Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Mercedes-Benz M 2005
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 347 Mercedes-Benz M voertuigen uit 2005 geanalyseerd (21 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Mercedes-Benz M uit 2005 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Mercedes-Benz M 2005
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
280 voertuigen
· 76,9%
Catalogusprijs nieuw: €85.477
(€79.942–€98.933)
↑ 0% afkeur
↑ +18% advies
Benzine
280 voertuigen · 76,9%
Catalogusprijs nieuw: €85.477 (€79.942–€98.933)
Op leeftijd 21 jaar wordt deze benzine Mercedes-Benz M bij gemiddeld 33,9% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 33,8% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 24,5% vs 20,7%.
Gebaseerd op 280 Nederlandse benzine-Mercedes-Benz M's uit 2005, waarvan 90% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
33,9%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
90%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
0%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
6,4× vaker
Rem- of parkeerremkabel gebroken
Reminrichting Afkeur5,7% van dit cohort · gemiddeld 0,9%
-
4,6× vaker
Rem- of parkeerremkabel / buitenkabel ondeugdelijk
Reminrichting Afkeur7,3% van dit cohort · gemiddeld 1,6%
-
3,9× vaker
Richtingaanwijzer werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur7,3% van dit cohort · gemiddeld 1,9%
-
3,8× vaker
Remvertraging / remwerking parkeerrem onvoldoende
Reminrichting Afkeur11,4% van dit cohort · gemiddeld 3,0%
-
2,9× vaker
Remleiding door corrosie aangetast
Reminrichting Afkeur18,4% van dit cohort · gemiddeld 6,3%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Mistachterlicht afgeschermd
Verlichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 7,2%
-
ver onder gemiddelde
Remverschil op 1 as te groot
Reminrichting Afkeur1,2% van dit cohort · gemiddeld 7,6%
-
ver onder gemiddelde
Dim-, grootlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur2,0% van dit cohort · gemiddeld 9,3%
-
ver onder gemiddelde
Lichtbeeld dimlicht onjuist
Verlichting Afkeur2,0% van dit cohort · gemiddeld 9,2%
-
3,3× minder
Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af
Wielophanging & Assen Afkeur2,4% van dit cohort · gemiddeld 9,5%
Diesel
67 voertuigen
· 18,4%
Catalogusprijs nieuw: €77.705
(€75.533–€86.760)
↑ +1% afkeur
↑ +81% advies
Diesel
67 voertuigen · 18,4%
Catalogusprijs nieuw: €77.705 (€75.533–€86.760)
Op leeftijd 21 jaar wordt deze diesel Mercedes-Benz M bij gemiddeld 37,7% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 37,2% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 32,0% vs 17,7%.
Gebaseerd op 67 Nederlandse diesel-Mercedes-Benz M's uit 2005, waarvan 88% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
37,7%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
88%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+1%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
6,7× vaker
Roetfilter werkt niet goed, aantal deeltjes meer dan toegest
Uitlaat & Emissies Afkeur9,8% van dit cohort · gemiddeld 1,5%
-
4,1× vaker
Schokdemper ondeugdelijk bevestigd
Vering & Schokdempers Afkeur5,5% van dit cohort · gemiddeld 1,3%
-
3,3× vaker
Remvertraging / remwerking parkeerrem onvoldoende
Reminrichting Afkeur18,6% van dit cohort · gemiddeld 5,7%
-
2,1× vaker
Remleiding door corrosie aangetast
Reminrichting Afkeur24,0% van dit cohort · gemiddeld 11,4%
-
1,6× vaker
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur16,4% van dit cohort · gemiddeld 9,9%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Mercedes-Benz M uit 2005
Andere modellen op dezelfde leeftijd (21 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Mercedes-Benz M 2005?
PORSCHE Cayenne
MERCEDES-BENZ S
LAND ROVER Range Rover
LAND ROVER Range Rover Sport
BMW 7-Serie
LAND ROVER Defender
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2005 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Mercedes-Benz M 2005 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Mercedes-Benz M 2005
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Mercedes-Benz M uit 2005?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Mercedes-Benz M uit 2005 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Mercedes-Benz M 2005 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Mercedes-Benz M 2005 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Mercedes-Benz M 2005?
Hoe controleer ik een specifieke Mercedes-Benz M uit 2005?
Check een specifieke Mercedes-Benz M 2005
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Mercedes-Benz M 2005.