Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Mercedes-Benz M 2008
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 341 Mercedes-Benz M voertuigen uit 2008 geanalyseerd (18 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Mercedes-Benz M uit 2008 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Mercedes-Benz M 2008
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Diesel
183 voertuigen
· 52,6%
Catalogusprijs nieuw: €92.616
(€87.140–€101.006)
↓ -3% afkeur
↑ +47% advies
Diesel
183 voertuigen · 52,6%
Catalogusprijs nieuw: €92.616 (€87.140–€101.006)
Op leeftijd 18 jaar wordt deze diesel Mercedes-Benz M bij gemiddeld 33,2% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 34,2% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 20,9% vs 14,2%.
Gebaseerd op 183 Nederlandse diesel-Mercedes-Benz M's uit 2008, waarvan 89% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
33,2%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
89%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-3%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
6,3× vaker
Remslang beschadigd, wapeningsmateriaal zichtbaar
Reminrichting Afkeur19,7% van dit cohort · gemiddeld 3,1%
-
3,4× vaker
Rem- of parkeerremkabel / buitenkabel ondeugdelijk
Reminrichting Afkeur10,8% van dit cohort · gemiddeld 3,2%
-
3,0× vaker
Rem- of parkeerremkabel gebroken
Reminrichting Afkeur5,9% van dit cohort · gemiddeld 2,0%
-
2,7× vaker
Roetfilter werkt niet goed, aantal deeltjes meer dan toegest
Uitlaat & Emissies Afkeur20,4% van dit cohort · gemiddeld 7,6%
-
2,6× vaker
Remleiding door corrosie aangetast
Reminrichting Afkeur20,2% van dit cohort · gemiddeld 7,8%
Minder vaak dan gemiddelde
Benzine
158 voertuigen
· 45,4%
Catalogusprijs nieuw: €96.277
(€90.270–€118.075)
↓ -13% afkeur
↓ -17% advies
Benzine
158 voertuigen · 45,4%
Catalogusprijs nieuw: €96.277 (€90.270–€118.075)
Op leeftijd 18 jaar wordt deze benzine Mercedes-Benz M bij gemiddeld 24,4% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 28,0% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 13,1% vs 15,8%.
Gebaseerd op 158 Nederlandse benzine-Mercedes-Benz M's uit 2008, waarvan 79% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
24,4%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
79%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-13%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
4,8× vaker
Remleiding door corrosie aangetast
Reminrichting Afkeur17,5% van dit cohort · gemiddeld 3,6%
-
4,1× vaker
Remslang beschadigd, wapeningsmateriaal zichtbaar
Reminrichting Afkeur17,5% van dit cohort · gemiddeld 4,2%
-
4,0× vaker
Rem- of parkeerremkabel / buitenkabel ondeugdelijk
Reminrichting Afkeur5,8% van dit cohort · gemiddeld 1,5%
-
1,6× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur11,7% van dit cohort · gemiddeld 7,4%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Mercedes-Benz M uit 2008
Andere modellen op dezelfde leeftijd (18 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Mercedes-Benz M 2008?
PORSCHE Cayenne
LAND ROVER Defender
MERCEDES-BENZ S
AUDI Q7
BMW 7-Serie
LAND ROVER Range Rover
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2008 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Mercedes-Benz M 2008 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Mercedes-Benz M 2008
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Mercedes-Benz M uit 2008?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Mercedes-Benz M uit 2008 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Mercedes-Benz M 2008 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Mercedes-Benz M 2008 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Mercedes-Benz M 2008?
Hoe controleer ik een specifieke Mercedes-Benz M uit 2008?
Check een specifieke Mercedes-Benz M 2008
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Mercedes-Benz M 2008.