Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Opel Insignia 2020
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 666 Opel Insignia voertuigen uit 2020 geanalyseerd (6 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Opel Insignia uit 2020 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Opel Insignia 2020
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
604 voertuigen
· 90,7%
Catalogusprijs nieuw: €41.012
(€36.987–€41.949)
↑ 0% afkeur
↓ -22% advies
Benzine
604 voertuigen · 90,7%
Catalogusprijs nieuw: €41.012 (€36.987–€41.949)
Op leeftijd 6 jaar wordt deze benzine Opel Insignia bij gemiddeld 6,0% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 6,0% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 1,7% vs 2,2%.
Gebaseerd op 604 Nederlandse benzine-Opel Insignia's uit 2020, waarvan 28% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
6,0%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
28%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
0%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
1,5× vaker
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur19,1% van dit cohort · gemiddeld 12,8%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Gasontladingsdimlichten gaan uit bij inschakelen groot licht
Verlichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 7,7%
-
komt niet voor
Wiel of band niet goed afgeschermd
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 10,0%
Diesel
62 voertuigen
· 9,3%
Catalogusprijs nieuw: €46.659
(€42.174–€53.645)
↓ -3% afkeur
↓ -6% advies
Diesel
62 voertuigen · 9,3%
Catalogusprijs nieuw: €46.659 (€42.174–€53.645)
Op leeftijd 6 jaar wordt deze diesel Opel Insignia bij gemiddeld 12,6% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 13,0% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 5,5% vs 5,8%.
Gebaseerd op 62 Nederlandse diesel-Opel Insignia's uit 2020, waarvan 53% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
12,6%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
53%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-3%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
9,7× vaker
Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgassen
Uitlaat & Emissies Afkeur13,0% van dit cohort · gemiddeld 1,3%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Opel Insignia uit 2020
Andere modellen op dezelfde leeftijd (6 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Opel Insignia 2020?
VOLKSWAGEN ID.3
KIA Niro
HYUNDAI Kona
VOLKSWAGEN Passat
RENAULT ZOE
FORD Kuga
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2020 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Opel Insignia 2020 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Opel Insignia 2020
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Opel Insignia uit 2020?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Opel Insignia uit 2020 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Opel Insignia 2020 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Opel Insignia 2020 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Opel Insignia 2020?
Hoe controleer ik een specifieke Opel Insignia uit 2020?
Check een specifieke Opel Insignia 2020
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Opel Insignia 2020.