rijdt naar verwachting rond de 221.714 km (CBS-gemiddelde voor de leeftijd). Gemeten mediaan ligt op 205.000 km, 8% lager.

Motor-gerelateerde afkeurpunten per uitvoering

Afkeurpunten aan motorsteunen, lekkages en het brandstof- en gassysteem, per motorisering vergeleken met vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. 1,0× is gelijk aan die groep, lager is beter.

Motor Voertuigen Afkeurpunten Vergelijking
1.2MPI 296 18 vooral motor en aandrijving 0,5×
1.4MPI 145 29 vooral uitlaat en emissie 0,6×
1.4MPI 976 107 vooral motor en aandrijving 0,8×
1.6MPI 538 44 vooral motor en aandrijving 0,9×

De APK keurt geen inwendige motortechniek; dit cijfer meet de staat van wat de keurmeester wél ziet. Leeftijd-gewogen, alleen echte defecten (geen slijtage of onderhoud).

Diesel

87 voertuigen · 3,9%

Catalogusprijs nieuw: circa €23.200

Op leeftijd 19 jaar wordt deze diesel Seat Ibiza bij gemiddeld 40,9% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 37,1% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 28,1% vs 21,1%.

Gebaseerd op 87 Nederlandse diesel-Seat Ibiza's uit 2007, waarvan 79% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep bestaat uit Nederlandse auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, dus geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

40,9%

gemiddeld per keuring sinds 2020

Lifetime afkeur

79%

ooit ≥1 afkeur sinds 2020

vs gemiddelde

afkeur vs vergelijkbaar

Verwachte onderhoudskosten richting APK · diesel

Indicatie op basis van de 10 meest waarschijnlijke gebreken bij de Seat Ibiza uit 2007 (diesel).

Het kostenniveau loopt van € (laag) tot €€€€€ (hoog) en geeft de typische reparatiekosten per gebrek aan. Klik op een gebrek of kostenniveau voor de volledige kostenraming.

Met 87 voertuigen is deze groep te klein voor een betrouwbare vergelijking van gebreken met leeftijdsgenoten, in welke richting dan ook.

Kilometerstand

Verwacht op 19 jaar

351.546 km

≈ 17.600 km/jaar (CBS diesel)

Nog geen marktdata voor deze diesel uit 2007.

Bi-fuel LPG

35 voertuigen · 1,6%

Op leeftijd 19 jaar wordt deze bi-fuel lpg Seat Ibiza bij gemiddeld 49,0% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 44,2% bij vergelijkbare bi-fuel lpg-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 28,6% vs 27,1%.

Gebaseerd op 35 Nederlandse bi-fuel lpg-Seat Ibiza's uit 2007, waarvan 91% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep bestaat uit Nederlandse auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, dus geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

49,0%

gemiddeld per keuring sinds 2020

Lifetime afkeur

91%

ooit ≥1 afkeur sinds 2020

vs gemiddelde

afkeur vs vergelijkbaar

Verwachte onderhoudskosten richting APK · bi-fuel lpg

Indicatie op basis van de 10 meest waarschijnlijke gebreken bij de Seat Ibiza uit 2007 (bi-fuel lpg).

Het kostenniveau loopt van € (laag) tot €€€€€ (hoog) en geeft de typische reparatiekosten per gebrek aan. Klik op een gebrek of kostenniveau voor de volledige kostenraming.

Met 35 voertuigen is deze groep te klein voor een betrouwbare vergelijking van gebreken met leeftijdsgenoten, in welke richting dan ook.

Kilometerstand

Verwacht op 19 jaar

265.654 km

≈ 13.300 km/jaar (CBS bi-fuel lpg)

Nog geen marktdata voor deze bi-fuel lpg uit 2007.

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Seat Ibiza uit 2007

Andere modellen op dezelfde leeftijd (19 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Seat Ibiza 2007?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2007 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Seat Ibiza 2007, eerlijk vergeleken op leeftijd.

Kenteken-check

Check een specifieke Ibiza uit 2007

Bekijk de volledige APK-historie, gebreken en betrouwbaarheid van één specifiek voertuig.

19 terugroepacties bekend voor de Ibiza Bekijk welke acties er lopen en of ze hersteld zijn.
Bekijk 1.896 actieve voertuigen uit 2007 met APK-historie

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Seat Ibiza 2007

Hoeveel afkeuringen heeft een Seat Ibiza uit 2007 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 48,1% van de 2.246 geanalyseerde Seat Ibiza voertuigen uit 2007 afgekeurd, dat is ruwweg 1 op de 2 keuringen. Op een leeftijd van 19 jaar heeft 92,8% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat ligt in lijn met vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.
Wat kost een Seat Ibiza uit 2007?
Een Seat Ibiza uit 2007 op benzine staat te koop voor tussen € 1.400 en € 2.200 (beperkt aanbod), gebaseerd op 21 waarnemingen van actueel aanbod (2026). Vraagprijs is geen taxatiewaarde; werkelijke verkoopprijzen liggen doorgaans lager.
Welke APK-gebreken komen bij een Seat Ibiza 2007 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de Seat Ibiza 2007 op benzine springt "Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af" eruit: 31,6% van de keuringen, tegen 8,3% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse, 3,8× zo vaak als die groep. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af, Achterlicht werkt niet (goed).
Op welke APK-punten presteert een Seat Ibiza 2007 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de Seat Ibiza 2007 op benzine komt "Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht" juist mínder vaak voor: 14,1% tegen 26,6% bij vergelijkbare benzine-auto's. Ook Fusee(kogel) te veel speling en Remleiding door corrosie aangetast komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de Seat Ibiza 2007?
Deze Seat Ibiza valt binnen de Mk3 (6L), gebouwd van apr 2002 tot jun 2008. Naburige bouwjaren in dezelfde generatie delen veelal dezelfde techniek en zwakke plekken.
Hoe controleer ik een specifieke Seat Ibiza uit 2007?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke Seat Ibiza 2007.