Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

Hyundai I30 2016
APK betrouwbaarheid

Onderdeel van generatie II (GD) (mrt 2012 – apr 2019)

Wij hebben 766 Hyundai I30 voertuigen uit 2016 geanalyseerd (10 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit bouwjaar zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Vergelijking per bouwjaar

Hoe verhoudt de Hyundai I30 uit 2016 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, alle brandstoffen samen. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. De losse brandstoffen hieronder kunnen daarvan afwijken. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

Hyundai I30 2016
% verschil vs gemiddelde, gewogen op brandstof + gewicht 11 bouwjaren
-40% -20% 0% +20% +40% Bouwjaar 2011 · +29% vs gemiddelde · 14.875 keuringen 2011 14.9K keuringen Bouwjaar 2012 · +27% vs gemiddelde · 21.378 keuringen 2012 21.4K keuringen Bouwjaar 2013 · +22% vs gemiddelde · 9.548 keuringen 2013 9.5K keuringen Bouwjaar 2014 · +23% vs gemiddelde · 6.377 keuringen 2014 6.4K keuringen Bouwjaar 2015 · +24% vs gemiddelde · 7.630 keuringen 2015 7.6K keuringen Bouwjaar 2016 · +18% vs gemiddelde · 5.362 keuringen 2016 5.4K keuringen +18% Bouwjaar 2017 · -4% vs gemiddelde · 6.853 keuringen 2017 6.9K keuringen Bouwjaar 2018 · +12% vs gemiddelde · 7.032 keuringen 2018 7.0K keuringen Bouwjaar 2019 · +11% vs gemiddelde · 4.235 keuringen 2019 4.2K keuringen Bouwjaar 2020 · -18% vs gemiddelde · 1.756 keuringen 2020 1.8K keuringen Bouwjaar 2021 · +3% vs gemiddelde · 1.632 keuringen 2021 1.6K keuringen DIT JAAR
Beter dan gemiddelde Slechter dan gemiddelde Dit bouwjaar
Gewogen op brandstof × gewichtsklasse

Marktprijzen

Vraagprijsverloop van de Hyundai I30 per bouwjaar

Gemiddelde vraagprijs van het actuele aanbod per bouwjaar, uitgesplitst per brandstof.

Bouwjaar 2020 (Benzine)

€ 18.751

29 waarnemingen

Bouwjaar 2007 (Benzine)

€ 3.083

33 waarnemingen

Per 10.000 km extra

− € 407

prijseffect binnen bouwjaar

Totaal waarnemingen

1.176

peiljaar 2026

Benzine Hybride (benzine)
2024–2007
€ 0 € 5.000 € 10.000 € 15.000 € 20.000 € 25.000 2007 2009 2011 2013 2015 2017 2019 2021 2023 2024 bouwjaar (nieuw → oud)
Gemiddelde vraagprijs per bouwjaar op basis van 1.176 waarnemingen van actueel aanbod (peiljaar 2026). Vraagprijs is niet hetzelfde als verkoopprijs: de uiteindelijke transactieprijs ligt doorgaans lager. Bouwjaren met te weinig waarnemingen zijn weggelaten. Het km-effect vergelijkt uitsluitend auto's uit hetzelfde bouwjaar (7 bouwjaar-groepen), zodat leeftijd het beeld niet vertekent.

Milieu & verbruik (2016)

fabrieksopgaven
Benzine 5,0 l/100km · 1 op 20 118 g/km CO2 Euro 5 · 56% B
Diesel 3,9 l/100km · 1 op 25,6 102 g/km CO2 Euro 6 A

Gemiddeld verloop

De Hyundai I30 uit 2016 wisselt 9% minder vaak van eigenaar dan de gemiddelde auto. 23% rijdt nog bij de eerste eigenaar (gemiddeld: 20%). Gemeten over tenaamstellingswissels bij 653 voertuigen uit dit bouwjaar.

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof · Hyundai I30 2016

Open een brandstof om de vergelijkingscijfers, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.

Benzine

706 voertuigen · 92,2%

Catalogusprijs nieuw: circa €23.900

↑ +17% afkeur ↑ +14% advies

Op leeftijd 10 jaar wordt deze benzine Hyundai I30 bij gemiddeld 20,6% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 17,5% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 6,2% vs 5,4%.

Gebaseerd op 706 Nederlandse benzine-Hyundai I30's uit 2016, waarvan 79% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep bestaat uit Nederlandse auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, dus geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

20,6%

gemiddeld per keuring sinds 2020

Lifetime afkeur

79%

ooit ≥1 afkeur sinds 2020

vs gemiddelde

+17%

afkeur vs vergelijkbaar

Verwachte onderhoudskosten richting APK · benzine

Indicatie op basis van de 10 meest waarschijnlijke gebreken bij de Hyundai I30 uit 2016 (benzine).

Het kostenniveau loopt van € (laag) tot €€€€€ (hoog) en geeft de typische reparatiekosten per gebrek aan. Klik op een gebrek of kostenniveau voor de volledige kostenraming.

Gemiddelde vraagprijs

+7% t.o.v. vergelijkbaar

Actueel aanbod (2026)

€ 9.328

gemiddelde over 30 waarnemingen

Een benzine Hyundai I30 uit 2016 staat gemiddeld te koop voor € 9.328, 7% duurder dan vergelijkbare modellen (gem. € 8.705 over 6 modellen). Dit is de vraagprijs van het actuele aanbod, geen taxatiewaarde.

Sterke en zwakke plekken bij de APK · benzine

Vaker dan bij leeftijdsgenoten
Minder vaak dan bij leeftijdsgenoten

Percentages zijn het aandeel van de gekeurde auto's uit dit bouwjaar waarbij het gebrek ooit tijdens een APK is vastgesteld, vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse. De kans op een gebrek bij de eerstvolgende keuring staat bij de verwachte onderhoudskosten.

Kilometerstand

↑ +7% t.o.v. verwacht

Verwacht op 10 jaar

135.245 km

≈ 11.100 km/jaar (CBS benzine)

Gemeten (mediaan)

145.000 km

105.000–175.000 km · 30 waarnemingen

Een benzine Hyundai I30 uit 2016 rijdt naar verwachting rond de 135.245 km (CBS-gemiddelde voor de leeftijd). Gemeten mediaan ligt op 145.000 km, 7% hoger.

Motor-gerelateerde afkeurpunten per uitvoering

Afkeurpunten aan motorsteunen, lekkages en het brandstof- en gassysteem, per motorisering vergeleken met vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. 1,0× is gelijk aan die groep, lager is beter.

Motor Voertuigen Afkeurpunten Vergelijking
1.6 GDi 580 9 vooral brandstofsysteem 0,2×
1.4i 96 3 vooral brandstofsysteem 0,3×

De APK keurt geen inwendige motortechniek; dit cijfer meet de staat van wat de keurmeester wél ziet. Leeftijd-gewogen, alleen echte defecten (geen slijtage of onderhoud).

Diesel

60 voertuigen · 7,8%

Catalogusprijs nieuw: circa €28.000

Op leeftijd 10 jaar wordt deze diesel Hyundai I30 bij gemiddeld 33,1% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 27,4% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 13,6% vs 11,6%.

Gebaseerd op 60 Nederlandse diesel-Hyundai I30's uit 2016, waarvan 87% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep bestaat uit Nederlandse auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, dus geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

33,1%

gemiddeld per keuring sinds 2020

Lifetime afkeur

87%

ooit ≥1 afkeur sinds 2020

vs gemiddelde

afkeur vs vergelijkbaar

Verwachte onderhoudskosten richting APK · diesel

Indicatie op basis van de 10 meest waarschijnlijke gebreken bij de Hyundai I30 uit 2016 (diesel).

Het kostenniveau loopt van € (laag) tot €€€€€ (hoog) en geeft de typische reparatiekosten per gebrek aan. Klik op een gebrek of kostenniveau voor de volledige kostenraming.

Met 60 voertuigen is deze groep te klein voor een betrouwbare vergelijking van gebreken met leeftijdsgenoten, in welke richting dan ook.

Kilometerstand

Verwacht op 10 jaar

214.445 km

≈ 17.600 km/jaar (CBS diesel)

Nog geen marktdata voor deze diesel uit 2016.

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Hyundai I30 uit 2016

Andere modellen op dezelfde leeftijd (10 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Hyundai I30 2016?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2016 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Hyundai I30 2016, eerlijk vergeleken op leeftijd.

Kenteken-check

Check een specifieke I30 uit 2016

Bekijk de volledige APK-historie, gebreken en betrouwbaarheid van één specifiek voertuig.

Bekijk 382 actieve voertuigen uit 2016 met APK-historie

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Hyundai I30 2016

Hoeveel afkeuringen heeft een Hyundai I30 uit 2016 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 21,6% van de 766 geanalyseerde Hyundai I30 voertuigen uit 2016 afgekeurd, dat is ruwweg 1 op de 5 keuringen. Op een leeftijd van 10 jaar heeft 79,2% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat is 17% hoger dan vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, boven het gemiddelde van leeftijdsgenoten.
Wat kost een Hyundai I30 uit 2016?
Een Hyundai I30 uit 2016 op benzine staat te koop voor gemiddeld € 9.328, gebaseerd op 30 waarnemingen van actueel aanbod (2026). Daarmee is hij 7% duurder dan vergelijkbare modellen. Vraagprijs is geen taxatiewaarde; werkelijke verkoopprijzen liggen doorgaans lager.
Welke APK-gebreken komen bij een Hyundai I30 2016 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de Hyundai I30 2016 op benzine springt "Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan" eruit: 32,2% van de keuringen, tegen 5,8% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse, 5,5× zo vaak als die groep. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Dim-, grootlicht werkt niet (goed), Schijf-, trommelrem loopt niet vrij.
Op welke APK-punten presteert een Hyundai I30 2016 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de Hyundai I30 2016 op benzine komt "Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt" juist mínder vaak voor: 7,8% tegen 12,2% bij vergelijkbare benzine-auto's. Ook Band beschadigd komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de Hyundai I30 2016?
Deze Hyundai I30 valt binnen de II (GD) (platform Hyundai-Kia J5), gebouwd van mrt 2012 tot apr 2019. Naburige bouwjaren in dezelfde generatie delen veelal dezelfde techniek en zwakke plekken.
Hoe controleer ik een specifieke Hyundai I30 uit 2016?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke Hyundai I30 2016.