Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Opel Insignia 2012
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 1.746 Opel Insignia voertuigen uit 2012 geanalyseerd (14 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Opel Insignia uit 2012 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Opel Insignia 2012
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
1.532 voertuigen
· 87,1%
Catalogusprijs nieuw: €34.784
(€31.067–€38.784)
↑ +20% afkeur
↑ +73% advies
Benzine
1.532 voertuigen · 87,1%
Catalogusprijs nieuw: €34.784 (€31.067–€38.784)
Op leeftijd 14 jaar wordt deze benzine Opel Insignia bij gemiddeld 30,4% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 25,4% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 17,9% vs 10,3%.
Gebaseerd op 1.532 Nederlandse benzine-Opel Insignia's uit 2012, waarvan 87% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
30,4%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
87%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+20%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
3,1× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur13,6% van dit cohort · gemiddeld 4,3%
-
1,8× vaker
Veer gebroken of gescheurd
Vering & Schokdempers Afkeur11,9% van dit cohort · gemiddeld 6,5%
-
1,8× vaker
Lichtbeeld dimlicht onjuist
Verlichting Afkeur7,3% van dit cohort · gemiddeld 4,2%
-
1,8× vaker
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur24,2% van dit cohort · gemiddeld 13,8%
-
1,6× vaker
Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse
Uitlaat & Emissies Afkeur10,7% van dit cohort · gemiddeld 6,8%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur1,1% van dit cohort · gemiddeld 7,0%
-
3,3× minder
Slijtage/beschadiging wiellager hoorbaar of voelbaar
Wielophanging & Assen Afkeur1,4% van dit cohort · gemiddeld 5,4%
-
3,3× minder
Stadslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur6,1% van dit cohort · gemiddeld 19,2%
Diesel
214 voertuigen
· 12,2%
Catalogusprijs nieuw: €39.140
(€35.287–€44.585)
↑ +13% afkeur
↑ 0% advies
Diesel
214 voertuigen · 12,2%
Catalogusprijs nieuw: €39.140 (€35.287–€44.585)
Op leeftijd 14 jaar wordt deze diesel Opel Insignia bij gemiddeld 32,1% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 28,3% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 12,9% vs 12,9%.
Gebaseerd op 214 Nederlandse diesel-Opel Insignia's uit 2012, waarvan 88% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
32,0%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
88%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+13%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
2,8× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur20,2% van dit cohort · gemiddeld 7,3%
-
2,1× vaker
Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse
Uitlaat & Emissies Afkeur8,3% van dit cohort · gemiddeld 4,0%
-
1,9× vaker
Drager/bevestigingsmiddel van remvoering raakt trommel/schij
Reminrichting Afkeur11,3% van dit cohort · gemiddeld 6,0%
-
1,7× vaker
Lichtbeeld dimlicht onjuist
Verlichting Afkeur7,1% van dit cohort · gemiddeld 4,3%
-
1,5× vaker
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur17,9% van dit cohort · gemiddeld 12,1%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur0,6% van dit cohort · gemiddeld 8,7%
-
ver onder gemiddelde
Stuurkogel te veel speling
Stuurinrichting Afkeur0,6% van dit cohort · gemiddeld 6,0%
-
ver onder gemiddelde
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur1,8% van dit cohort · gemiddeld 10,4%
-
ver onder gemiddelde
Slijtage/beschadiging wiellager hoorbaar of voelbaar
Wielophanging & Assen Afkeur1,2% van dit cohort · gemiddeld 6,9%
-
ver onder gemiddelde
Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af
Stuurinrichting Afkeur1,2% van dit cohort · gemiddeld 5,4%
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Opel Insignia uit 2012
Andere modellen op dezelfde leeftijd (14 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Opel Insignia 2012?
VOLKSWAGEN Passat
MAZDA CX-5
KIA Sportage
VOLKSWAGEN Touran
TOYOTA Verso
MITSUBISHI Outlander
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2012 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Opel Insignia 2012 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Opel Insignia 2012
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Opel Insignia uit 2012?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Opel Insignia uit 2012 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Opel Insignia 2012 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Opel Insignia 2012 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Opel Insignia 2012?
Hoe controleer ik een specifieke Opel Insignia uit 2012?
Check een specifieke Opel Insignia 2012
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Opel Insignia 2012.