Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Opel Insignia 2021
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 239 Opel Insignia voertuigen uit 2021 geanalyseerd (5 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Opel Insignia uit 2021 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Opel Insignia 2021
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
156 voertuigen
· 65,3%
Catalogusprijs nieuw: €46.715
(€43.705–€53.293)
↑ +8% afkeur
↑ +33% advies
Benzine
156 voertuigen · 65,3%
Catalogusprijs nieuw: €46.715 (€43.705–€53.293)
Op leeftijd 5 jaar wordt deze benzine Opel Insignia bij gemiddeld 6,0% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 5,5% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 2,6% vs 1,9%.
Gebaseerd op 156 Nederlandse benzine-Opel Insignia's uit 2021, waarvan 18% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
6,0%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
18%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+8%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
3,0× vaker
Mistlicht voor onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur5,4% van dit cohort · gemiddeld 1,8%
Minder vaak dan gemiddelde
Diesel
83 voertuigen
· 34,7%
Catalogusprijs nieuw: €45.762
(€38.444–€48.011)
↑ +24% afkeur
↓ -25% advies
Diesel
83 voertuigen · 34,7%
Catalogusprijs nieuw: €45.762 (€38.444–€48.011)
Op leeftijd 5 jaar wordt deze diesel Opel Insignia bij gemiddeld 14,2% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 11,4% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 3,6% vs 4,8%.
Gebaseerd op 83 Nederlandse diesel-Opel Insignia's uit 2021, waarvan 46% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
14,2%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
46%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+24%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
7,6× vaker
Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgassen
Uitlaat & Emissies Afkeur34,1% van dit cohort · gemiddeld 4,5%
-
4,0× vaker
Mistlicht voor onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur9,8% van dit cohort · gemiddeld 2,5%
-
2,3× vaker
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur24,4% van dit cohort · gemiddeld 10,7%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Opel Insignia uit 2021
Andere modellen op dezelfde leeftijd (5 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Opel Insignia 2021?
KIA Niro
FORD Kuga
HYUNDAI Kona
VOLKSWAGEN Passat
VOLKSWAGEN ID.3
MAZDA CX-5
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2021 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Opel Insignia 2021 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Opel Insignia 2021
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Opel Insignia uit 2021?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Opel Insignia uit 2021 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Opel Insignia 2021 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Opel Insignia 2021 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Opel Insignia 2021?
Hoe controleer ik een specifieke Opel Insignia uit 2021?
Check een specifieke Opel Insignia 2021
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Opel Insignia 2021.