Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Opel Insignia 2018
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 1.462 Opel Insignia voertuigen uit 2018 geanalyseerd (8 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Opel Insignia uit 2018 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Opel Insignia 2018
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
1.301 voertuigen
· 88,7%
Catalogusprijs nieuw: €40.196
(€38.250–€43.051)
↓ -16% afkeur
↓ -1% advies
Benzine
1.301 voertuigen · 88,7%
Catalogusprijs nieuw: €40.196 (€38.250–€43.051)
Op leeftijd 8 jaar wordt deze benzine Opel Insignia bij gemiddeld 8,3% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 9,8% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 3,1% vs 3,2%.
Gebaseerd op 1.301 Nederlandse benzine-Opel Insignia's uit 2018, waarvan 40% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
8,3%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
40%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-16%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Koordlagen van luchtveerbalg beschadigd
Vering & Schokdempers Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 6,4%
-
komt niet voor
Schuifdeur kan niet worden geopend d.m.v. tweede deurgreep
Interieur & Taxi/OV Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 5,1%
-
ver onder gemiddelde
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur0,2% van dit cohort · gemiddeld 5,3%
-
ver onder gemiddelde
Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af
Stuurinrichting Afkeur0,2% van dit cohort · gemiddeld 5,1%
-
ver onder gemiddelde
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur0,3% van dit cohort · gemiddeld 6,2%
Diesel
161 voertuigen
· 11,0%
Catalogusprijs nieuw: €41.397
(€38.421–€47.156)
↓ -4% afkeur
↑ +5% advies
Diesel
161 voertuigen · 11,0%
Catalogusprijs nieuw: €41.397 (€38.421–€47.156)
Op leeftijd 8 jaar wordt deze diesel Opel Insignia bij gemiddeld 15,2% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 15,8% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 7,7% vs 7,4%.
Gebaseerd op 161 Nederlandse diesel-Opel Insignia's uit 2018, waarvan 67% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
15,2%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
67%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-4%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
3,0× vaker
Waarschuwingsinrichting controlesysteem bandenspanning geeft defect aan
Wielen & Banden Afkeur5,6% van dit cohort · gemiddeld 1,9%
-
2,5× vaker
Roetfilter werkt niet goed, aantal deeltjes meer dan toegestaan
Uitlaat & Emissies Afkeur8,8% van dit cohort · gemiddeld 3,5%
-
1,8× vaker
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur24,0% van dit cohort · gemiddeld 13,5%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Opel Insignia uit 2018
Andere modellen op dezelfde leeftijd (8 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Opel Insignia 2018?
KIA Niro
MAZDA CX-5
FORD Kuga
RENAULT Scenic
HYUNDAI Kona
VOLKSWAGEN Passat
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2018 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Opel Insignia 2018 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Opel Insignia 2018
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Opel Insignia uit 2018?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Opel Insignia uit 2018 gemiddeld?
Op welke APK-punten presteert een Opel Insignia 2018 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Opel Insignia 2018?
Hoe controleer ik een specifieke Opel Insignia uit 2018?
Check een specifieke Opel Insignia 2018
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Opel Insignia 2018.