Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Opel Insignia 2014
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 1.243 Opel Insignia voertuigen uit 2014 geanalyseerd (12 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Opel Insignia uit 2014 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Opel Insignia 2014
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
888 voertuigen
· 71,1%
Catalogusprijs nieuw: €34.795
(€33.186–€40.417)
↑ +5% afkeur
↑ +38% advies
Benzine
888 voertuigen · 71,1%
Catalogusprijs nieuw: €34.795 (€33.186–€40.417)
Op leeftijd 12 jaar wordt deze benzine Opel Insignia bij gemiddeld 19,7% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 18,8% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 10,3% vs 7,5%.
Gebaseerd op 888 Nederlandse benzine-Opel Insignia's uit 2014, waarvan 74% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
19,7%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
74%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+5%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
2,5× vaker
Mistlicht voor onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur5,8% van dit cohort · gemiddeld 2,3%
-
1,8× vaker
Veer gebroken of gescheurd
Vering & Schokdempers Afkeur5,8% van dit cohort · gemiddeld 3,3%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur0,7% van dit cohort · gemiddeld 9,3%
-
3,3× minder
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur2,0% van dit cohort · gemiddeld 5,7%
-
1,7× minder
Dim-, grootlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur4,1% van dit cohort · gemiddeld 6,8%
-
1,4× minder
Stadslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur6,3% van dit cohort · gemiddeld 9,1%
Diesel
355 voertuigen
· 28,4%
Catalogusprijs nieuw: €36.690
(€35.164–€40.783)
↑ +1% afkeur
↑ +4% advies
Diesel
355 voertuigen · 28,4%
Catalogusprijs nieuw: €36.690 (€35.164–€40.783)
Op leeftijd 12 jaar wordt deze diesel Opel Insignia bij gemiddeld 25,3% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 25,1% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 12,2% vs 11,8%.
Gebaseerd op 355 Nederlandse diesel-Opel Insignia's uit 2014, waarvan 81% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
25,4%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
81%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+1%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
1,8× vaker
Schijf-, trommelrem loopt niet vrij
Reminrichting Afkeur8,3% van dit cohort · gemiddeld 4,6%
-
1,8× vaker
Drager/bevestigingsmiddel van remvoering raakt trommel/schij
Reminrichting Afkeur10,2% van dit cohort · gemiddeld 5,8%
-
1,5× vaker
Veer gebroken of gescheurd
Vering & Schokdempers Afkeur13,5% van dit cohort · gemiddeld 8,9%
-
1,5× vaker
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur28,4% van dit cohort · gemiddeld 19,3%
-
1,4× vaker
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur17,8% van dit cohort · gemiddeld 12,9%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur0,7% van dit cohort · gemiddeld 7,3%
-
3,3× minder
Roetfilter werkt niet goed, aantal deeltjes meer dan toegest
Uitlaat & Emissies Afkeur2,0% van dit cohort · gemiddeld 7,1%
-
1,7× minder
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur4,0% van dit cohort · gemiddeld 6,5%
-
1,4× minder
Dim-, grootlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur4,6% van dit cohort · gemiddeld 7,1%
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Opel Insignia uit 2014
Andere modellen op dezelfde leeftijd (12 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Opel Insignia 2014?
MITSUBISHI Outlander
MAZDA CX-5
KIA Sportage
VOLKSWAGEN Passat
VOLKSWAGEN Touran
FORD Kuga
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2014 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Opel Insignia 2014 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Opel Insignia 2014
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Opel Insignia uit 2014?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Opel Insignia uit 2014 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Opel Insignia 2014 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Opel Insignia 2014 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Opel Insignia 2014?
Hoe controleer ik een specifieke Opel Insignia uit 2014?
Check een specifieke Opel Insignia 2014
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Opel Insignia 2014.